Výplatná páska a úrazová PN

9. feb 2022

Ahojte,prosím nenašla by sa tu nejaká ochotná žienka,ktorá by mi pomohla vysomarit sa z tejto výplatnej pásky? 😓 Potrebovala by som zistiť,koľko mi bola vyplatena úrazova PN a absolútne nechápem.. toto je výplatna páska za december/na pn som od 28.12.21 a prvých 10 dní by mal platiť zamestnávateľ,či sa mýlim? A úrazova PN je platená ako normálna? Ďakujem krásne za pomoc

lenka7477
9. feb 2022

ahoj, je to veľmi zle vidieť . pracuješ v LIDL že ? A úraz si mala v práci ? Či vo voľnom čase ? Ja som mala vo voľnom čase , a musela som vyplniť tlačivo o úraze, inak by mi socialna poisťovňa PN nevyplatia.

lenka7477
9. feb 2022

podarilo sa mi to zväčšiť, máš tam prac. úraz - ono to budú prešetrovať, vypytovať sa , vypĺňať všelijaké papiere môže tam byť aj mesiac , pokiaľ to spracujú.

vepaga
9. feb 2022

Ahoj, ak si mala pracovný úraz, tak to rieši sociálna poisťovňa. Oni ti po preverení všetko doplatia. Je to mimo zamestnávateľa. Preto to na páske nevidíš.

autor
9. feb 2022

@lenka7477 teraz pozerám,že to hrozne vidno 😅 úraz bol v práci,všetky papiere už su vybavené a odovzdané,už mi prišlo aj z poisťovne,že mám nárok na nemocenské,ale myslela som,že to vypláca zamestnávateľ..ďakujem krásne žienky 😊😊

autor
9. feb 2022

Ale vlastne teraz ma napadlo,že na papieri čo mi prišiel bolo napísané,že mám nárok až po tých 10dnoch,od 7.1 je to ok?

lenka7477
9. feb 2022

tak kontaktuj mzdové , alebo dôverníčku.

vepaga
9. feb 2022

Zamestnávateľ nedoplaca úrazovy príplatok. Všetko cez SP. Preto platí z odvodov úrazové poistenie.

vepaga
9. feb 2022

Neprišlo ti zo sociálnej poisťovne len rozhodnutie o nároku na nemocenské?

autor
9. feb 2022

@vepaga áno áno,nárok na nemocenské

autor
9. feb 2022

@vepaga ešte musí prísť rozhodnutie o pracovnom úraze?

vepaga
10. feb 2022

Neviem ci posielajú na toto rozhodnutia, ale vyplatiť by ti to mali.

jahell
12. jan 2023

Zdravím, prosím vás, prišlo vám potom ešte nejaké rozhodnutie o úrazovom príplatku? Práve riešim rovnakú situáciu ako vy a prišlo mi iba rozhodnutie o uznaní PN od toho 11teho dňa ale žiaden príplatok k úrazu sa nikde nespomína.

autor
13. jan 2023

@jahell ahoj,áno,to prišlo asi až o mesiac,keď som dokončila liečbu sa mi zdá.. dlhšie to trvalo 😊

jahell
13. jan 2023

Ďakujem za odpoveď. Som sa zlakla, že len tak málo dostanem🤗. Pekný deň prajem

anny195
13. jan 2023

@jahell mne prišlo akurát dnes len nemocenské ale neprišiel mi úrazovy príplatok, ani žiadny papier k tomu do teraz (mala som ePn, čiže som si nedávala ani žiadosť), som myslela ze to príde naraz z nemocenskym, či to sa vypláca v rozne termíny? Neviete nahodou?

vepaga
14. jan 2023

@anny195 keď je na PN napísané, že je pracovný úraz, tak to preberá oddelenie na SP, ktoré rieši úrazové dávky. Niekedy im to trvá dlho, kým to schvália. Už sme mali prípad, že zamestnanec pracoval a doplatili to až potom. Ale neprídete o to. Možno čakajú na dodanie nejakého dokumentu od zamestnávateľa.

anny195
14. jan 2023

@vepaga lebo vlastne teraz to pacient/zamestnanec nevie skontrolovat na ePn ci to napríklad tam sestrička nezabudla zaskrtnut, resp. ma to vtedy ani nenapadlo nenapadne sa jej na to opýtať... jedine vybaviť si elektronický účet poistenca, ale vlastne SP ma aj inú dokumentáciu o pracovnom úraze...

vepaga
15. jan 2023

@anny195 vie ti to pozrieť zamestnávateľ. Ale ak ste spisovali záznam o registrovaným uraze, tak ten sa píše na základe vystavenej PN s pracovným úrazom.

anny195
15. jan 2023

@vepaga ok, ďakujem za odpovede

anny195
16. jan 2023

@vepaga ešte sa opýtam, ak mi náhodou budete vedieť odpovedať. Skončila som PN (bol to pracovný úraz, zlomenina 2 rebier, pomliazdena alebo narazena oblicka). Možné trvalé následky sa zisťujú len neskôr predpokladám? Či už teraz mala byť v lekárskych správach o tom niekde zmienka?

vepaga
18. jan 2023

@anny195 nie som lekár, ale pokiaľ sú trvalé následky, tak tie by mal odborný lekár vedieť posúdiť po doliečeni úrazu. Môj manžel mal hneď po vyliečení zaznamenané trvalé následky z popáleniny tak neviem. V prípade choroby z povolania je to iné. Tam to môže byť dlhodobý proces.

vepaga
18. jan 2023

ale asi záleží od typu úrazu a jeho možných dôsledkov. Na toto by ti skôr asi odpovedal nejaký odborník