Nepozdáva sa mi moja výplatná páska

9. aug 2020

Ahojte dievcata, prosim poradte mi.
Nepozdava sa mi moja vyplatna paska za jul.

Konkretne jul mal 23 pracovnych dni, co je 184 pracovnych hodin. Realne som odrobila 124,5 hodiny + 11,5 hodiny som mala platenu priepustku. co je dokopy 136 hodin, na Pnke som bola 6 pracovnych dni + 2 dni vikend.

V paske mam napisane odrobene dni 16 a choroba 6 dni.
Vyplatne pasky nam chodia emailom a tak som mu napisala, ze je tam zrejme chyba a v chorobe ma byt 8 dni. Odpisal mi nato:

Dobrý deň.
Na páske sú napočítané hodiny do fondu pracovného času, čo bolo 184 hodín, 23 pracovných dní.
124,5+ 48+11,5
Samozrejme, že máte náhradou príjmu zaplatených 8 kalendárnych dni.
Prvé 3 dni vo výške 25% denného vymeriavacieho základu, ostatných 5 dní vo výške 55% DVZ.

124,5 hodiny sedi, 11,5 tiez sedi ale preco je tam 48 ked pnka sa preplaca aj za vikend malo by tam byt 64 hodin predsa, nie?

Vopred dakujem za pomoc.

moonlight1210
9. aug 2020

Je to ok.

Chapem, ze vas pracovny fond je 8 hodin denne. Teda vsetkych pracovnych hodin za ten mesiac je pre vas 184. To je cas, ktory musite mat v ramci mesiaca nejak naplneny (realna praca, dovolenka, lekar, pnka, ...).
A laicky povedane, mzdar musi mat tieto hodiny v paske “vykryte”. Akym sposobom su odpracovane, alebo ospravedlnene.

To, ze pnka sa plati aj za vikend, nie je pre tieto pracovne hodiny podstatne, lebo vikend sa do nich nezapocitava.
(V nasej paske by si mala PN zapisanu: kalendarnych dni: 8, pracovnych dni: 6, teda by si to mala detailnejsie rozpisane - takze by ta to asi menej mylilo).

Vypocet ma mzdar ale spravny a ty mas mzdu ok.

korunka1
9. aug 2020

Zamaž osobne udaje a hod tu foto pasky.
16+6=22 nie 23 dni z pasky
Ak ku 136 pricitame 8x8= 64hod za Pn,tak je je to uz 200hod, 25 dni
Niekde na vstupe tvojich udajov je chyba

moonlight1210
9. aug 2020

@korunka1 ona tam ma este priepustku (lekara).
To si ona zabudla pozriet. Malo by to byt uvedene v hodinach nahrad (v hodinach platenych nahradou mzdy).

Lebo hodiny fondu ma spolu spravne. 124,5+11,5+48= 184

A nemozes do pracovneho fondu zahrnut hodiny pnky za vsetky kalendarne dni. Len za pracovne dni.
Kalendarne dni a pracovne dni su z pohladu mzdy dve odlisne veci a odlisne sa s nimi pracuje, podla toho, co sa vypocitava.

autor
9. aug 2020

Ďakujem dievčatá, už tomu rozumiem. Nevedela som ako presne to funguje a zľakla som sa, lebo už viackrát sa nám v práci stalo, že kolegyne mali nesprávnu výplatu.