Výpoveď a výška podpory

linda.syk
16. sep 2015

Ahojte, chcem sa poradiť.
20.12.2015 bude mať dcérka 3 roky a mala by som nastúpiť do zamestnania. Chcem však dať výpoveď.
Bola som sa už informovať u zamestnávateľa, tak mám 23 dní dovolenky /starej/.
Počas MD som pracovala na dohodu.
Ide mi o to, pokial rozviažeme pracovný pomer dohodou k 21.12.2015 - bude mi podpora počítaná z príjmu z pôvodného zamestnania ? aby mi nepočítali výšku podpory z dohody..
Preplatia mi dovolenku ? alebo mi prepadne ?
Ďakujem za každú radu.

majusqa77
16. sep 2015

dovolenku ti preplatia, v poslednej vyplate. ale ohladne vysky podpory si niesom ista..

linda.syk
autor
16. sep 2015

@majusqa77 zatial mam taku info, ze pokial nenastupim nebudu mi pri vypocte podpory zohladnovat dohodu...ale len zamestnanie pred MD, čo by bolo fajn, lebo dohodu som mala na 30 eur..

alenah31
16. sep 2015

@linda.syk aj podľa mňa sa bude rátať podpora z príjmu pred nástupom na MD. Ono z tej dohody by to ani nešlo keďže z tak malej sumy ste určite pri tej dohode neplatili poistenie v nezamestnanosti, aby sa to vôbec teoreticky dalo počítať z toho🙂 RD preplatia.

majusqa77
16. sep 2015

@linda.syk toto ja prave vôbec netusim, ako je to, ked bola dohoda pocas md. ale urcite sa ti ozve niekto taky, kto tomu rozumie, napríklad @zalka 🙂

majusqa77
16. sep 2015

@alenah31 preco by sa z takej dohody neplatilo poistenie v nezamestnanosti? ja mam dohodu na 25 eur a odvody platim..

linda.syk
autor
16. sep 2015

@majusqa77 platili sa odvody určite