Výpoveď po ukončení rodičovskej

danielamt
21. mar 2017

Ahojte maminky....Potrebovala by som poradiť....Cez leto mi končí rodičovská takže by som mala nastúpiť späť do práce.Len neviem či sa vrátiť 😏 rozmýšľam nad výpoveďou....Neviete ako to je keď dám výpoveď k dňu keď mi skončí rodičovská a pôjdem na úrad práce?Podľa čoho mi vypočítajú podporu? Ďakujem

bale1rinka
21. mar 2017

@danielamt ževraj to bude 50percent z tvojho platu ak si teda pred materskou pracovali pre nich viac ako 730 dní a teda mala zaplatené poistenie v nezamestnanosti...napr. ak si tam v tých rokoch bola niekde chorá napr. 2 týždne tak vtedy sa to poistenie v nezamestnanosti neplatí...

simona24
21. mar 2017

lepsie nastupit na jeden den do prace a vybrat zvysnu dovolenku, potom vyjde vyssia podora.

majusqa77
21. mar 2017

vypoved = 2 mesacna vypovedna lehota, ktora zacina plynut 1veho po doruceni vypovede.
rozviazanie prac.pomeru dohodou = k urcitemu datumu, aj v priebehu mesiaca

tabakmirka
21. mar 2017

Jasné, že môžeš dať výpoveď. A čo je to tam zlé ak takto rozmýšľaš? Lebo nebude si ľahké znova niečo nájsť. Doba je proste taká. Nebolo by lepšie ak by si aj nastúpila a potom si priebežne niečo hľadala? Tak by to bolo istejšie ako ukončiť a nemať nič.

danielamt
autor
21. mar 2017

@bale1rinka pracovala som tam pred prvou materskou rok,po 2,5 roku som sa vratila,pracovala zas cca 2roku a išla som zas na MD

danielamt
autor
21. mar 2017

@tabakmirka no vraj to tam je už hrozné (robila som vo veľkej firme) a sú tam dve zmeny.... Horšie bude keď budem mať poobednú....Ako to bude zvládať muž keďže robieva do 16-tej.Potom rýchlo pre malého do škôlky,pre dcéru do družiny....Učenie a ostatné povinnosti😒

stastnablcha
21. mar 2017

no ja by som napisala ziadost o to, aby som (ako matka maleho baba) mohla pracovat len na jednu zmenu. a pockala by som na to ci mi daju vypoved aj s odstupnym sami. isto bysom robila vsetko preto aby ma nechceli spet a vyplatili nieco 🙂 a potom vybrat aspon den dovolenky a sup na UP. tak bude najvyssia podpora. isto si vyber dovolenku aspon kusok..

evittam
21. mar 2017

@bale1rinka Preco vsade radis ked o tom nemas ani "sajnu"? A vypisujes blbosti. Same "ze vraj" a len tu zavadzas. Uz v inej diskusii ti to bolo vysvetlene.
@danielamt Ak si rozhodnuta odist tak dohoda o skonceni PP k druhemu dnu od skoncenia RD (t.j. ak ti konci napr.2.7. tak k 3.7.skoncenie PP dohodou), vycerpes jeden den dovolenky a ostatnu ti preplatia=max.podpora.

evittam
21. mar 2017

@bale1rinka A tak este raz-ty nemusis mat zaplatene tie dni poistenia -napr.ak si PN a tvoj PP trva tak ti trva poistenie, taktiez trva aj pocas MD a RD ak trva PP-uz si to konecne pochopila.😉

evittam
21. mar 2017

@bale1rinka Cize ak pracujes od 1.1.-31.12. a z toho by si bola na PN,MD napr.pol roka tak stale mas 365dni poistenia,ktore trva.

evittam
21. mar 2017

@stastnablcha A tie dva mesiace vyp.lehota co?! Nemusi mat tolko dovolenky...Takze by musela aj nastupit a vtedy by uz max.podporu nedosiahla. Podpora by sa jej pocitala vlastne z tej cerpanej dovolenky a odprac.dni.😉

evittam
21. mar 2017

@stastnablcha A aj keby mala tolko dovolenky tak by nedosiahla max.podporu pri takejto vypovedi.

kinderya
21. mar 2017

@danielamt treba myslieť na to, že aj keď dáš výpoveď, tak pracovný pomer sa skončí až uplynutím výpovednej doby, ktorá je najmenej dva mesiace.

miriam11
21. mar 2017

@kinderya ale ona moze dat vypoved dohodou k urcitemu datumu a tam 2 mesacna lehota neplynie.

kinderya
21. mar 2017

@miriam11 áno, ale iba ak bude zamestnávateľ súhlasiť 🙂

evittam
21. mar 2017

@miriam11 Vypoved dohodou neexistuje.😉

kinderya
21. mar 2017

@evittam určite myslela dohodu o skončení pracovného pomeru 🙂

evittam
21. mar 2017

@kinderya Ja viem😉.

miriam11
22. mar 2017

@evittam nic v zlom, ale niektore sa tu fakt potrebujete dotahovat o slovicka.

evittam
22. mar 2017

@miriam11 Nie nic nepotrebujem. To nie je o slovickach ale o vyzname toho co pises. To je vsetko. Ak niekto niecomu nerozumie a ty mu chces pomoct tak mu to treba vysvetlit poriadne a tak ako to v skutocnosti je.😉