Výpoveď v skúšobnej dobe

14. mar 2023

Prosím poraďte. Zamestnávateľ mi chce dať výpoveď v skúšobnej dobe a následne hneď na druhý deň podpísať so mnou novú zmluvu na tú istú pracovnú pozíciu.
Nie je to protizákonné?
Ďakujem

janai1
14. mar 2023

Výpoveď v skúšobnej dobe neexistuje.
Protizákonné to nie je.
Dôvod má aký?

syslik81
14. mar 2023

nemozes mat 2x skusobnu dobu ... bud ti zmluvu predlzi alebo sa s tebou rozluci ...

autor
14. mar 2023

@janai1 jasné.....je to skončenie v skúšobnej dobe máš pravdu......dôvod mi nepovedal ....iba navrhol takéto riešenie s tým, že dôvod v skúšobnej udávať nemusí

minesasubu
14. mar 2023

tak protizakonné to nie je ale takto opat nabehne skusobna doba , kedy si nastupila ?

autor
14. mar 2023

@minesasubu 18.12......teraz mi mala končiť za pár dni

janai1
14. mar 2023

To ti chce každé 3 mesiace dávať podpisovať novú zmluvu? To je nejaký riadny nezmysel

bluka2
14. mar 2023

Normálne sa ho spýtaj, aký to má presne zmysel. Podľa mňa bude nejaký špekulant

minesasubu
14. mar 2023

presne to som si myslela 🙂 chce ta stale mat v skusobnej aby mohol mat ,, zadne dvierka ,, a kedykolvek ta vyhodit bez udania dovodu

gejb
14. mar 2023

A ty chceš robiť pre takého vypočítaveho človeka? Zjavne s tebou na dlhšie ako 3 mesiace neráta

autor
14. mar 2023

Ďakujem za odpovede 🙂

lucia851
14. mar 2023

@janai1 prečo by neexistovala?ja som ju dostala v skúšobnej dobe

kitycat
14. mar 2023

@lucia851 v skusobnej dobe nedostanes vypoved. Je s tebou ukonceny PP pocas skusobnej doby. Je to okamzite, bez vypovednej lehoty.

Takze tak.

janai1
14. mar 2023

@lucia851 je to Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe a nie výpoveď
Žiadna výpovedná doba = žiadna výpoveď

moonlight1210
14. mar 2023

Moze to ukoncit, na to ma pravo. Na to skusobna doba je.

A dokonca aj ak to bude nadvazovat a na to iste pracovne miesto, v tej istej firme, moze tam byt znova skusobna doba, ak sa jedna o pracovne vztahy na dobu neurcitu.
(Naopak, pri dobach urcitych druha skusobna doba takto po sebe uz nesmie byt! ).

Ale da sa to aj pri dobach neurcitych zaroven brat ako spekulacia (lebo cela ta rosada s ukoncenim a zas zaciatkom nedava zmysel), v pripade sudu by asi nepochodil.
Dalo by sa taketo jednanie napadnut cez clanok 2. Zakonnika prace (Zakladne zasady), kde by slo o porusenie mravnych zasad a zneuzitie pravomoci zamestnavatela udelenej zakonom.
Ak by to urobil zas, do tretice, rozhodne by to bolo napadnutelne.

Keby ta prehodil na to iste pracovne miesto, no z firmy do firmy (vlastni ich napr. viac) a dal ti zas skusobnu dobu, tak to je legalne a tazsie napadnutelne (bez ohladu na to, ci sa jedna o pomery na dobu urcitu, ci neurcitu).
Ale zas, ak by ta kazde tri mesiace prehadzoval do inej firmy, dalo by sa to uz napadnut.

Ale najjednoduchsie je uvedomit si spekulativny charakter zamestnavatela a hladat urychlene pracu inde, a potom mu zo dna na den vdaka jeho laske ku skusobnym dobam dat zbohom. Nech sa rozculuje.
Skusobna doba je dvojsecna zbran.

mogaa
15. mar 2023

úprimne, ak by ma takto zamestnávateľ "prekvapil", podpíšem, do práce chodím ďalej ale hľadám si novú prácu...toto je jeho vychcanosť a zachovať sa tak môže pri čomkolvek.....neseriozny zamestnávateľ