Z čoho bude vyrátaná prípadná podpora v nezamestnanosti?

ave17
7. okt 2018

Ahojte mamičky, mam takú otázku, aktuálne som na RD, predtým som normálne pracovala naTPP,-mam na dobu neurčitú, ak by som si našla teraz nejakú brigádu, a po ukončení RD by som ostala nezamestnaná, pretože do prace sa kvôli starostlivosti o deti nebudem môcť vrátiť, z čoho sa mi bude rátať podpora, z tpp ci z tej brigády, prosím poraďte mi, ďakujem.

evittam
7. okt 2018

@ave17 Z hrubého príjmu, z ktorého sa odvadzali odvody na PvN za posledne dva roky pred žiadosťou o podporu.

ave17
autor
7. okt 2018

@evittam aj z brigády sa odvádzajú dané odvody? Takže si akurát tak pokazim vymeriavací základ, dobre tomu rozumiem?

evittam
7. okt 2018

@ave17 Zalezi od druhu dohody, ak to bude dohoda na pravidelný príjem tak sa z nej odvádzajú odvody na NP. A ano, správne si pochopila.

mata223
7. okt 2018

@ave17 ja som mala brigadu v july mi koncila materska a od maja do jula som mala brigadu v tescu bola som tam 2 krat zarobila som 60e a vypocitali mi podporu 14e ratali mi to z brigady pred materskou som robila 7 rokou no dala som vypoved lebo popri detoch som tam uz nemohla pracovat takze pozor

ave17
autor
7. okt 2018

@mata223 fuha, tak to je zle.. Normálne patova situacia:(

mata223
7. okt 2018

@ave17 chcela som to skusit kvoli detom lebo su male v noci by boli s muzom no volali ma dva krat nakoniec ked som sa prihlasila na up som musela dohodu zrusit lebo p 40dnoch by ma vyradili no des toto

kacero007
20. jan 2019

A ako je to pls v prípade, že som na RD, mala som tri mesiace dohodu no nič na ňu nezarobila, dohoda skončila a som stále na RD? Po skončení RD sa mi z čoho bude rátať podpora? Som už tretí rok doma a 2r ešte asi budem... Ďakujem

evittam
20. jan 2019

@kacero007 Ked si nič nezarobila tak žiadny VZ pre SP.