Z čoho mi budú rátať výšku podpory?

Zodpovedané
6. jan 2023

Dobrý deň,

v auguste 2022 som nastúpila po 6-ročnej RD do práce, kde som mala TPP dobu neurčitú. 16.11.2022 som dala výpoveď.

Z čoho mi budú rátať výšku podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu zaradenia do evidencie.

Ak ste počas tohto obdobia nemali žiadny príjem, napr. prémie, alebo pri ukončení pracovného pomeru preplatenú nevyčerpanú dovolenku, ani iný príjem z iného nemocenského poistenia a boli ste iba na RD, tak denný vymeriavací základ (DVZ) sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dva roky pred začatím čerpania rodičovskej dovolenky (u Vás z príjmu, ktorý ste mali pred materskou), ale nesmie byť nižší ako DVZ určený z minimálneho VZ.

S prianím pekného dňa,
Lenka