Žena vojačka

sofia1992
27. apr 2023

Ahojte, najde sa tu nejaka mamicka vojacka?? Vopred dakujem 🙂)

nataly420
27. apr 2023

Moja mamka bola cely život 🙂 čože potrebujes vediet ?

elenajezova
28. apr 2023

Aj ja som bola...

raszuz
28. apr 2023

A ja som bola, koncom juna bude rok, co som isla po 24 rokoch do civilu.

sofia1992
autor
28. apr 2023

Ahojte 🙂 velmi pekne dakujem za odpoved baby... zaujima ma hlavne ako ste to sklbili ten pracovny zivot a dieta prip deti, ci ste boli velmi casto mimo domu a tak vas pohlad na tuto pracu z pozicie matky 🙂 mam doma 5r dcerku, som samozivitelka a v auguste by som mala nastupit, tak preto je pre mna cenny nazor niekoho, kto tym presiel. Vopred dakujem 🙂

domi235
1. máj 2023

@elenajezova prosim Vas premyslam si spravit nastavbu v zdravotnictve 2 roky a ist k vojakom? Uz pocas studia je mozne zeby som bola pridelena ako vojacka zdravotnicka alebo je dobre ist po vystudovani k vojakom? Mam vysoku technicku ale bohuzial v praxi som zistila ze ma tato praca nenaplna. Ďakujem za rady. 🙂

petra7481
3. jan 2024

@raszuz vazne uz tam nad 30 rokov nezoberu videla som vekovu od 18 po 30 rokov

domi235
3. jan 2024

@petra7481 ja splňam požiadavku, jupiii :D

petra7481
3. jan 2024

@domi235 😀

mojko92
12. jan 2024

@petra7481 Zoberú teraz maju nejaku výnimku. Ja som to do 30 tiez nestihla a teraz ked to zrušili zasa silno rozmýšľam len sa neviem odhodlať 🙄

monikabull
12. jan 2024

@sofia1992 ahoj🙂. Ja som vojačka, ale mám muža a 7r. syna. Muž je tiež vojak. Zo zákona môže ísť tiež na výcvik vždy iba jeden z nás. A tak isto, keď si ty samoživiteľka, nebudeš musieť absolvovať každý výcvik. Ale- priprav sa potom na to, že budeš v očiach kolegov "vy*rbávačka" a podobne....Do služieb (24hod) tiež nebudeš musieť chodiť, ale po dohode baby samoživiteľky chodia- presne pre tie blbé reči, že: "načo šla do armády, keď ho*vno robí a je k ničomu".....😐 Je to fajn platená práca, ale- velenie a kolektív je na niektorých útvaroch otrasný....A stále je tam riziko, že ťa prevelia zo západu na východ, pretože keď podpisuješ, že teda ideš "slúžiť vlasti", tak oni tam majú takú skvelú formulku, že ideš slúžiť "podľa POTRIEB ozbrojených síl"... A tým pádom si oni môžu robiť s nami čo chcú, kedy chcú a kde chcú...🙈 Keď si s týmto oukej, tak poď slúžiť. Je lepšie chodiť na väčšinu výcvikov, do služieb a na všetky dôležité "zamestnania"- streľby, kontrolné cvičenia, prežitia... Každý rok sa robia služobné hodnotenia, tak nech ťa majú na základe čoho hodnotiť....Záleží, na aký útvar máš v pláne ísť. Vzdušné sily sú trošku zhovievavejšie, snaž sa dostať tam...Lebo pozemné sily- bigošský útvar, kde som aj ja je o držku a obzvlášť, keď si už matka a duplom, keď samoživiteľka..Pre úplne presné info si ešte zavolaj na personálne oddelenie už konkrétneho útvaru, kam by si chcela ísť a opýtaj sa tam na realitu, ako tam fungujú samoživiteľky a čo všetko musia, alebo nemusia...Lebo na personálnych úradoch v rámci kraja, kde je prvý kontakt, keď chceš "vstúpiť do armády" ti nepovedia reálne skúsenosti z útvaru....Oni majú len všeobecné info...Tak volaj na útvar. Keď ťa ešte niečo zaujíma, kľudne mi píš 🙂. Držím päste 🍀

monikabull
12. jan 2024

@sofia1992 a my to robíme s manželom veľakrát tak, že syna zanesieme k svokre ( jeho babke), veľakrát aj na noc, lebo my ideme skoro ráno na streľby, alebo výcvik, alebo do služby a prekrýva sa nám to... Keď je niečo viacdňové a je dobré, aby sme tam obaja boli, tak nesieme malého k našim, 100km od nás....A je tam🙁.. Proste, aby dobre bolo...Lebo, nikoho nebude zaujímať tvoja situácia doma....To sú tvoje problémy...V našej práci si proste "kus", meno v tabuľke, percento v počtoch....Na to si budeš musieť zvyknúť... Takže, keď budeš chcieť aj kariérne rásť a byť povýšená, budeš musieť robiť veľmi veľa kompromisov na úkor dieťaťa 😔.....Je to smutné, ale je to tak.... Budeš mať ale dosť dovolenky, OČR-ky, služobné voľná....Len, u nás aj na to pozerajú, že koľko dní si bola doma a tak (keď sa povyšuje)... Zožeň si kontakt na niekoho z toho útvaru, kam ideš a pýtaj sa najlepšie tam.... Každý útvar je iný... Hlavne sa dobre rozhodni🙏🙂.

petra7481
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra7481
12. jan 2024

@mojko92 to si kde nasla prosim ta

petra7481
12. jan 2024

@monikabull môžem sa vás spýtať? Vzdušné sily co robia vlastne ? A na tie výcviky ked ste uz v armade môžete kludne aj do spravy

monikabull
12. jan 2024

@petra7481 píšem správu 👍🙂

mojko92
13. jan 2024
mojko92
13. jan 2024

@monikabull mozes prosim ta aj mne hodiť nejake info?