Vojaci v školských jedálňach od septembra

lizwer
29. aug 2022

Zaujímalo by ma či ste zaregistrovali informáciu, ktorá obletela FB, že majú byť od septembra v školských jedálňach vojaci. Ste s tým stotožnení ako rodičia? Zdá sa mi to divné, vidím za tým nejaký nejaký úmysel. Zaujímalo by ma, či sa dá nejako aj ohradiť voči tomu u riaditeľky školy a odmietnuť ich prítomnosť na škole. Ďakujem za relevantné odpovede.
Kto chce rýpať, nemusí komentovať.

lizwer
autor
29. aug 2022
ms_green
29. aug 2022

Čo? 😂
Veď školská jedáleň nie je len pre deti ale výdajné zariadenie pre všetkých, čo si to platia. Keď som ja chodila na gympel, naša škola bola oproti nejakej budove kde boli vojaci a nikto neriešil, že k nám chodili na obedy. Rovnako, dcéra teraz, k nim do jedálne chodia dôchodcovia a úradníčky z vedľajšej budovy, lebo sa im to proste oplatí. Nevidím v tom problém.

janapeterjana
29. aug 2022

@lizwer veď ale treba čítať s porozumením - do jedálne sa môžu prísť najesť aj vojaci.

pribinak
29. aug 2022

@lizwer nevieš citat? Alebo naschval siris paniku? O čo Ti ide?

Do jedálne sa budú môcť prísť najesť aj vojaci. No starasne niečo. Deti uvidia vojakov.

michellemary
29. aug 2022

Presne, aj vojak je povolanie, ako každé iné, a tiež musia niekde jesť, asi sa to vo vašej ŠJ finančne oplatí, nič viac, nič menej. 🙂

samasima
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lizwer
autor
29. aug 2022

@samasima Toto koluje na FB

dzulli1980
29. aug 2022

Šírenie poplašnej správy je trestné, pozor na to ... veď to je bežná prax, že do školských jedální chodia jesť aj ľudia "z vonku" ... áno, aj vojaci, nič nenormálne na tom nevidím.

mogaa
29. aug 2022

tak asi by sa autorke nepáčilo keby doplatok za obed u dieťaťa bol 3eurá za obed😉 jedálne sa snažia prežiť ako vedia, aj za cenu varenia pre iných ako pre deti....

lizwer
autor
29. aug 2022

@pribinak Tak nech idú sa reštaurácie najesť. Peniaze majú nato. Nemajú čo na škole pohľadávať.

ibrunova
29. aug 2022

@lizwer jasne, budú tam stáť s nabitými guľovnicami a kontrolovať, či dieťa zjedlo špenátový prívarok.. O čo ti ide?

lizwer
autor
29. aug 2022

@ibrunova O nič, ak nemáš komentár k veci, tak nekomentuj

ariannazara
29. aug 2022

@ibrunova 😁😁😁🙌 top

queen_mary
29. aug 2022

@lizwer tak ich odhlas z obedov a var im doma, ked ti to vadi 🤣
@ibrunova zomrem, top 🤣

pribinak
29. aug 2022

@lizwer ja s tým nemám žiadny problém, za mna kľudne môžu prísť fo školskej jedálne

sella38
29. aug 2022

@lizwer po dobu trvania mimoriadnej situacie sa mozu prist do skoly najest aj vojaci. Nic viac, nic menej. Ci co si predstavujes, ze budu odvadzat deti na front na Ukrajinu, ci co? Nerozumiem tvojim obavam...

Koluje na FB. Ved si to poriadne precitaj, rozober si vetu, rozmyslaj, co znamena...

Tolko ludskej hluposti je na svete...

sasanka605
29. aug 2022

S prepáčením, niektorým tu dobre práši na koňovi. Kedysi som aj starkej bravala obed zo školskej jedálne a ked chcela mohla sa tam aj najesť. A to si uz počula ze maju byt zdravotne sestry zas na školách? Ktovie co tam budu robiť spolu s tými vojakmi 🫣

lubkavargova1
29. aug 2022

My mame policajtov na jedalni a to sme ZS s MS...to je iny level ked policajti vchadzaju a deti dzavotaju ako vcelicky v uli hlavne tie najmensie a potom to bozske ticho nastane...a potom ich maju v pazi, ze chudaci policajti zdrhaju kade-tade :D :D

sella38
29. aug 2022

@ibrunova 😂😂😂👍

zuzuliennka1
29. aug 2022

@lizwer a voci comu sa chces ohradzat? ze nevies citat s porozumenim?
aj moja babka sa chodieva najest do jedalne, je uz davno doma na dochodku, bohuzial sama, dedko zomrel pred par rokmi, tak varit sama pre seba sa jej nie vzdy oplati, a nez by vo svojom veku denne stala nad sporakom, chodi do jedalne, ma pestru teplu stravu kazdy den, s polievkou. Normalna vec

zuzliq
29. aug 2022

@lizwer ale toto už je ozaj len téma na vyvolanie vášni.

kulumulu123
29. aug 2022

@ibrunova 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

michellemary
29. aug 2022

@mogaa toto je veru tiež dobrá poznámka.

zuzanockamt
29. aug 2022

@lizwer Spokojne nech tam obeduje aj minister obrany s ministrom vnútra. Veď o nič nejde.
Niekto nevie čítať s už panika, stres, lebo niečo sa objavilo na FB 🤦

tenerifka
29. aug 2022

@ibrunova urobila si mi pekny deñ😂👍

ibrunova
29. aug 2022

Ja to vidím prvý krát, ale ja som to pochopila tak, že minister to povolil, ak by nastala taká situácia, nie že majú nariadené, že sa idú chodiť stravovať do jedálne každý deň. A keby aj.. Polka tých detí má otcov vojakov, to fakt už koho trápi toto?

sonicka96
29. aug 2022

Ja som za 🙂 nech chodia jesť do škôlky a čo??? Deti budú radi,budú mať zážitok. Bože ty si taká negatívna a hľadáš všade samí konflikt. Dúfam že ty si nikdy neliezla tam kde si nemala čo robiť🙂

jaskolka
29. aug 2022

No a? Veď do jedálne môže ísť jest hocikto, kto si kúpi obed, aj dôchodca, aj policajt, aj zdravotník, aj vojak. Co je na tom zvláštne?

xena0
29. aug 2022

Ty si mimo 😁😁🤦 čo šíriš za bludy?? A ako v čom je to nebezpečné pre deti že tam budú jesť aj vojaci?

katym77
29. aug 2022

Niekedy si sama uvedomujem, že vyplodím hlúposť, ale to čo som čítala v posledných dňoch ani to ani na mňa nemá.
Inak mám 8 rokov maďarskej základnej školy a pochopila som to rovnako ako napr.
@ibrunova