Žiadosť o zvýšenie platu

adasm
19. aug 2022

Poprosim o radu, o kolko si poziadat o zvysenie platu. Vo firme brat pracuje ako sofer kamiona po SR uz 10 rokov a nedostal ani raz zvysenie platu. Teraz ho nahovaram, aby si požiadal. Keďže ja žijem mimo SR, prosím o radu, o koľko žiadať. Vo firme je potrebný, má už vyše 50 rokov, tak by si zaslúžil byť lepšie platený. Ďakujem veľmi pekne 🙂

viestta
19. aug 2022

O zvýšenie a tu sa zvyčajne nežiada na papieri. Normálne sa ide za šéfom a tam sa to prediskutuje medzi 4 ocami. O koľko, to už musí zvážiť on, ale žiadať 10% aby dostal aspoň 5% nie je prehnane

missviolet
20. aug 2022

@viestta ked mu nezvysili 10rokov, inflacia kazdy rok, tak vlastne ma o mozno i tretinu mensiu nakupnu silu ako ked zacinal... len sa pytam realisticky nie je mozne pytat viac? ja by som oytala napr 10percent ale kazde dva roky co mi dorovna inflaciu aspon... len som zvedava, lebo menim lrace a vdaka tomu je lahsie ist platom vyssie...

loginexistuje
20. aug 2022

nech si pozrie inzeraty na rovnaku poziciu v danej lokalite a nech sa ide porozpravat so sefom kludne 30 % nech ziada navyse

viestta
20. aug 2022

@missviolet áno je to tak. Normálny zamestnávateľ, síce so skripajucimi zubami, veľkým plačom a strašným oraciami zvyšuje platy pravidelne a aspoň o infláciu, bud plošné alebo podľa svojich kriterii. Normálny zamestnanec o zvýšení platu aspoň o mieru inflácie so svojím zamestnávateľom rokuje. Keď nič nevyrokuje, tak hľadá robotu tam, kde ho zaplatia. Ale tento pán, asi netuší co a ako vo svete chodí, keď 10 rokov o tom ani nezačal s vedením hovorit