Životopis a motivačný list po dlhšej rodičovskej

abigail88
4. jan 2022

Ahojte, spomínali ste v životopise rodičovskú dovolenku?? Po siestich rokoch si idem hľadať prácu, predtým som pracovala viac rokov v cestovnej kancelárii, výpoveď som dala až po skončení druhej rodicovskej....dokedy mám dať trvanie pracovného pomeru v životopise, neviete prosím poradiť??? Keď dám rok 2021, tak neviem, či nebudem "klamať", lebo tých šesť rokov som bola pri deťoch nie v práci....a zasa, keď dám rok 2015, tak mi tam budú tie roky v životopise chýbať....čo tam mám potom uviesť??? Ako ste to prosím riešili vy?? Dakuuujem

ukulela
4. jan 2022

@abigail88 meklames. Ved pracovny pomer trval.

lenuska9999
4. jan 2022

@abigail88 normálne napíš, že do 2021 .. a keď ta pozvú na pohovor, tak povedz, že si medzitým bola aj na materskej

durianka1973
4. jan 2022

Ja som si este donedavna myslela, ze by som v zivotopise urcite neklamala. Bolo to vsak len do casu, kym som si aj ja zacala hladat pracu po rodicovskej s 2 detmi. Nikto ma ani len na pohovor nezavolal. Ked som sa spytala pani na urade prace, kde som sa registrovala, ci si mysli, ze je to kvoli rodicovskej a ci mam radsej tu rodicovsku vynechat zo zivotopisu, pozrela na mna a povedala - “tak to tam radsej nedavajte” - citujem. To podla mna vypoveda vela o tom, ake maju zamestnavatelia predsudky o mamach po rodicovskej. Ja som si nakoniec nasla pracu vdaka byvalej kolegyni, ktora ma zavolala k nim do timu, takze je to uz vlastne aj moja sucasna kolegyna. Ak by som si ale pracu hladala po rodicovskej znova, uz to tam neuvediem. Radsej napisem, ze som popri detoch robila nejake mensie prace na dohodu - alebo v Tvojom pripade sa vyhovorila aj na koronu, ze si kvoli nej nemala pracu. Ved cestovny ruch bolo prace odvetvie, ktore trpelo najviac. Nejako by som sa snazila vyhnut tomu, aby som to mala v zivotopise. Aj ked je to neuvedenie celej pravdy.

pieksamaki
5. jan 2022

@abigail88 ja som napisala vsetko...aj dobrovolnictvo...pocas materskej........aj 10rocnu matersku..aby to neskreslovalo....(predsa len sa zakony pomenili)...aj ked na materskej pracovny pomer trval....a .ano...je to chyba.....tam spomenut...