Mám za sebou rodičovskú so štyrmi deťmi a málo pracovných skúseností. Čo by som mala uviesť v životopise?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

od roku 2008 som bola postupne so svojimi štyrmi deťmi doma na rodičovskej dovolenke. Najmladší syn dovŕši o tri mesiace 6 rokov a mne následne skončí neplatená RD.

Chcela by som sa zamestnať, ale mám strach ako bude môj životopis vyzerať pred budúcim zamestnávateľom.

Mám úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou. Čo sa týka praxe a skúseností, tak nie je sa čím chváliť. Po skončení školy v roku 2006 som bola chvíľu v zahraničí. Potom som pracovala u nás ako animátorka v škole prírode počas sezóny a v roku 2008 sa mi narodilo prvé dieťa, 2012 druhé dieťa, 2015 tretie a 2016 štvrté dieťa.

Čo by som mala uviesť v životopise pre budúceho zamestnávateľa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v rámci životopisu treba uvádzať vždy reálne skúsenosti a znalosti, ktorými disponujete. Mesiace a roky, ktoré ste strávili mimo pracovného obdobia je potrebné do životopisu uviesť. Odporúčame uviesť informácie o štúdiu, aj skúsenosť zo zahraničia, ako aj ďalšie aktivity, ktoré popisujete.

Obdobie rodičovskej dovolenky je určite dôležitou súčasťou Vášho života a táto informácia by v životopise nemala chýbať.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources