ZŤP a nová práca - menšie odvody

3. dec 2022

Ahojte, nastupujem do novej prace a mam preukaz ZTP. Idem robiť admin prácu a ZTP mi vôbec nebráni vo výkonné tejto práce, takže nemusím hlásiť zamestnávateľovi a ani nechcem. Ale niekde som videla na nete ze keď nahlásiť tam mam nárok na menšie odvody tj. vyšší príjem pri výplate. Pravda? Je tu nejaka personalistka co ma s tým skúsenosti? Ďakujem

loginexistuje
3. dec 2022

musis to nahlasit oni to velmi rychlo zistia pri prvych odvodoch co zaplatia za teba 😉

aurelia2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
3. dec 2022

zamestnávateľ platí menšie odvody za teba, každý zamestnávateľ by na určitý počet zamestnancov mal mať aj určitý počet zamestnancov ZTP podľa zákona a ako bonus osobu ZTP nemôže len tak vyhodiť z práce

loginexistuje
3. dec 2022

na zdravotne poistenie platis aj ty aj zamestnavatel polovicny odvod ak si TZP

a si ID s viac ako 70% obmedenim pracovnej schopnosti neplatis poistenie v nezamestnanosti

to s tym ukoncenim prace uz tak nie je ako kedy staci oboznamit UPSVAR

ovechkin
26. jan 2023

Ahojte prosim vas mozem mat nejaky problem z toho, ak som v praci nenahlasila ze mam ztp preukaz? Uprimne ma to absolutne nenapadlo, az teraz citam, ze su nizsie odvody. Mozem to nahlasit dodatocne?

loginexistuje
26. jan 2023

@ovechkin hej nahlas to lebo zamestnavatelovi to nahlasi soc poistovna a bude musiet prerabat vykazy

ovechkin
26. jan 2023

@loginexistuje lenze ja mam ten preukaz od detstva, zamestnana som uz 5 rok a zatial nikto nic nenahlasil a presne toho prerabania sa bojim, ze ma zozeru v praci ... Fakt mi to absolutne nedoslo, kedze ztp preukaz vyuzivam malo

loginexistuje
26. jan 2023

@ovechkin a mas ho platny ?

ovechkin
26. jan 2023

@loginexistuje ano samozrejme, vydavala som sa, takze dva roky dozadu mi ho aj menili z dovodu zmeny mena

lussy9
4. máj 2023

@sasa1310 pripojím sa. Prosim to vyhodenie zo zamestnania sa týka aj človeka ktorý pracuje "iba" na dohodu? Ďakujem.