icon

Covid-19 u ľudí s nadváhou

avatar
lily2018
7. mar 2021

Milé mamičky prosím Vás chcem sa spýtať tých, čo majú kilečká navyše viac či menej , ale aj tých, čo trpia obezitou aký priebeh mal u nich covid. Prípadne ako ste sa s ním popasovali. Ďakujem veľmi pekne za každý názor.

avatar
lucia851
7. mar 2021

Mam nadváhu a zvládla som to v pohode.

avatar
siska25
7. mar 2021

@lily2018 dnes davali reportaz v spravach. Tiez nad tym premyslam, ze ako to zvladli tie s kilami naviac vo veku povedzme 35-40 rokov.

avatar
lily2018
autor
7. mar 2021

@lucia851 ďakujem ...a aj ste brali nejaké vitamíny alebo niečo?

avatar
matus7030
7. mar 2021

@lily2018 moji rodičia majú nadváhu, 50+ rokov a vďakabobu to zvládli🙏. Priebeh síce ťažší, ale doma. Takže ja stále vravím, že kým človek nie je v nemocnici, tak je to fajn.

avatar
simsalabim
7. mar 2021

@lily2018 kamaratka s cca 25kg navyse to znasala najhorsie z rodiny. Manzel, dospely syn a dospievajuca dcera, vsetci stihli, to znasali omnoho lepsie. Ona mala 10dni vysoke horucky, s vracanim 2-3x denne. Plus bezne priznaky ako kasel.

avatar
elanor
7. mar 2021

nemyslim si nadvaha zohrava az taku ulohu. Skor asi imunita, i ked aj ta je otazna.
Poznam chlapa 40+, ktory ma nadvahu a riadne ho to skolilo - neustale vracanie, prehanky, az dehydrovany skoncil v nemocke na infuzkach (plus zacinajuci obojstranny covidovy zapal pluc). A poznam chlapa 40+, ktory zije strasne zdravo, cvici, hento toto tamto a je odpalilo ho to tiez riadne, tiez vracacky, hnacky, horucky a nevladne lezi na posteli co sa ani pohnut nedokaze.

avatar
lily2018
autor
7. mar 2021

Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.

avatar
maximilie
7. mar 2021

@lily2018 moja mamka ma nadváhu a bez príznakov , nic jej nebolo. + ďalších 200 diagnoz ako tlak, cievy, srdce... vek 60+

avatar
simona1998
7. mar 2021

@lily2018 moja známa ma nadváhu a skončila na pľúcnom :/ ma 42 rokov

avatar
katulienkax
7. mar 2021

Tiež v rodine - nadváha cukrovka problémy so srdcom a najľahší priebeh

avatar
kitty88
7. mar 2021

Ja s nadvahou (vek 34) som mala viac-menej lahsi priebeh, hoci mala som priznaky kazdeho druhu, ale nie prilis tazke (2 dni zvysena teplota do 38, bolesti hlavy a tela, obcasny slaby kasel, rezanie oci, par dni hnacka, strata cuchu a chuti...). Akurat po karantene a nastupe do prace prisli problemy s dychanim a tlak na hrudi, trvalo to par tyzdnov, ale zvladla som ok, rtg a ine vysetrenia nastastie v poriadku.

avatar
sasa1310
7. mar 2021

@lily2018 moja známa s nadváhou už nie je medzi nami. Vek 45

avatar
lily2018
autor
8. mar 2021

@sasa1310 to mi je veľmi ľúto. Prajem úprimnú sústrasť 😢

avatar
sasa1310
8. mar 2021

@lily2018 Ďakujem. Horšie to je pre jej deti ☹

avatar
asia83
9. mar 2021

@elanor Áno, je to celé o imunite. No vrodenej. To, že niekto športuje, zdravo sa stravuje, ešte neznamená, že má lepšiu imunitu než ten, čo má nadváhu, minimum pohybu a zdravé stravovanie mu nič nehovorí (prípady z okolia).

avatar
simona1998
9. mar 2021

@lily2018 úprimná sústrasť sa nepraje , ale vyznáva 😇len tak do budúcna ❤️👼🏻