Nízky tlak v horúčave: Ako s tým bojovať?
Ahojte, ak je 28plus stupňov cítim sa strašne unavená, bez energie. Dnes som bola u lekára a zjavne je to aj tlakom, mala som 91 na 61, pričom normálne mávam vždy ideálny 120 na 80. Máte to niektorá podobné a ak áno ako s tým bojujete?
Dostatok pitného režimu, dostatok odpočinku, vyhýbať sa priamemu slnku
@anonym_4cffe9 Pijem dosť a hlavne minerálky, mala som ráno pred meraním tlaku aj kávu, čítala som že treba aj viac soliť, ja veľa solím stále.
@marsmykkok tiež toto mávam, aj taký tlak 90/60. Dnes som už aj slané soletky chrumala a treba si kupovať minerálky obohatené o Mg...a iné prvky. Plus ovocie, uhorka, salaty...čo ťa zvnútra hydratuje, osviezi
krvný obraz je OK?
Aj ja to mám pri horúčavach. A v tieto dni je vlhko a teplo zároveň, strašne dusno a to mi vadí ešte viac ako keď je sucho a teplo. Dnes mám nízky tlak 88/58 a len by som spala. Pritom pijem, aj minerálky aj vodu aj čaje...solím v pohode, aj tak som malátna. Hýbem sa, ani to nepomáha. Najlepšie si oddýchnem v noci.
krvný obraz je OK?
@anonym_9cf8ab áno, na preventívnej prehliadke na jar bol ok a vtedy bol ôk aj tlak
Aj ja to mám pri horúčavach. A v tieto dni je vlhko a teplo zároveň, strašne dusno a to mi vadí ešte viac ako keď je sucho a teplo. Dnes mám nízky tlak 88/58 a len by som spala. Pritom pijem, aj minerálky aj vodu aj čaje...solím v pohode, aj tak som malátna. Hýbem sa, ani to nepomáha. Najlepšie si oddýchnem v noci.
@obrazkova
@anonym_04bb7e No je to strašné, mávam to tak posledné roky a fakt ťažko sa mi funguje v takéto dni. Ja som si myslela že je to skôr v hlave že ma to unavuje takéto teplo, ale zjavne môže za to hlavne to že sa mi tak výrazne v takéto dni zníži tlak.
@obrazkova
@anonym_04bb7e No je to strašné, mávam to tak posledné roky a fakt ťažko sa mi funguje v takéto dni. Ja som si myslela že je to skôr v hlave že ma to unavuje takéto teplo, ale zjavne môže za to hlavne to že sa mi tak výrazne v takéto dni zníži tlak.
@marsmykkok A ešte keď sú búrky, tak ma úplne odpáli. Áno je to tým tlakom. Proste je veľa ľudí citlivých na počasie a celkovo keď je teplo.
Pred tym som mala velmi nizky tlak. A teraz neviem ci vďaka premenopauzii, alebo pravidelnemu cvičeniu a dostatočnej hydratacii ma až tak veľmi nekláti z horúčav. Tiež je pravda, že sa úspešne vyhýbam pohybovaťsa po vonku keď je najhoršie teplo - medzi 14-16-17h a vo vnútri máme všade klímu
@marsmykkok Zabudla som ti dopísať, že mne pomáhajú keď jem pravidelne polievky.

Dostatok pitného režimu, dostatok odpočinku, vyhýbať sa priamemu slnku