Peľová alergiu u detí: Očné prejavy
Ahojte mamičky, od minulej jari riešime s malým (4r) očnú alergiu, pod dohľadom očnej aj detskej lekárky, minulý rok sme nejak “prešli”, tento rok sa to v rovnakom čase zopakovalo, očná aj detská hneď potvrdili alergiu. Najviac však trpí malý s očkami, dokola napriek všetkým opatreniam má očká červené, s miernym povlakom. Budem rada za vaše skúsenosti, čo bolo dobre a čo naopak nie, ako s očnými prejavmi alergie bojujete a poprípade sa môžeme trochu podporiť 🙂 my sme riešili aj kortikoidy ale to je vždy samozrejme len krátkodobé, aktuálne každý deň dávame opatanol, spirabel aj umelé slzy, umývame tvár keď prídeme dnu, slnečné okuliare, šiltovka a pranie perín dokola sú základ, ale aj tak po škôlke (chodia do parku plného stromov a tráv denne) je to des aj keď si tváričku umýva. Podotýkam, že na alergológiu si počkáme ešte takmer dva mesiace na termín 🤷♀️ ďakujem vopred za vaše skúsenosti ❤️

Presne tie iste lieky a kvapky ma aj syn, tiez mu to cca v 4r zacalo. Trva to od februara do jula pravidelne. Niekedy sa to zhorsi po respiracnych infektoch. Pred 2 mesiacmi a pred mesiacom bol prelieceny Tobradexom a zase ma posledny tyzden oci cervene :(
Po opakovanych alergo testoch vysla slaba alergia na niektore travy a byliny a aj tak to robi vkuse sarapatu.