Peľová alergiu u detí: Očné prejavy
Ahojte mamičky, od minulej jari riešime s malým (4r) očnú alergiu, pod dohľadom očnej aj detskej lekárky, minulý rok sme nejak “prešli”, tento rok sa to v rovnakom čase zopakovalo, očná aj detská hneď potvrdili alergiu. Najviac však trpí malý s očkami, dokola napriek všetkým opatreniam má očká červené, s miernym povlakom. Budem rada za vaše skúsenosti, čo bolo dobre a čo naopak nie, ako s očnými prejavmi alergie bojujete a poprípade sa môžeme trochu podporiť 🙂 my sme riešili aj kortikoidy ale to je vždy samozrejme len krátkodobé, aktuálne každý deň dávame opatanol, spirabel aj umelé slzy, umývame tvár keď prídeme dnu, slnečné okuliare, šiltovka a pranie perín dokola sú základ, ale aj tak po škôlke (chodia do parku plného stromov a tráv denne) je to des aj keď si tváričku umýva. Podotýkam, že na alergológiu si počkáme ešte takmer dva mesiace na termín 🤷♀️ ďakujem vopred za vaše skúsenosti ❤️
@eduska och takže ako pozerám, už niekoľko rokov tiež s tým idete, každoročne to je takto? Nemal okrem spirabelu iné lieky? Ja som zvedavá na alergológiu, vraj iná účinná látka v lieku nie desloratadine) dokáže pri očných prejavoch lepšie účinkovať. Kam chodíte na alergo? Ja som ešte skúsila čističku vzduchu objednať, vraj to je citeľný rozdiel pre alergikov, ale teda ešte pár dní pokiaľ bude škôlka si asi veľmi nepomôžem a celkovo, veď sa to zas nedá vyhnúť sa peľu 😏 ale chlapci vraj zvyknú z toho vyrásť, očná hovorila že tak okolo tých 10 rokov sa to značne zmierni ale tak je to ešte dosť ďaleko a ako čítam diskusie nie vždy to platí 😳
Neviem poradiť 😃hlavne nech ich nechytá
No ja ako dieťa som bola silný alergik,v puberte som z toho vyrástla
A mne nepomahalo nič 😅 a doteraz si pamätám ako ma stipali slzeli oči, ráno nevedela ani otvoriť ako zalepene a červené brutál
Možno veda pokrocila, držím palce lebo je to veeelmi nepríjemné

Presne tie iste lieky a kvapky ma aj syn, tiez mu to cca v 4r zacalo. Trva to od februara do jula pravidelne. Niekedy sa to zhorsi po respiracnych infektoch. Pred 2 mesiacmi a pred mesiacom bol prelieceny Tobradexom a zase ma posledny tyzden oci cervene :(
Po opakovanych alergo testoch vysla slaba alergia na niektore travy a byliny a aj tak to robi vkuse sarapatu.