icon

Priberá sa z užívania Norethisteronu?

avatar
modravlna32
24. jún 2026

Ahojte chcem sa opýtať pribrali ste po nasadení norehisteronu ? Idem na dovolenku a obavám sa toho .

anonym_d1d911
24. jún 2026

Vobec.. ja som pribrala z toho vsetkeho jedla co som tam jedla 😅

anonym_de297c
24. jún 2026

brala som ho na zastavanie špinenia mimo cyklus
a nie nepribrala som ale som mala totálne chut na sladke ale neskutočne , takže som mohla bud žrat a potom to zvalit na hormony z noreshisteronu alebo sa krotit

anonym_8fdd46
24. jún 2026

Nie. Užívam ich pravidelne každé leto, ale nepriberam

avatar
nekonecna_katastrofa
24. jún 2026

@modravlna32 nepribrala, ale bola som z neho nafúknutá + mala som chuť do jedenia. Keďže som ale posúvala cyklus, ktorý som mala mesiac pred dovolenkou (nie ten, čo som mala mať na dovolenke), tak už som bola zas vo svojej koži.

avatar
michaela329
24. jún 2026

Hrozne som s zavodnila, nie je to pribratie v pravom slova zmysle. No u mňa to bolo vidno hodne - tvár, brucho, nohy a na váhe 4kg v pluse...ja som si tú dovolenku vôbec neužila vtedy. Lepšie sa mi osvedčilo brať HAK bez prestávky.

avatar
ivicatolic
24. jún 2026

@modravlna32 určite nie 🤣👉

avatar
modravlna32
autor
24. jún 2026
@michaela329

Hrozne som s zavodnila, nie je to pribratie v pravom slova zmysle. No u mňa to bolo vidno hodne - tvár, brucho, nohy a na váhe 4kg v pluse...ja som si tú dovolenku vôbec neužila vtedy. Lepšie sa mi osvedčilo brať HAK bez prestávky.

@michaela329 asi na každého inak pôsobia ale presne toho sa obavám a teraz neviem čo bude najlepsie 😅 ci to nechat tak a vôbec neviem či mi niečo take predpise lebo mám veľmi nepravidelnú menštruáciu a meskaju mi aj 2 týždne .

anonym_0cdeab
24. jún 2026

Mam pocit ze kazdy ho vyuziva hlavne pocas dovolenky s All inclusive zranicou, takze ano, pribera sa po nom😀

avatar
michaela329
24. jún 2026
@modravlna32

@michaela329 asi na každého inak pôsobia ale presne toho sa obavám a teraz neviem čo bude najlepsie 😅 ci to nechat tak a vôbec neviem či mi niečo take predpise lebo mám veľmi nepravidelnú menštruáciu a meskaju mi aj 2 týždne .

@modravlna32 ono ak sa Ti dá, ber ho cyklus predtým. Po jeho dobratí, keď prišiel menzes, bola to úľava - všetko splaslo do dvoch dní po dovolenke. No na mňa fakt nepôsobí dobre 🤷 Potom som ho už nikdy nechcela, podobne na mňa pôsobí aj progesterón.

avatar
sara07
24. jún 2026
@modravlna32

@michaela329 asi na každého inak pôsobia ale presne toho sa obavám a teraz neviem čo bude najlepsie 😅 ci to nechat tak a vôbec neviem či mi niečo take predpise lebo mám veľmi nepravidelnú menštruáciu a meskaju mi aj 2 týždne .

@modravlna32 a čo takto ist za gyn nech ti nasadi lieky aby bol pravidelnejší a ustalenejší ,lebo 14 je ako fakt dost , íst opačnou cestou ako to čo chceš brat

avatar
danielad9
24. jún 2026
@anonym_de297c

brala som ho na zastavanie špinenia mimo cyklus
a nie nepribrala som ale som mala totálne chut na sladke ale neskutočne , takže som mohla bud žrat a potom to zvalit na hormony z noreshisteronu alebo sa krotit

@anonym_de297c väčšina liekov len zvýši chuť na jedlo a keď sa človek neovládane tak hneď priberie a zvalí to na lieky. Čiže úplne s tebou súhlasim. Ak sa potlači chuť na jedlo tak sa z veľkej väčšiny liekov naozaj nepribera

avatar
jantar68
25. jún 2026

@modravlna32 Ja som ho v minulosti asi 2x užívala kvôli dovolenku. Mala som pocit, že som ako balón, určite mne zadržiaval vodu v tele

anonym_de297c
25. jún 2026
@danielad9

@anonym_de297c väčšina liekov len zvýši chuť na jedlo a keď sa človek neovládane tak hneď priberie a zvalí to na lieky. Čiže úplne s tebou súhlasim. Ak sa potlači chuť na jedlo tak sa z veľkej väčšiny liekov naozaj nepribera

@danielad9 ja mám jedálniček urobený, ktorý mi vyhovuje, a na obed mať sladké nemám vo zvyku ale pri norest. teda kľudne aj celý deň,
možno si len neuvedomujú zmenu alebo že viac toho jedia , ked sa chce dá sa to nejak zvládnuť
osobne by som pre posunutie menzesu neužívala nores. .. a to proti hormónom alebo antikoncepcii nič nemám . dokonca duphaston ked som mala na upravenie cyklu pri perinomenopauze bol vítaný, úplne iné fungovanie kým to prehrmelo a hlavne som sa po čase mohla kľudne vyspať

avatar
michaela329
25. jún 2026
@anonym_de297c

@danielad9 ja mám jedálniček urobený, ktorý mi vyhovuje, a na obed mať sladké nemám vo zvyku ale pri norest. teda kľudne aj celý deň,
možno si len neuvedomujú zmenu alebo že viac toho jedia , ked sa chce dá sa to nejak zvládnuť
osobne by som pre posunutie menzesu neužívala nores. .. a to proti hormónom alebo antikoncepcii nič nemám . dokonca duphaston ked som mala na upravenie cyklu pri perinomenopauze bol vítaný, úplne iné fungovanie kým to prehrmelo a hlavne som sa po čase mohla kľudne vyspať

@anonym_de297c to nemusí byť o prejedani a o zvýšení chuti do jedla. Ja jem rovnako, aj na dovolenke, aj na dovolenke ráno behám. No mňa z takýchto liekov zavodnuje, podstúpila som aj IVF a mala som ten istý problém so zadržiavaním vody pri tých liekoch. Ja budem mať radšej menzes, ako brat norethisteron, lebo z neho som bola oveľa opuchnutejsia.

avatar
bubacisko74
26. jún 2026

@modravlna32 ty riesis strach z priberania, ale neriesis pricinu, preco ho vobec beries?

avatar
sara07
Včera o 06:09
@bubacisko74

@modravlna32 ty riesis strach z priberania, ale neriesis pricinu, preco ho vobec beries?

@bubacisko74 však to máš podobne ako vlasy a rakovina ,niektoré neriešia že môžu zomriet ale zosypavaju sa lebo pridu o vlasy , že môžu prist o ovela viac nejak ide mimo