icon

Problémy so spánkom večer

20. jún 2026

Ahojte. Prosím vás viete poradiť? Mám mamu 50+, ktorá má problém zaspať. Chodí takmer každú noc spať až o 4 ráno. Chcela by som pre ňu niečo na zaspávanie, nie chemické lieky, skôr niečo prírodné ak pomáha a máte s tým reálne skúsenosti

autor
20. jún 2026

Napríklad niečo ako majú na stránke hevi??

avatar
stellarstar
20. jún 2026

Ja som teraz pred pár týždňami prešla na l tryptophan, spí sa mi dobre. Melatonín mi nerobil dobre

autor
20. jún 2026
@stellarstar

Ja som teraz pred pár týždňami prešla na l tryptophan, spí sa mi dobre. Melatonín mi nerobil dobre

@stellarstar a pomáha? Či ešte nevieš? Lebo neviem teda čo jej skúsiť kúpiť

avatar
stellarstar
20. jún 2026
@anonym_autor

@stellarstar a pomáha? Či ešte nevieš? Lebo neviem teda čo jej skúsiť kúpiť

@anonym_autor veď vyššie píšem že dobre sa mi spí

autor
20. jún 2026
@stellarstar

@anonym_autor veď vyššie píšem že dobre sa mi spí

anonym_ab0761
20. jún 2026

@anonym_autor chod za doktorkou alebo nespi, lol

avatar
stellarstar
20. jún 2026
@anonym_ab0761

@anonym_autor chod za doktorkou alebo nespi, lol

@anonym_ab0761 to jej mama potrebuje nie ona

anonym_ab0761
20. jún 2026
@stellarstar

@anonym_ab0761 to jej mama potrebuje nie ona

@stellarstar tak mama lol, to je symetricka relacia

avatar
stellarstar
20. jún 2026
@anonym_ab0761

@stellarstar tak mama lol, to je symetricka relacia

@anonym_ab0761 no smiešne to nie je, buď rada že nemáš problémy so spánkom

anonym_ab0761
20. jún 2026
@stellarstar

@anonym_ab0761 no smiešne to nie je, buď rada že nemáš problémy so spánkom

@stellarstar mám vole, preto som išla ako každý
Normálny človek za doktorom

avatar
stellarstar
20. jún 2026
@anonym_ab0761

@stellarstar mám vole, preto som išla ako každý
Normálny človek za doktorom

@anonym_ab0761 vole a ty nevieš normalne komunikovať bez nadávok?

anonym_ab0761
Odpoveď bola odstránená
avatar
stellarstar
20. jún 2026
@anonym_ab0761
Odpoveď bola zmazaná

@anonym_ab0761 🙄🤦‍♀️

anonym_ab0761
20. jún 2026
@stellarstar

@anonym_ab0761 🙄🤦‍♀️

@stellarstar 🙂‍↔️🥸

autor
20. jún 2026
@anonym_ab0761

@anonym_autor chod za doktorkou alebo nespi, lol

@anonym_ab0761 sú ľudia, ktorým pomáhajú aj iné lieky ako tie chemické a preto by som bola rada, keby najprv vyskúšala tie a nešla hneď drasticky do liekov od doktora kedy môže dopadnúť tak, že bez nich už vôbec nezaspí

anonym_a300cb
20. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_ab0761 sú ľudia, ktorým pomáhajú aj iné lieky ako tie chemické a preto by som bola rada, keby najprv vyskúšala tie a nešla hneď drasticky do liekov od doktora kedy môže dopadnúť tak, že bez nich už vôbec nezaspí

@anonym_autor ja mam 52 rokov a asi pred 2 rokmi sa mi zhorsil spanok. Zaspat uz viem, ale po 4 hodinach sa zobudim a neviem zaspat. Nakoniec ako tak nadranom zaspim, ale to mi zvoni budik do prace.
Dam si vecer depress a 2 tbl. magnerotu. Aspon tie 4 hodiny poriadne pospim.

avatar
sovica
20. jún 2026

@anonym_autor Mamina je asi v menopauze, však? Preto tie problémy so spánkom. Najprv by som na jej mieste skúsila asi magnézium na noc s postupným uvoľňovaním. Pozor, nezaberá to z jedného dňa na druhý. Ale po pár dňoch by už mohla cítiť nejaké zlepšenie. Konkrétne tento z DM-ka (nižšie prikladám link) obsahuje aj 85 mg L-tryptofánu (čo spomenula vyššie @stellarstar). https://www.mojadm.sk/p/d/3104279/mivolis-table...
Dá sa kúpiť aj čistý Tryptofán. Možno ti @stellarstar poradí, ktorý konkrétne berie.
Niekomu pomáha melatonín. Ja som posledne niesla kamoške na SK tento: https://www.dm.de/p/d/2971654/mara-melatonin-ea... Ona si ho veľmi pochvaľuje. Na SK stránke ho nevidím.
V každom prípade, každému zaberá niečo iné. Musí poskúšať, čo jej sadne.

anonym_3e11c7
21. jún 2026

@anonym_autor Zaloz jej tu účet. Aspoň to tu aj v noci, keď sa budím (ach moja prostata) začne žiť.