Strach z prvej gynekologickej prehliadky: Čo očakávať?
Dobrý deň,dnes mám absolvovať gynekologickú prehliadku a mám z toho strach neviem čo ma čaká. Bolí to? Je to nepríjemné? Budem rada za vaše skúsenosti p.s. ešte som panna preto ma to tak desí nie rozhovor, ale samotné vyšetrenie lebo čo som čítala pannám sa robí cez konečník, a to ma desí najviac, lebo mám s rektom už 5 rokov problémy. A čítala som že pri Virgo pacientkach sa robí ultrazvuk cez brucho a vyšetrenie cez konečník. Preto budem rada za každú skúsenosť. Veľmi mi to pomôže. Budem vďačná za každú radu či skúsenosť🫣. Idem prvýkrát.
Tak načo tam ideš? Máš nejaké gyn problemy? Ak máš s rektorom problém tak je pravdepodobne že tá vyšetrenie bude bolieť
@lu2003 Ja som tiež panna a nerobili mi vyšetrenie cez konečník. Len výter lebo som mala problémy, aj ten mi robili opatrne ešte ultrazvuk.
Moja kamarátka išla tiež ako panna v 15. tiež jej nerobili vyšetrenie cez konečník. Takže možno ti ho ani robiť nebudú, uvidíš.
V tom case, nikdy mi nerobili vysetrenie cez konecnik. Iba pohnat cez brucho a sono brucho.
Nemáš sa čoho obávať, vyšetrovať bude pravdepodobne len sonom cez brucho, cez konečník sa robí možno len výnimočne, ak dobre nevidno na usg. Je dobré mať plný mechúr, aby bolo lepšie vidno. Ja som tiež bola prvýkrát u gynekológa ešte keď som nemala pohlavný styk, robil mi iba sono a skontroloval prsníky.
Absolútne ničoho sa báť nemusíš, ja som bola prvýkrát na "detskom" gynekologickom vyšetrení keď som sa dostala do nemocnice s podozrením na podráždenie slepého čreva (aby vylúčili gyn.pôvod problémov) ešte ako 12 ročná a pokiaľ sa dobre pamätám nebolelo to a ani to nebolo nejako brutálne nepríjemné. Úplne v pohode. Nemáš sa čoho báť.
Ďakujem to ma trochu upokojilo lebo mám veľký strach idem prvýkrát a fakt sa bojím noc bola náročná viac som nespala ako spala bojím sa čo sa bude diať

Absolútne ničoho sa báť nemusíš, ja som bola prvýkrát na "detskom" gynekologickom vyšetrení keď som sa dostala do nemocnice s podozrením na podráždenie slepého čreva (aby vylúčili gyn.pôvod problémov) ešte ako 12 ročná a pokiaľ sa dobre pamätám nebolelo to a ani to nebolo nejako brutálne nepríjemné. Úplne v pohode. Nemáš sa čoho báť.