Záhadné návaly pocitov: Čo môže byť príčinou?
Chcela by som sa spýtať či má niekto niečo podobné.
Minulý mesiac 25 mája nad ránom som sa zobudila cca o 4 ráno na to že mám taký čudný pocit. Zažila som niečo bol to pocit neviem to opísať akoby sa to už stalo. O pár sekúnd mi stazeli nohy zalialo teplo. V ústach v hrdle som mala tiež horúčavu a taku zvláštnu chuť. Opakovalo sa to každú pol hodinu. Podvečer každú hodinu. Na druhý deň ešte asi do obedu možno 4X. Lekár nič nezistili. EKG v poriadku. Urobili aj preventívnu lebo už bola potrebná. Mám vyšší kolesterol.
Včera zase 25 teho a od 3 poobede zase tie stavy opakujúce sa každú pol hodinu. Dnes od obeda ešte dvakrát do teraz. Taký čas nemám chuť ani na jedlo a asi denne 2-3 ma napína na vracanie.
Lekár zase nič nevedel, len zobral CRP ,cukor. Výsledky až v pondelok.
psychika
@anonym_autor hormonálne výkyvy - PMS? Na to je dobrý magnézium citrát s B6.
@anonym_autor A na gastro k lekarovi si isla, ked mas vyssi cholesterol? Myslim,ze by bolo vhodne tam zajst, on ta vysetri este tak ako ta obvodak nevysetri.
@motylik2559 už trikrát mi robili gadtrostkopiu v minulosti. Mám hrozný strach🫣
@anonym_autor hormonálne výkyvy - PMS? Na to je dobrý magnézium citrát s B6.
@anonym_f74257 to mám. Tie návaly sú iné. Zatiaľ mám hlavne nočné návaly. Mám aj Mirenu. Som perimenopauze. Už skoro 3 roky.
Tetania?
@motylik2559 už trikrát mi robili gadtrostkopiu v minulosti. Mám hrozný strach🫣
@anonym_autor Ale tak je lepsie trpiet nez to jednorazovo vydrzat?🙂 Aj sono by ti rovno spravil. odobral vzorky na intolerancie atd. Lepsie to podstupit a vylucit,ze nejde o nejaku dg, prip. sa potvrdi, ale nastavi ti liecbu🙂 Nebud ako mala, ani sa nenazdas a mozes to mat za sebou.
@anonym_f74257 to mám. Tie návaly sú iné. Zatiaľ mám hlavne nočné návaly. Mám aj Mirenu. Som perimenopauze. Už skoro 3 roky.
@anonym_autor to máš nastupujúcu menopauzu, to sú hormony, aj psychika aj návaly a viaže sa to k dátumu, to sú hormonálne veci, kľud.
perinomenopauza
gynekolog ti čo povedal ? dá sa to upravit pripadne nejake vyživove doplnky si neskušala
prejde to časom , skus pokecat na gyn
@anonym_autor to máš nastupujúcu menopauzu, to sú hormony, aj psychika aj návaly a viaže sa to k dátumu, to sú hormonálne veci, kľud.
@anonym_780892 v perimenopauze som už tri roky. Tieto návaly či čo to sú iné. Myslím napríklad na jednu vec zrazu príde ten debilný pocit tepla v celom tele aj v ústach a zrazu som akoby celkom inde a je to akoby som to už prežila. A pri každom "záchvate" je to iné miesto aj situácia a viem aj ako to skončí. A trvá to minútu. A potom si nepamätám čo bola tá situácia.
Ja viem že to to znie ako blbosť ale neviem to ako vysvetliť.
Pri prvom som myslela že som dehydrovaná lebo to začalo v noci a tam som fakt pila máličko ani nejedla.
Ale včera to začalo poobede aj som jedla aj pila.
Pri prvom som myslela že som dehydrovaná lebo to začalo v noci a tam som fakt pila máličko ani nejedla.
Ale včera to začalo poobede aj som jedla aj pila.
@anonym_autor uzkost
Pri prvom som myslela že som dehydrovaná lebo to začalo v noci a tam som fakt pila máličko ani nejedla.
Ale včera to začalo poobede aj som jedla aj pila.
@anonym_autor napadlo ma tzv. hypoglemická krivka ešte , tá zvykne hlavne pri ženach v noci, skus zaradit viac bielkovin do stravy
@anonym_autor tieto stavy sú dôsledkom nedostatku minerálov a vitamínov, teraz v lete sa viac potíme (niektorí aj v noci) a vtedy telo stráca veľa min. a vit. Dopĺňaj elektrolyty + spomínané magnézium a pridaj do stravy probiotické potraviny na lepšie vstrebávanie živín. Tvorba hormónov a celkovo hormonálna rovnováha je priamo závislá na hladine minerálov a vitamínov v tele pri ich deficite to spôsobuje tvoje stavy, výkyvy krvného tlaku...
Uprav stravu a obmedz sladké a múčne jedlá, kávu, priemyselne spracované potraviny a pridaj omega 3 tuky, ovocie, zeleninu, spomínané probio - kvasenú nepasterizovanú kapustu, dobre vychladený domáci kefír...


@anonym_autor A na gastro k lekarovi si isla, ked mas vyssi cholesterol? Myslim,ze by bolo vhodne tam zajst, on ta vysetri este tak ako ta obvodak nevysetri.