Aká strava je na úpravu hormonálnej nerovnováhy?

katarina789
12. mar 2024

Aka strava je na upravu hormonalnej nerovnovahy ? Mal niekto s tym problem co na to pomaha ?

hopsas
12. mar 2024

@katarina789 ja aktuálne riešim tento problém a googlim lebo netuším..doktori mi chcú dať hormonálne lieky ale zatiaľ odmietam vždy mi.po.nich bolo zle

lacibo
12. mar 2024

@katarina789 strava neviem, ale vyzivovy doplnok Myoinozitol pomaha udrziavat zdravu hormonalnu hladiinu u zeny..podporuje aj plodnost..ja uzivam na doporucenie mojej dr, kvoli stitnej..ta mi povedala ze po tomto otehotneli aj tie, co 10 rokov nemohli a mali napr.polycysticke vaječníky a pod..

katarina789
autor
12. mar 2024

@hopsas ved ja som neuzivala hormonalne lieky a nechcem koli inym zdravotnym problemom a tak neviem sa dopatrat co by bolo vhodne urcite musi nieco existovat ako lieky z kt budem este vacsia ako som🙈 ak na nieco prides napis budem vdacna❤️

hopsas
12. mar 2024

@katarina789 čakám na termín k jednému výživovému poradcovi aby som s ním prebrala túto tému tak neskôr ti napíšem ..inak len googlim a hľadám info kade tade ..lebo v lekárňach som skúšala a všade mi dávali len veci na klimakterium ale toto je predsa.nieco úplne iné

tanyan
12. mar 2024

Čo konkrétne znamená v tvojom prípade hormonálna nerovnováha? Tvorí tvoje telo niečoho príliš málo alebo príliš veľa? Ako pracujú napríklad nadobličky a štítna žľaza? Máš pestrú dostatočnú výživu alebo máš nejaké alergie či intolerancie? Venuješ sa aktívne nejakému športu?
Každé telo je veľká chemická továreň a nerovnováha môže byť výsledkom kombinácie zdanlivo nesúvisiacich faktorov.