Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako bolia zrasty ?

lenkasek
4. jan 2019
nelinka2009
4. jan 2019

@lenkasek je to take tahavo palive... a boli to len pri pohyboch, ked sa to natiahne, nie stale... akoby to stipkalo, ale niek3dy teda riadne zastipe

eva8
5. jan 2019

bolí to aj pri zmene počasia? Je to nebezpečné?
@nelinka2009

nelinka2009
5. jan 2019

@eva8 nebezpecne ako ktore, zalezi kde su... ano boli pri zmene pocasia... inak pri dalsej opke je dobre si kupit taku tekutinu, ktoru doktor naleje dovnutra, ta by potom mala zabranit zrastom... mne to po druhej sekcii pomohlo

eva8
5. jan 2019

@nelinka2009 moja dcéra mala pred 5 rokmi komplikovanú operáciu slepého čreva. Priešne jej rozrezali brušnú dutinu vpravo cca viac ako 10 cm. Rez na brušku pozdĺžny do 5cm. Častoopisujetie pálivé bolesti po celom tom zvyslom reze. Bojím sa, či nezasiahli zrasty aj váješník. To vyrieši gynekológ. Ďakujem za odpoveď. Ako sa dá pomôcť pri odstránení bolesti? CHirurg povedal ešte na začiaaaaaaaaaaaaatku, keď som nevedela čo sa deje, že na to si treba zvyknúť,počítať s tým. Čo pomáha tebe?

lenkasek
autor
6. jan 2019

@nelinka2009 ja som už zúfalá 😰 dr mi nič iné nepovedia na moje bolesti len že môžu to byt zrasty bolesti mi pretrvávajú už vyše roka a stále sú silnejšie boli ma prava strana podbruska niekedy aj kríze ale do brucha ako keby mi niekto nôž zabodol a bolesti mi začnú az keď sa hýbem v práci keď sa zohnem alebo matiahnem pre niečo bolesti začnú som z toho strašne unavená a zúfalá .. neposielajú ma na žiadne vyšetrenia len krv a moc a všetko v poriadku

eva8
6. jan 2019

@lenkasek presne na to iste sa stazuje dcerka. Zvyknut sa na to neda

lenkasek
autor
6. jan 2019

@eva8 ja niesom ani po žiadnej operácii, mala som akútny zápal obličky a komplikovanú schonlein purpuru ktorú uzavreli asi ako “autoimunitne ochorenie” cievy mi praskali aj v orgánoch krv v moci krv v stolici zvracala som krv stále sú tomu už asi 4-5 rokov a od minulého roka mám bolesti v podbrušku a stále väčšie ... neposielajú má ani na magnetickú ani nikam len na laparoskopiu a bolesti mi začínajú už aj na ľavej strane ja sa tam bojím ísť hlavne keď nemajú žiadne iné podozrenie len taký tip ... vašej dcérke ako zistili zrasty ?

nelinka2009
6. jan 2019

@eva8 no mne pokohla ta vodicka, ktoru mi tam naliali pri druhej sekcii... odvtedy zrasty necitim a je to uz 2 a pol roja

eva8
6. jan 2019

@lenkasek keď sme boli znova na chirurgii pre bolesti v tej pravej časti bruška a podbruška. Vraj sú to zrasty po tej komplikovanej operácii slepého čreva.

eva8
6. jan 2019

@nelinka2009 vraj možno by pomohla druhá operácia, ale nezaručili vzbik nových zrastov. Nevieš, ako sa tá vodička volala? Nič nám nespomínali

eva8
6. jan 2019

@lenkasek nezistili to nijak, len skonštatovali. Veľmi ti držím palce, tie zrasty vznikajú aj po zápaloch. Pýtala som sa na ultrazvuk, vraj to tým nezachytia

nelinka2009
6. jan 2019

@eva8 to uz si nespomeniem, ale v zdrav potrebach, poprip v lekarni urcite poradis, bo to drahe cca 70€, ale srltalo to za to

eva8
6. jan 2019

@nelinka2009 Ďakujem. Poradím sa s dcérou, teraz maturuje, tak asi až potom.

gaaaa
7. jan 2019

Ja som po operácii čriev a žlčníka.Ja som nejeden krát skončila na pohotovosti tie bolesti sa už nedali vydržať a že zrasty.ja mám zrastené všetko čo sa len dá.Povedali mi,že pokiaľ zrasty neomotaju črevá vtedy je akutna operácia musím si zvyknuť že zrasty dokážu porobiť riadnu šarapatu.Prosila som ich nech ma celu otvoria a vyčistia ich tak povedali mi že do týždna by som ich mala omotané okolo krku ako šál 🙂 Už dva krát kôli nim ma neoperovali na cystu na vaječníku lebo že to je strašne ťažká operácia.Ale určite sa jej nevyhnem ☹

eva8
7. jan 2019

@gaaaa u nás dcéra od 4 .ročníka skončila v nemocnici alebo na pohotovosti na zápal slepého čreva min. 2x za rok. Ale nikdy ju neoperovali, lebo nebolo dostatočne napuchnuté, zmiernili to infúziami. Raz som napísala revrz, lebo už bola v oriadku. V osmičke ju nakoniec zoperovali, počas operácie jej predlžovali narkózu,museli jej zväčšiť rez, lebo už mala aj na čreve zrasty, vyše 7 cm čreva jej vyrezali. Na ultrazvuku teraz nedobre videli vaječník, ešte sa gynekológia zopakuje. Mám strach, chúďa dievča má v kuse bolesti, už a ani nesťažuje, len keď je to silné.... Mám veľké výčitky svedomia, že som si tak dokatovala dcéru. Celý život má pred sebou

gaaaa
7. jan 2019

@eva8 Viem ako sa cíti.Ja som operovaná na črevá preto zrasty všade.Cystu som mala 4r.ale už som od bolesti nemohla vydržať tak som išla na Sliač a tam mi spravili punkciu rok pokoj a už mám zasa 4cm.V marci idem na gyndu tak som zveavá.Dva krát viete je tam veľa zrastov museli by sme privolať chirurga,urologa.z operačky ma poslali domov napichaná,anesteziolog už nado mnou.nikdy viac zažiť.Každý sa vyhovára na zrasty.A ked sa naleju nafuknuta som ako v 9 mesiaci.Idem na kolonskopiu na gastro dr.sa prežehná pred vyšetrením lebo sa bojí aby sa nezamotal do zrastov.vrískam od bolesti ked mi to robí.Už som zufalá,ale viem,že sa operácii nevyhnem aj kôli tej cyste ☹

eva8
7. jan 2019

@gaaaa
Chúďa, ty si tiež vytrpíš
Akým spôsom tie zrasty vidia?

gaaaa
7. jan 2019

@eva8 Prvý krát po 5r.tej veľkej operácii som bola na žlčník tam mi dr.povedal,že mi hned vyčistil zrasty.čo som ja vedela fajn super.a teraz posledné 4r.mi ukázala aj na gynde dr.ked mi robila sono noo ja som tam videla machule ved ona sa tomu rozumie a na gastre dr.ked mi robil kolonoskopiu.a ked som bola aj na sone brucha mi ukazovala

gaaaa
7. jan 2019

@eva8 A ked som bola na chirurgii asi rok dozadu tiež hrozné bolesti vobec mi črevá nepracovali tak ma poslali na sono a rtg brucha lebo si mysleli že sa omotali priškrtili črevo a hned by museli operovať a dr.povedal že sa hýbu tak ja ti neviem.ja prekročím prach brány nemocnice roztrasiem sa ako osika.

eva8
7. jan 2019

@gaaaa Ďakujem. Držím palce, naozaj. Nemáš to ľahké

gaaaa
7. jan 2019

@eva8 Dakujem,aj ja Vám nech je dcérke všetko dobre dopadne

eva8
7. jan 2019

@gaaaa ďakujem

katkabg
15. jan 2019

Aj mna trapi zrast na lavej strasne v podbrusku....uz ma drbne 😦😦😦😦

eva8
13. jún 2019

@katkabg riesi sa to? U nas na MR ukazalo zahmlene oblasti v miezte, kde ju to boli. Inde to ma vrajj v poriadku, tam nevefia identifikovat

lenkasek
autor
13. jún 2019

@eva8 to máte dobre, že vás aspoň na MR poslali ja som obišla od gynekológa až po chirurgiu cez dve obvodné doktorky naposledy som sa tam už zrútila a s placom jej hovorím aké mám bolesti aká som unavená nedokážem sa v práci sústrediť pretože keď začnem dvíhať ťažké veci tak mi začnú bolesti a nikto ma nikam nechce poslať prosila som ich aby ma poslali na MR alebo CT a nič ! Povedia mi len "no viete to môže byť hocico" tak som sa ešte objednala na Gastro do BB dúfam že tam mi pomôžu

callisia
13. jún 2019

@lenkasek preco si uz davno nebola na laparoskopii?

eva8
13. jún 2019

@lenkasek na gynekologiu ide o tyzden. Tiez sa nic na chirurgii neriesilo, aj ked bola odporucana na MR. Az na gastre ( caka sa cca 2 mesiace) jej napisali ziadanku. Tam jej po vysledkoch MR vzali vzorku stolice na plesne a parazity a dalsie vsetko mozne, potom krv na geneticke testy a vsetko mozne. nakoniec aj s vysledkami z gynologie (endometria vylucena - vysledok MR, bolo podozrenie, taktiez mala ultrazvuk v pohode, no opakocane vysetrenie ziadaju) pojdeme na gastro. No a uvidime co. Aj tak bolo povedane, ze na MR nie vzdy vidno zrasty, lebo to je tenunke ako pavucina. Pre mna je zahadou, ze akurat v oblasti, kde ju to v kuse boli, niekedy len taha a stipe nevedia dobre popisat, pretoze to nedobre vidno. Teda tam nieco musi byt.

eva8
13. jún 2019

@callisia ten vyber slepaku som chcela laparoskopicky, nech priamo vidno, co tam je, ale vraj zbytocne, lebo aj tak by bol rez potrebny. A teraz, ak sa nic nezisti, znova naekoza, dalcie 'diery' v brusnej dutine. Chuda dieta. Teraz, po 9. rokoch trapenia uz ani na detske oddelenie nebude patrit, musim najst lekarov pre dospelych, oni sa vraj tak podrobne s pacientom nezaoberaju ako na detskom oddeleni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli