Používame cookies. Viac informácií tu. OK
deti95060810
22. okt 2019

zápal močových ciest som mala viackrát, ale nikdy som neležala...nebola som ani na PN...

marticka85po
22. okt 2019

@deti95060810 ja som tiež mala viackrát a väčšinu dňa som presedela na wc lebo ma neustále nutkalo na močenie a oblieval má studený pot.Neviem si teda predstaviť žeby som nebola PN,veď tá bolesť v podbrušku bola veruze riadne silná.

veronikaszabova
22. okt 2019

@anastaziamala pred tehotenstvami som mala strasne casto zapaly (minimalne 1x do mesiaca). Nikdy som nelezala. Vzdy som sa snazila nejako "zabavit, rozptylit". Vela som pila, po par dnoch to odznelo.
Ked som mala ist do prace, prve 2-3 dni som bola doma, potom som v pohode sla.

anastaziamala
autor
22. okt 2019

fuuha,
@deti95060810 to si neviem predstaviť....ja mam neskutočné bolesti v podbrušku, uplne tlaky a stale behám na WC, to si neviem predstaviť popri tom ešte makať....čo vám pomohlo baby okrem čaju? nejaké domáce rady?

vivinka025
22. okt 2019

@anastaziamala nie je dôvod ísť na PN, pýtajte si od doktorky kvapky Algifen, vynikajúce pri bolestiach pri zápaloch močového mechúra. ATB začínajú účinkovať na 3 deň od podávania, treba dobrať celé balenie, nie prestať keď ťažkosti ustúpia.

kristiii
22. okt 2019

@anastaziamala Ja som veru tiež nikdy nelezala, ale mne sa uľavilo prakticky hneď po nasadení liekov a druhý deň som bola schopná v práci ako-tak fungovať. Nemyslím si, že to že budeš ležať ti nejak extra pomôže, skôr záleží či sa budeš cítiť v práci vydržať. Inak mne vždy pomáha brusnicovy čaj ale len popradský.

anastaziamala
autor
22. okt 2019

no veď to sa čudujem, lebo ja som v práci nemohla 2 dni fungovať, mala som strašné bolesti...tak máte môj obdiv, že vy to zvládate...

zara0201
22. okt 2019

@anastaziamala mam akurat zapal mocakov, CRP k tomu takmer 100! a chodim normalne s ATB do prace.

anastaziamala
autor
22. okt 2019

@zara0201 a aké ti dali atb a na kolko?

ateragram
22. okt 2019

@anastaziamala ja som to mala minuly tyzden. 3 dni som bola doma a pila caj z petrzlenovej vnate a neskutocne to pomohlo. Ja som az krv cikala a preslo to

davida
22. okt 2019

@anastaziamala antibiotika by ti mali zabrat po prvej davke,cize dnes by si sa mala citit ovela lepsie a zajtra v poho do roboty. Zapaly som mavala aj 5x do roka,na pn som nikdy nebola,ono to fakt po liekoch prejde rychlo

zara0201
22. okt 2019

@anastaziamala najskor biseptol na 7 dni a ked som sa z neho vysypala tak medociprin na 5 dni.

bettie
22. okt 2019

@anastaziamala urcite to neprebieha u kazdeho rovnako a myslim si, ze je to dovod na PN. Ked mas bolesti a kazdu chvilu treba na WC, tak toho v praci vela neurobis. A strasne zalezi aj od toho, co clovek robi a v akom prostredi. Aktivity si myslim neuskodia ale treba byt v teple.

cica8
22. okt 2019

Mala. Som. Zápal a bola som na PN lebo som nemohla od bolesti ani chodiť a nie to boze pracovať. Poctivo som užívala antibiotika, píla čaje atď.... Myslím. Ze nie každá má rovnaký priebeh choroby.... Nie sme všetky rovnaké zeny

anastaziamala
autor
22. okt 2019

@ateragram tu petrzlenovu vnat si si kupovala z lekarne posusenu alebo klasicku?

ateragram
22. okt 2019

@anastaziamala cerstvu klasicku

thekacicaa
22. okt 2019

@anastaziamala ak mas take bolesti, do prace isto nie, ani s liekmi proti bolesti. Snaz sa spat co najviac, aspon v tych chvilkach medzi behanim na wc. Cim viac budes spat a potit sa, tym skor sa vyliecis. Drzim palce.

deti95060810
22. okt 2019

mne ešte pomohlo teplo...na noc som si dávala teplý šál okolo obličiek, alebo ak ťa bolí brucho - močový mechúr tak aj tam si môžeš dať šál...je dobré si pomastiť masťou octovou - mne to vždy tak prehrialo....ráno som bola takmer OK...

modrykoniicek
22. okt 2019

Antibiotiká a urologický čaj.Antibiotiká som začala brať až neskôr.Bola to chyba ... medzitým mi zlyhali obličky a dostala som záchvat.Po antibiotikách by sa to malo zlepšiť.A hlavne piť piť piť.🙂

anastaziamala
autor
23. okt 2019

Baby dakujem vam... Pijem, pijem hadam aj 5litrov za den.. Uz mi je o dost lepsie ale este je co vyplavovat z mechura :D

luxus10
23. okt 2019

oblicky sa najlepsie prekrvuju a cistia v leze, preto treba lezat pri lieceni, a vypit aspon 4 litre urologickeho caju popri ATB, nehovorim ze za den 4 litre, ale po 4 litroch sa dosahuje aky taky ucinok...

na to aby sa dalsie bakterie neprichytili na stene mocoveho mechura mne pomahal pripravok UROVAL BIOTIC od valosun, ziadny iny ani uroval manosa, ani urinal...no uz sa nevyraba a valosun kupila firma walmark, teraz neviem aku uroven maju ich pripravky, ale daju sa tieto pripravky dat aj preventivne....potom to ide do angin...

bohuzial, tieto zapaly sa opakuju a jazdia medzi mandlami a moc. mechurom...kedze e-coli sa bezne vyskytuje v crevach cloveka...

luxus10
23. okt 2019

@anastaziamala no lezat minimalne pocas doby uzivania ATB, plus by sa sikla aj nejaka regeneracia po douzivani...kedze bola narusena filtracna funkcia obliciek, preto vylucuju do mocu krv, hnis a bielkoviny...

ty si asi este dost mlada, ked hras so zdravim loteriu... robota neutecie, a nenahraditelnyh su plne cintoriny...

amelia000
23. okt 2019

@anastaziamala ja som mala taky zapal az mi spuchla oblicka a vies co? Bola som v praci :D ale nic ine ako litre urologickeho caju a antibiotika a prechadzalo to postupne...zamestnavatel bol ok..toleroval ze chodim siknut kazdu pol hodku na wc :D

siska53
23. okt 2019

@anastaziamala brusnice a teplo.

siska53
23. okt 2019

@anastaziamala ale neodporucam sa nahlit do prace.. ja som.to raz podcenila, nejak to preslo, ale..just v ten rok som.otehotnela a v zacistkoch som schytala 2x zapal mocovych ciest.. ale to som.uz poctivo odlezala, neohrozim.si dieta. A celkovo som odvtedy nejak citlivejsia na to, aj ked mozno v lahkej forme, ale.rychlo prechladnem. Pri lahkej forme samzorejme som.chodial.do. prace, ale mat az bolesti, tak to vtedy smer postel. Praca pocka. Akakolvek.

anastaziamala
autor
24. okt 2019

@siska53 ja som tiez toho nazoru byt radsej pn, naozaj nechapem ako mozu niektore baby v pohode fungovat...
Inak uz treti den mam antibiotika, dost sa mi polepsilo ale stale citim take cudne tlaky v mechuri, je to normalne?

nika898
24. okt 2019

@anastaziamala zapal mocovych ciest vobec nemusis vylezat. Nie je to chripka. Do roboty mozes normalne chodit. Ak sa nato necitis ostan doma a v pondelok chod normalne do roboty.

simca06022011
24. okt 2019

MOje nervy, samozrejme ked si chora tak radsej ostan doma a vylez to. Dnes je stvrtok - podla mna do pondelka to das a potom uvidis. Lepsie vylezat ako prechodit a este prechladnut a co ja viem co do toho. Ved je to choroba a dost zavazna ak sa pridruzia komplikacie.

siska53
24. okt 2019

@anastaziamala to neviem..ak mas silny zapal.. tak to moze dlhsie trvat.. a lahsie zapaly mocovych ciest, to je relativne pohoda, tp len tpelo, brusnice..zababusis sa do deky..a da sa to aj, ked chodia do prace..ale.. tie rady, ze chod do prace.. nepocuvaj. Ty vies najlepsie, ako sa citis. Rano uz byva chladnejsi, ten chlad nie je dobry na tieto veci..

bellita71
25. okt 2019

Je tu niektorá, ktorej začali infekcie močových ciest po cievkovaní pred cisárskym? A odvtedy je spúšťač sex? Ak hej, napíšte mi prosím správu. Ďakujem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli