Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako prebieha laparoskopia?

zuzu2013
23. jan 2016

Prosim kto postupil laparoskopiu mozete mi napisat cely priebeh od nastupenia...

leren1
24. jan 2016

Ahoj ja som sa vcera vratila z nemocnice...podstupila som uz druhu laparku,prvu pri mimomater.tehu a teraz diagnosticku laparku s priefukmi vajcovodov...takze nastupila som v piatok rano...hodinku pred zakrokom mi dali infuzku aj s oblbovakom ( po ktorom som sa stale smiala ) a okolo 12:00 na brali na salu...ziadny klistir ani nic podobne mi nerobili len vecer som uz nemohla pit ani jest...obviazali mi este nohy pred zakrokom ...uspatie bolo fajn.anesteziologicka mi prilozila pred tvar kyslikovu masku cela som sa zatocila a uz som sladko spinkala...trvalo to cele cca pol hodku a o 13:30 ma prebrali na prebudzacke na jiske kde ma pozorovali este dve hodinky...trochu tazsie sa mi vstavalo ale na prekvapenie ziadny vyvod ,ziadne bolesti ani vracanie...pichli mi este do infuzky nieco od bolesti a po tych dvoch hodkach ma odviezli na izbu...po hodinke som sla sama na wc a zacala som uz aj pit aj papat...teraz som druhy den "po" brusko pobolieva nic strasne ,ale najviac bolia ramena ,tie ma totalne obmedzuju...inak uplne inak ako pri prvej...na druhy den ma pustili domov s antibiotikami kedze som mala trochu problem s mocenim...zalezi od toho kvoli comu ides...mam len 2 cm rez pod pupkom...kedy ides a kvoli comu ?

lenka.s
24. jan 2016

@zuzu2013 u mna to bolo velmi rychle, prisla som o 9 do nemocnice, brali ma ako akutny stav, o 13 som uz bola na sale a o 14,30 uz na izbe, o 21 vecer ma postavili na nohy a zobrali do sprchy a na druhy den rano o 10 ma prepustili domov, rezy som mala v pupku a dole pri slabinach ... zavisi od toho, preco ides na laparku a aj kde ... ja som bola v sukromnej nemocnici, laparku mi robili akutne koli mimomaternicovemu tehotenstvu a o prepustenie na druhy den som poziadala, kedze som sa citila dobre

zuzu2013
autor
24. jan 2016

Ja idem vo februari na laparku do ruzinova a kvoli tomu ze nemozem otehotniet

leren1
24. jan 2016

@zuzu2013 tak drzim palce aj ja som bola preto a pravy vajcovod priechodny ( lavy uz nemam ) a endometrioza nepotvrdena...nemas sa coho obavat pokial ides na diagnosticku bude to uplna malina...kolko sa uz snazite ?

leren1
24. jan 2016

@zuzu2013 daj vediet potom ked budes uz "po"

zuzu2013
autor
24. jan 2016

1,5 roka a zatial nic....

leren1
24. jan 2016

@lenka.s bolelo ta brusko aj na dotyk ? Ak si sa dotkla brucha ?

leren1
24. jan 2016

@zuzu2013 co vsetko ste zatial skusili ? Ja som teraz nasadila aj kvapky gynex ...

leren1
24. jan 2016

@zuzu2013 snad nam laparka pomoze kopu bab mesiac na to otehulkovali ! Budeme aj my 🙂

zuzu2013
autor
24. jan 2016

Zatial nic take ako kvapky som neskusila...a vy sa kolko uz snazite?hadam sa nam uz podari po nej 😆

leren1
24. jan 2016

My tri roky ! Raz sa nam podarilo ale bolo to mimomat.tehu a to sme boli na tie sibirske tigre.

ajajaj00
24. jan 2016

Ja som bola na laparke pri mmt v decembri to bol uz rok a stale sa nam nezadarilo..ja som zle znasala narkozu strasne som po nej vracala...za par dni ideme na dofcu a ked sa nezadari musim ist na priechodnost..mam uz len jeden vajcovod pravy mi zobrali pri mmt..akurat ja rozmyslam ze nepojdem na laparku ale si to dam spravit ambulantne...

leren1
24. jan 2016

@ajajaj00 my tak isto...ale tato prefukov laparka bola oproti tej prvej pri mmt malina... vyhodou je ze sa ti aj pozru dovnutra ci aj ostatne je ok ci nieje endometrioza alebo iny problem a zaroven urobia prefuky...ja som si radaej vybrala laparku bo keby zistili neprie hodne vajcovody tak laparka by ma tiez neminula...inak ja tiez nemam lavy vajcovod...drzim palce !!!

ajajaj00
24. jan 2016

@leren1 no ja sa desim laparky kokos ak ti mam pravdu povedat a myslim ze viac moj manzel..mne bolo strasne zle stale som vravala a brucho ma sialene bolelo...mozno som moc citliva..vsak po dofci pojdeme opat do ferticentu a mas pravdu ze pri laparke ti pozru rovno vsetko..aj ja vam drzim silno prsty

mirinka85
24. jan 2016

Tiez som bola na laparke,lebo som mala mimomat.tehu,ale potom som bez problemov za tri mesiace otehu.

leren1
24. jan 2016

@ajajaj00 uplne ta chapem bo aj my sme mali mmt tehu a vtedy to bol des a bala som sa preto aj teraz ...ale som nakoniec rada ze som sa tak rozhodla bo toto bol omnoho jemnejsi zakrok a vsetko menej bolestive cakala som to ovela horsie ...no ale samozrejme je to na tebe 😉 drzim palce aj na nohach 😀

ajajaj00
24. jan 2016

@leren1 vsak uvidim co mi aj poradia v centre a dakujeeem drzim prsty aj vam

zus_ke
25. jan 2016

@zuzu2013 ahoooj ..ja som bola na laparo kvoli cyste na vajecniku.... jeden den som prisla do nemocnice,od poobedia mi dali pit saraticu ( lepsie ako klistir podla mna ) a nemohla som uz nic jest... vecer mi dali nejake antibiotika v infuzke ... rano mi dali tabletku,natiahla som si pancuchace na seba a sup na salu ;) tam si pamatam este ako ma pripevnili na stol ,anestezilog mi dal masku a uz neviem nic :D zobudila som sa o par hodin v jiske ,kde som potom bola este 2 dni.... u mna nastali komplikacie ( ked doktor do mna zarezal tak mi prezeral nejaku tepnu a zacala som silno krvacat ,takze ma nakoniec rezal celu teda konvertoval z laparo na laparotomiu ) samozrejme ma aj cievkovali aj som mala vyvod z bruska.... po 2 dnoch ma postavili,bolo to hrozne.... bolo mi priserne zle,nevladala som.... az na asi 8 den ma pustili domov..... pri operacii mi zistili endometriozu a zobrali cely vajecnik aj s cystou ( ta mala 9 na 9,5 cm a sranda,ze ja som ju vobec vobec necitila ) ..... nepisem ti to preto ,aby som ta vystrasila praveze naopak ;) opytaj sa tam kde ti to budu robit,ze co v takom pripade by robili.... ja som sa prestahovala do ineho mesta prednedavnom a nasla som si tu noveho gynekologa a ten len krutil hlavou,ze preco mi toto vsetko urobili,ze kebyze ma operuju tu,tak ze existuje nejake inekcia,ci nejakou cievkou ci cim vedia to krvacanie zastavit a nemusia rezat...... no nic to ,mam rez ako po cisarskom a ako mi povedal lekar co ma operoval , aspon viete ako sa citia zeny po cisaraku.... super :D kazdopaaadne drzim palce ;) neboj sa a hlavne mysli pozitiiivne 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli