Ako sa chránite pred neželaným tehotenstvom?

simma13
25. jún 2019

Baby, prosím, ako sa chránite pred nezelaným otehotnením?? Máme 1 dietatko a zatial neplánujeme dalsie. Nikdy som ziadnu antikoncepciu nebrala, tak sa nevyznám :/ Nechcem žiadne hormonálne tabletky, skor niečo ako DANA, alebo aj iné. S čím máte skúsenosti? Prosím, poraďte

simca06022011
25. jún 2019

@galioska ked sme boli "pubertaci" jedna kamoska mala sposob : "acylpirin medzi kolena a nepustit" 🙂) zaruceny tip od jej mamy proti otehotneniu 🙂

galioska
25. jún 2019

@simca06022011 čo?😁

lucka12399
25. jún 2019

@galioska no prepáč.. nemala som to kedy skusiť 😀 ale neprídem si horšia .. mam 19 a to že som v 17 rokoch spavala s chalanom s ochranou.. hmm.. nevedela som že za to sa baba má v dnešnej dobe hanbiť😀
A na to, že sa tu hráš na takúto skúsenú je smutné že nepochopíš ani to ked napíšem že budem používať kondomy.. tak aby si vedela 😀 dáva si ich priatel na penis.. ja nikde 😀
Ja som na teba nenaraza nic zle .. len som povedala ze mi to pride hlupost.. neviem preco hned utocis 🙂 na vsetkych co maju iny nazor

galioska
25. jún 2019

@lucka12399 no ty si ma označila ako prvá, reagovala si na môj názor a jasné ty si napíšeš názor a ale iný hneď útočí 😂😂😂👏👏👏

fokuska
25. jún 2019

@galioska Aha, tak teraz ked si zadefinovala, ze pre teba nie je chlap sikovny ak to nevie bez ochrany, tak uz tvojim prispevkom rozumiem.
Bohuzial, to je podobne ako povedat, ze vsetky pary, ktore tu diskutuju, ze maju problem otehotniet su nesikovne, alebo muz je nesikovny lebo "nevie" urobit partnerke dieta.
Tieto veci totiz so sikovnostou nemaju nic spolocne... to je to co sa cely cas snazim vysvetlit. Ale rozumiem, u teba to spada pod sikovnost, u mna ani omylom, preto som reagovala tak ako som reagovala ;)

lucka12399
25. jún 2019

@galioska ano oznacila som ta ale nemyslela som to zle, len som napisala ze spoliehat sa na to mi pride hlupe .. a to som nemyslela len tvoj komentar ale aj ostatne .. ty si sa zacala hned vysmievat 🙂

galioska
25. jún 2019

@fokuska ty už čo rozoberas🤦🤦🤦, kks kde ja toto píšem, Odkopiruj mi to konečne, pretacas a píšeš to čo som ja nenapísala😁👏👏👏, neskutočné, pani sa urazila a nevie čo už😂🤦

galioska
25. jún 2019

@lucka12399 hlúpe je aj spoliehať sa na kondóm a antikoncepciu🙂, posmievať? No fajn daj ešte niečo , keď si taká skúsená🤷😃

lucka12399
25. jún 2019

@galioska jedina skusena sa tu robis ty .. nic neni 100percentne .. ale tak aspon nejaku ochranu to ma, podla mna lepsie ako ist uplne bez ochrany.

fokuska
25. jún 2019

@galioska Nepretacam, idem podla tvojej logiky - chlap, ktory to nevie bez ochrany, je nesikovny. Podla toho odvodzujem, ze aj ten co "nevie" partnerke urobit dieta bude nesikovny...? Podla tvojej logiky.
Ale to je jedno... snazim sa cely cas vysvetlit, ze to, ci partnerka otehotnie pri prerusovanej sulozi NIJAK NESUVIsi so sikovnostou partnera.
Podla tvojej definicie ale ano, takze ok, myslim, ze koncim debatu.

Vsetci co si to tu zaradom precitaju hadam pochopia...

galioska
25. jún 2019

@lucka12399 samozrejme keď to nevie inak musí ten kondóm dať, lenže niektorí sa to nenaučia vôbec ani nemajú kedy keď vymenia x partneriek...

galioska
25. jún 2019

@fokuska ty ideš podľa svojej logiky😂😂😂😂 ja si aspoň nevymyslam , nedomyslam a nepíšem tu vymyslené letanie onicom 🤷🤦😃

lucka12399
25. jún 2019

@galioska 😀No prepac ale ty tu pises uplne hovna s prepacenim.. pises tu daco o striedani partneriek .. ty to ako mozes vediet? Som s priatelom dost dlho no proste bala som sa riskovat, nemohla som si to dovolit 😀 preto ten kondom..

arcticcode
25. jún 2019

Píšem ako muž. Oddialiť ejakulaciu je veľmi namáhavé, mne sa to podarí asi tak hmmm... tri sekundy? Viac nie, možem sa aj posrať. Samozrejme, sú experti čo trénujú svalstvo atď a tí vydržia aj 5 minút nepustiť, ale takých je asi jeden na desať tisíc.
A inač okolo mňa behá kopec deti, ktoré vznikli z toho, že proste "otec" nestihol vytiahnuť. No, čo narobíš. Ako som písal na predošlej strane, jediná 100% istota neotehotnenia je netrtkať. Chceš či nechceš :P

galioska
25. jún 2019

@lucka12399 ja píšem všeobecné a ty s dámou hore všetko osobne beriete, tak som sa pobavila zas nad ženskými nezmyslami👏😃

galioska
25. jún 2019

@arcticcode no takých je dosť neboj😂 tvoja žena sa zas narodila ako si spomínal aj napriek kondómu a antike😃, tak snáď sa tebe toto nestane 😉

galioska
25. jún 2019

@arcticcode inak to sa volá šmyk 😁🤣

frantisska
25. jún 2019

Creightonsky model - rozoznavanie plodnych a neplodnych dni, nie je jednoduche to rozoznat, ale s individualnym pristupom skolitelky sa to za 3-4 mesiace da naucit s vysokou presnostou. Ja vnimam zdrzanlivost pocas plodnych dni, pokial nechcem otehotniet ako prinosnu pre nas vztah. Antikoncepciu tiez nechcem brat, a kondom, ani prerusovany sex sme teda neskusali. A funguje to. Ale treba sa to naucit. A spolahlivost je asi taka vysoka ako pri ostatnych metodach.

arcticcode
25. jún 2019

@frantisska Funguje jak funguje. Z mojich surodencov sme dvaja planovani a dvaja "billingsovi". Najmenší brat má teraz 6 rokov.

galioska
25. jún 2019

@arcticcode ty už nesexuj😂🤦

lauriik
25. jún 2019

Mne vadili vždy tabletky aj kondom, tak sme praktikovali prerusovanu suloz a aj ked tu na to je milion hejtov nam to fungovalo vzdy ok ☺️ A ked sme chceli dieta tak vyslo na prvy sup. Ale asi fakt zalezi na chlapovi a jeho “ochote” vytiahnut. Prajem aby si spravne vybrala.

galioska
25. jún 2019

@lauriik čítala si všetko? Lebo hejtuju len tí čo nezažili, poprípade skúsili raz a bolo.z toho bejby, nieje to pre každý pár😉

lauriik
25. jún 2019

@galioska iba som to prebehla. Chapem, ze niekto komu sa tymto podarilo neplanovane zamiesit na mimčo to nebude považovať za najlepší sposob ako sa chrániť. Každopádne je vela párov, ktorým to funguje. Každý chlap je iný a žena musí vedieť najlepšie čo má doma 😉

galioska
25. jún 2019

@lauriik toto😉

daniell_ka
25. jún 2019

Dana sa dnes volá 29 ročný Dominik 😂 takže asi tak.Ja užívam hormonálnu antikoncepciu ale nebudem ju nikomu odporúčať mám z nej príšerné bolesti pri MS a nie je to zdravé.Ja ju užívam pretože mám 22 a s mojím chceme ešte na isto počkať.

sorciera24
25. jún 2019

my sme cely zivot len na kondomoch, funguje, vyhovuje, deti mame 2, planovane🙂

frantisska
25. jún 2019

@arcticcode ale ja nevravim o Billingsovej metode, ta ani mne nevyhovovala, to by som povedala, ze su len take zaklady, Creightonsky model je ovela prepracovanejsi a detailnejsie system

ivka185
25. jún 2019

Ja som vydata 30 rokov a nikdy sme nepouzili nijaku ochranu iba to ze si manzel daval pozor. Dve tehotenstva ktore boli planovane , a je to spolahlive u nas na sto percent, mam tiez sikovneho manzela, ja zas nechapem ako moze zena otehotniet ked si davaju pozor.

janulka1802
25. jún 2019

My tiež len prerušovaná funguje zatiaľ presne ako sme chceli ale samozrejme počítame aj s prípadným tehotenstvom a mám viacero kamarátiek ktoré sú na tom rovnako nie je to až také výnimočné

trevis12
25. jún 2019

My sme pouzivali prerusovanu...10 rokov a zrazu tehotna...takze tomuto uz neverim lebo stat sa moze...skor ci neskor, pri stasti nikdy...neplanujem uz tehotenstvo, takze sledujem plodne a neplodne dni+ zatial pouzivame kondom...a teda ja uz aj pri kondome mam stres 😆