Ako sa navždy zbaviť kvasinkovej infekcie?

18. jan 2022

Hneď napíšem :
-nohavičky používám len obyčajné bavlnené, biele
-Umývam sa len čistou vodou (sprchujem sa /žiadna tepla vaňa atď)
-Do bazénou a na kúpaliska už ani nechodím
-nepijem sladké vody, nejem sladkosti, biele pečivo
- oregano, kapucinku som vyskúšala aj neviem koľko možných byliniek
- kandistop tiež
AKO? sa ich nadobro zbaviť.. Trpím touto kvasinkovou infekciou každý mesiac..
Momentálne užívam vaginálne capiky v balení boli 3 po prvej sa mi uľavilo a po druhej už zase bolesti...
Ťažkosti mam pálenie pri a po močení, palivy výtok, opuch sliznice a začervenanie...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matovicova
18. jan 2022

Na umyvanie intímnych oblastí sa mne osobne zda čistá voda malo. Skús saforele z lekárne. Ďalej by som doplnila do stravy cesnak a čo tvoj partner, on je ok? Nemôžeš to mať od neho? Aj stres môže byť spúšťačom...

klara7227
18. jan 2022

Vykašľať sa na tieto somariny a prestať sa tým stresovať. Stres je katalizátor, prehnaná kontrola spôsobuje stres. Z toho to asi aj tak úplne nebude, najlepšie ti pomôže odborník, gynekológ.

sisa_s
18. jan 2022

Informuj sa na moznost autovakciny u gyn/imunologa

evkano1402
18. jan 2022

uplne vylucit cukor, aj napr. cestoviny, ryzu, dzus, sladke ovocie, cokolvek obilninove a vydrzat aspon par dni + zarad do jedalnicka acidko, ciste jogurty, probiotika a pod.

medulienka81
18. jan 2022

Pri každej sprche použi Lactacyd. Udržuje pH pošvy, mne moc pomohol žiadne zápaly, infekcie nemám.

malykonik
18. jan 2022

Dlho predlho som sa trápila tak ako ty.. Raz som natrafila na Gynophilus probioticke tablety do pošvy - sú dva druhy, jeden je silnejší 3tbl, ja mam radšej ten gynophilus control kde je ich asi 8ks, dávajú sa každé 4 dni. Do toho som užívala arkodefenses.. Drahšie ale vyplatilo sa. Predtým som mala kazdy mesiac mykozu. Gynophilus si dávam priebežne naďalej párkrát do mesiaca

simsalabim
18. jan 2022

Ake vysetrenia si absolvovala? U imunologa si bola?

20erika07
18. jan 2022

Len dlhodobo probiotika brať, plus na zaciatok betadine cipky, a tie probio aj polroka vkuse plne davky a potom aspon jednu cez den. Zerem sladkosti na kila, umyvam sa obycajnym sprchovym ,nosim vselijake nohavicky, chodim do bazenov, ani nepamatam kedy som mala naposledy kvasinky, candidu, predtym velmi casto...

amonet
18. jan 2022

imunolog, komplet testy, mne to robila alergia na bielkovinu kravskeho mlieka

alfonzia10
18. jan 2022

mne pomohli doplnky s obsahom zinku. Sú aj vedecké štúdie, ktoré korelovali nedostatok zinku a problémy s imunitou, aj v tejto oblasti.

bibg
18. jan 2022

Ahoj, ja som mala presne toto iste 2 roky. Doslova každý mesiac. Nikto má neriešil. Dr mi stále dával nejaké a antibiotiká. Nakoniec som zistila že mám oslabenú pečeň. Dr mi odporučila aby som vylúčila sladké, lepok a laktozu. Mala som prísnu dietu. Za 2 mesiace som sa z toho dostala. Žiadne antibiotiká nič.. len som riesila stravu. Lebo nie vždy to má gynekologicky pôvod.

cherrystone
18. jan 2022

ja som sa s tymto trapila dlhodobo. rady ako bavlnena bielizen, bez avivaze, ziadne tanga, uprava stravy, menej cukru atd mi vobec nepomohli. a potom uz ani pripravky z lekarne. dr na gyn mi odporucila aj nejake vysetrenia na zistenie priciny, dokonca som bola aj na tom cukrovom teste, co chodia tehotne nic nezistili. dr nasadila liecbu oralnymi antimykotikami. po liecbe som ich este skoro rok brala kazdy mesiac preventivne (asi mycosyst to bol) a od vtedy tuk, tuk cele roky svaty pokoj. umyvam len cistou vodou. pri atb a po kupalisku davam preventivne lactofeel. ak zautoci infekcia vzdy idem k dr a neliecim sa tymi volnopredajnymi lebo tie mi to cele len zhorsovali.

24mirka
18. jan 2022

Viem o com píšeš.. Bola som zúfalá, vyskúšala všetko dostupné na trhu.. Az mi môj gynekológ poradil. . A ja poradím Tebe.. Ja Ti odporúčam Wobenzinovu kúru.. Po 3 mesiacoch užívania presne na na kvasinkovu infekciu som tejto chronte zakyvala a už sa viac nevrátila.. Je to už krásnych 11 rokov ☺️☺️

autor
18. jan 2022

@bibg ahoj a prosím ta nevieš mi napísať do IP aspoň ako si mala nastavený jedálniček? Co konkrétne si jedla.. Lebo ja tiež obmedzujem to sladké a mliečne výrobky vôbec nejem, keď som ich konzumovala bolo to ešte horšie ..

autor
18. jan 2022

@24mirka mne zase povedali viacerí lekári, že wobenzin sú vyhodené peniaze 😔ale skúsim ďakujem za radu

autor
18. jan 2022

@cherrystone o tom som vôbec nepočula, ja plánujem zmenu gynekologicky.. Ta moja ma vždy odbije s imazolom... 🙄

autor
18. jan 2022

@amonet mlieko vôbec nepijem lebo mi to len zhorsovalo

autor
18. jan 2022

@simsalabim len výter u gynekologicky a vyšetrenie u imunológia

24mirka
18. jan 2022

Hmm. To je zvláštne.. Možno pre to, lebo to nie je najlacnejšie.. Ja na to nedám dopustiť.. Aj po operácii som mala oveľa lepšiu rekonvalescenciu vďaka tomu. V každom prípade, držím Vám palce ❤️🙏

theredpoppy
18. jan 2022

Nikdy som sa neumyvala intim.gelmi, ako som zacala, zacal sa aj rocny kvasinkovy kolotoc🤦‍♀️😃 odvtedy len cista voda. Zvalda si sama udrziavat pH aj bakterie, kuchyňa moja, netreba jej do hygieny zasahovat😃 ale z akutneho kvasinkoveho kolotoca ma dostala len prisna dieta, minimum sacharidov, ziadny alkohol, ziadne pecivo, ziadne stavy, minimum ovocia, asi mesiac-dva, proste som kvasinky nechala vyhladovat. Odvtedy sa nepremnozili i ked jem normalne. A vaginalne probiotika mi vtedy celkom pomohli, aby sa nastolila rovnovaha 😃 Inak volnopredajne pripravky a lieky od lekara pomohli vzdy tak na mesiac a potom znova a znova…

autor
18. jan 2022

@theredpoppy áno aj teraz ako bol silvester jasne, ze sa popilo co to 🥴 ale potom na druhý deň som myslela, že umriem.. Tie bolesti.. To neprajem nikomu.. Takue ró bude naozaj aj v strave,ja som tomu až takú váhu nepeikladala

theredpoppy
18. jan 2022

Mne to viacero lekarov odporucilo, na cele s gynekologom. Premnozene kvasinky maju zriedkakedy gynekologicky povod, skor ide o nejaku nerovnovahu, premnozia sa, ked si niecim narusime prirodzene prostredie v posve (kozmetika, lieky, infekcie, imunita). No a potom ich este prikrmujeme😃a ony sa veselo mnozia, lebo maju idealne podmienky. Dieta samozrejme nepomoze, aby sa nikdy nevratili spat (na to treba udrziavat posvu spokojnu, idealne tak, ze ju necham co njaviac napokoji😃), ale vie zmiernit a odstranit akutne stavy a jednoduchsie sa potom dava prostredie zasa dokopy.

matana2
18. jan 2022

mne pomohli probiotika. Take normal z lekarne. Vzdy ked vyzera ze to na mna ide (svrbenie) tak si dam tabletku. Uzivam 2-3 dni a potom pokoj..takymto sposobom som nemala kvasinky asi 5 rokov. Inak probiotika neuzivam vobec.

sparkling
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amonet
19. jan 2022

tym som nechcela povedat ze mas to co ja, ale ze mas ist na kompletne testy na imunologiu

simsalabim
19. jan 2022

Ked si bola u imunologa, aky postup navrhol?

maialeo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikka95
19. jan 2022

Najlepšie probiotiká na ženské problémy - Garden of Life, RAW Probiotics Vaginal Care https://www.zdravysvet.sk/p/probiotika-vaginaln...
Sú drahé, viem. Ja som sa ich tiež najskôr bála kúpiť, že vyhodím peniaze, ale pomohli a odvtedy mám pokoj. A možno sa dajú niekde zohnať aj lacnejšie na inej stránke.

kikka95
19. jan 2022

@kikka95 Aj tuto sú veľmi dobre hodnotené.
https://sk.iherb.com/pr/garden-of-life-raw-prob...