Ako sa navždy zbaviť kvasinkovej infekcie?

18. jan 2022

Hneď napíšem :
-nohavičky používám len obyčajné bavlnené, biele
-Umývam sa len čistou vodou (sprchujem sa /žiadna tepla vaňa atď)
-Do bazénou a na kúpaliska už ani nechodím
-nepijem sladké vody, nejem sladkosti, biele pečivo
- oregano, kapucinku som vyskúšala aj neviem koľko možných byliniek
- kandistop tiež
AKO? sa ich nadobro zbaviť.. Trpím touto kvasinkovou infekciou každý mesiac..
Momentálne užívam vaginálne capiky v balení boli 3 po prvej sa mi uľavilo a po druhej už zase bolesti...
Ťažkosti mam pálenie pri a po močení, palivy výtok, opuch sliznice a začervenanie...

mandarinka555
17. feb 2023

@mondolina Nevšimla som si, prepáč.

monuska112
17. feb 2023

@simsalabim to co tvrdis je pravda. zdrave PH vyrovnanost je samozrejme jedna vec. ak funguje, tak je vagina aj samocistiaca. mykoza je znamka toho, ze to nefunguje, a teda mala zmena, necistota, bakteria potom vsetko narusi a narastie huba. u zien ktore maju tieto problemy to zjavne nefunguje, a ak ich vagina nieje samocistiaca, treba ju cistit.
@mondolina ja mykozu nemam tiez ale som si ista, ze ak tam nieco nanesiem a tyzden poriadne neumyjem, tak okamzite ju dostanem. moja mikroflora asi tiez nefunguje tak akoby mala. jedna cesta je dat doporiadku mikrofloru napriklad aj tou hygienou. ak tam date cipok, kanesten ci akykolvek pripravok na to urceny, co ocakavate? no vyhubi to tam vsetko zive, a ta mikroflora nebude fungovat ani nabuduce, pretoze to vyhubi aj tie prospesne veci....a takto dookola
a infekciu hrdla sposobuje vacsinou virus, alebo tiez bakteria. ked sa to tam nakopi tak ho mam pochopitelne zapalene, nemam tam vsak huby. aspon pokial viem.

simsalabim
17. feb 2023

@monuska112 no ty tomu vobec nerozumies, ta “huba” ako pises, tam totiz je ako sucast mikroflory. Podla teba ju umyjes prec, ale s nou aj prospesnu miktofloru. Nevymyjes len kvasinky prec, takze toto zene s opakovanymi mykozami nepomoze.
No a infekciu v ustach moze samozrejme sposobit aj kvasinka - ved ju mavaju aj male babatka v pusinke.

monuska112
17. feb 2023

@simsalabim ale prd varani....pisem ze umyjem necistotu, vdaka ktorej sa huba mnozi a rastie, povstava. huba tam je ako sucast ano. premnozi sa vdaka necistote ano. teda ak vsetko funguje jak ma tak sa nepremnozi, ale vagina sa precisti sama. co vsak v mnohych pripadoch nefunguje a preto necistotu treba odstranit.
a to co mavaju male babatka v pusinke nieje infekcia hrdla, ale nieco ine...nezavadzaj. a tych hub je viacero typov to co maju babatka v pusinke nieje to co ma zena vo vagine.

simsalabim
17. feb 2023

@monuska112 vdaka akej necistote? 🤦‍♀️ A soor - zabku v pusinke - sposobuje Candida albicans. Vaginalnu mykozu sposobuje…. Candida albicans. Candida albicans moze sposobit aj zapal hrdla.

monuska112
17. feb 2023

@simsalabim ok ja mam zapal hrdla ked som chora...cize asi nie z candidy albicans. a jakej necistote? sak vsetkej, vsetkej mikronecistote vratane bakterii co prinesie penis ci tvoje ruky. som uz z toho unavena, neviem preco presviedcam zeny na modrom koni aby sa umyvali. nerobte to. zjavne to robit nechcete, tak to nerobte. pomohlo by to s mykozou, ale tak naco to skusat. radsej si dajte dietu. nezabudnite vsak pri nej ze vylucenim cukru a muky ci dalsich sacharidov stale nemusite mat vyhrate. presne tymito vecami sa totiz krmia aj bakterie mliecneho kvasenia, ktore zabezpecuju optimalne PH. a mykoza sa vyskytuje tam, kde nefunguje rovnovaha. tuto rovnovahu dietou tazko docielite. zvlast ak vam prepne a nebudete moct jest takmer nic prikladam clanok https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1001047/1691621...
hygiena je lahke nenarocne, okamzite riesenie, ale tak zjavne je pohodlnejsie sa tu nadrapovat sest rokov s mykozou, nez si priznat, ze do teraz som robila nieco zle. nevadi vasa vagina, zariadte sa ako viete.
a v clanku sa aj pise, ze dana huba nieje sucastou kazdej zdravej vaginy, ale mozno prave tych 80% vagin ci kolko ju obsahuju treba umyvat aby sa tam nerozliezala. ja chvala bohu podobne problemy UZ nemam a viem vdaka comu ich nemam a tiez viem ze sama bez lekarskeho vysvetlenia by som na to ani neprisla, lebo presne tieto hoaxy a vaginalne myty ovplyvnuju nasu spolocnost....

simsalabim
18. feb 2023

@monuska112 pozri, ja problemy nemam. Ale mam dost rozumu na to, aby som vedela, ze prudom vody v posve sa vymyje vsetko a sposobi to u citlivych jedincov nerovnovahu. A tvoja rada umyvat sa hoci aj obycajnym mydlom je nespravna, lebo mydlo ma ine ph. Pojmu “miktonecistota” teda moc nerozumiem.

monuska112
18. feb 2023

@simsalabim ok naposledy. nerovnovaha tam uz je, to je znamka mykozy. alebo ak tam ten capik vyhubi vsetko tak nastane znovu rovnovaha? nie nemyslim si. tato rada nebola pre teba, ale pre ludi co maju opakovane mykozy. obycajne mydlo som neodporucala, povedala som ze som bola vzdy nejaka podrazdena, aj ked lekar odporucal aj to. som za intimne mydlo a ako som pisala, saforelle mi napriklad vyhovuje.
pojmu nevadi ze nerozumies. nemusis aj tak sa na tvojom nazore nic nezmeni a keby aj zmenilo umyvat sa nechces. neni o com. toto pisem pre ludi, ktori sa umyvat chcu. zacinam si pripadat jak carodejnica v stredoveku...clovek povie umyvajte si vaginy a pomaly ho upalia na hranici. nevadi mozno o dvadsat rokov neskor, ked zase sa tieto blbiny trochu viac vytratia a pride viac novych lekarov, co su v obraze a citaju nove vyskumy na tuto temu. ja si umyvam aj zuby - leb nechcem mat huby v ustach a rovnako si cistim aj vaginu, lebo nechcem mat huby ani tam. tolko k mojmu rozhodnutiu. vy sa drzte

simsalabim
18. feb 2023

@monuska112 tak aj ja ti este raz poviem. Antimykotikum nevyhubi laktobacily. Laktobacily su totiz bakterie, nie kvasinky. Naopak, vyplach vymyje aj laktobacily. Ale ty si presvedcena, ze nie 🤷‍♀️

julianka312
24. feb 2023

@medulienka81 dobrý večer aký lactacyd myslíte a naozaj Vám pomohol?
@medulienka81

julianka312
24. feb 2023

@20erika07 dobrý večer a aké probiotika užívate vy?

20erika07
25. feb 2023

@julianka312 ja uz neuzivam davno ale tie co som uzivala uz nevyrabaju take iste, ale mala som jamieson nejake 120kapsulove

medulienka81
25. feb 2023
medulienka81
25. feb 2023

@julianka312 odkedy ho používam nemám žiadne intímne problémy

smajli828782
11. aug 2023

@monuska112 , pises tu neskutocne hluposti a dufam ze si z tohoto nezoberie priklad nejaká pubertacka ktora to ma prvý krat ako som to urobila ja.Ja som mala po prvý krat kvasinkovu infekciu kvoli antibiotikam ktore som brala velmi dlho kvoli chorobe (nic spojene s kvasinkovou infekciou) a to odstartovalo zhruba rok trapenia.Moj prvy instinkt ked som zistila ze je to infekcia bolo tiez-vyplach sprchou a umyvanie mydlom ktore sa len hralo ze je vyrobene na posvu a jej PH. Neber ma zle,hygiena a umyvanie je podstatna vec a dufam ze to kazdy praktizuje kazdy den! :D 🙂 Ale voda do vnutra vaginy jednoducho nepatri,vystriedala som nespocet doktorov a kazdy mi povedal ze to robit nemám že sa to len zhorsuje,take vyplachovanie ti skor tie infekcie zanesie bud hlbsie do vnutra alebo to na par dni bude fajn ale znova sa to vrati.Mne osobne pomohlo taktiez zmena diety a samozrejme hygiena ale vo forme umyvania vaginy jemnejsie-z vonka,prirodnym mydlom pre zeny.Neviete si ani predstavit kolko je bakterii vo vode a to je dalsi dovod preco tu vodu nestrkat do vnutra vaginy,ako si sama povedala vagina je samocistiaca,okolie a vonkajsok nie je,tam treba hygienu samozrejme dodrziavat kazdy den pretoze ked to clovek nerobi tak ano,zaniesie si spinu z vonka do vnutra vaginy pri utierani napriklad.O tom ako praktizovat bezpecny sex asi vraviet nemusim ;) Len som sa chcela pripojit do debaty ohladom týchto výplachov pretoze mi to prislo velmi vtipne,da sa to docitat vsade a kazde studia a aj doktor to potvrdia ze voda do vnutra vaginy nepatri.Ak neveríte slovenskym strankam a clankom - vyhladajte si “Douching” v spojeni s vaginou,existuje este jeden typ,ten je v poriadku :D 🙂 ,tam o tom najdete viac preco je to zle robit.Ja hned ako som prestala s týmto tak sa mi stav zlepsil,plus samozrejme aj ta dieta-menej cukru a low carb kedze toto su veci ktore infekciu posilnuju.

smajli828782
11. aug 2023

Plus takéto výplachy môžu urobiť aj este vacsiu skodu ako len zhorsenie uz existujucej infekcie ako napriklad problemy otehotniet,prenosne pohlavne choroby a ine zapaly a infekcie,prikladam aj clanok

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC25....