Ako ste užívali Duphaston?

00556677
17. jan 2021

Ahojte žienky brala Ste niektorá duphaston ? Ja som ho brala asi cca rok jedine naco mi pomohol ze mi chodil kazdy mesiac ms , pomaly rok ho uz neberiem a cyklus mam rozhazdany asi je to tym prolaktinom... pred rokom som som sa nekontrovala az tak pretoze som este neplanovala mat babo ... dr. Mi vravel ze 10 dni po menzese mat zacat uzivat ... !!! Ako ste ho uzivali ? Niekde som citala ze duphaston nevyvolava ovulaciu ale ci je to pravda ... ale urcite je dobry aby menzes bol kazdy mesiac ale ze na otehotnenie to neviem ci pomaha ... poradte mi ako ste ho uzivali ktory dc ... a ci aj pomohol na otehotnenie

simona_11
17. jan 2021

@00556677 ja som ho užívala. Duphaston je hormón a určite nevyvoláva ovulaciu. Na to sú iné lieky. .... Ja som mala dlho nepravidelný cyklus a nedarilo sa mi otehotnieť. Lekár mi predpísal duphaston a clostilbegyt (tento liek je na vyvolanie ovulácie) . Dávkovanie som mala clostil.. som brala 1tabletku 6 -9 deň od začatia menzesu a nasledovné duphaston 15-21 deň od začatia menzesu. Zázrakom sa mi podarilo otehotnieť hneď na prvý pokus tejto liečby.

00556677
autor
17. jan 2021

@simona_11 ja som pol roka po potrate, brala som uz naozaj co sa len dalo ale nic nepomaha ... duphaston som brala rok ale nepomohol a ani na udrzanie plodu nepohol vobec ... a 10 dni po menzese ak by som ho mala zacat uzivat 10 dni to mi moze rozhazdat ovulaciu ak aj k nej dojde ... hned po menzese idem k doktorovi na odber krvi ci sa znizil prolaktin a idem k inemu doktorovi ten mi vobec nepomoze ... a dakujem za radu .... a ten clostil tabletky musia byt pod dozorom dokrorov ?

simona_11
17. jan 2021

@00556677 mne duphaston pomohol aj pri udržaní plodu. Chvalabohu. Brala som ho potom ešte do 12 týždňa tehotenstva. .. a clostilbegyt je na predpis od lekár. Určite ich musíš užívať pod dozorom. A mne čo vysvetľoval lekár duphaston sa má brať až po ovulaciu. No apson v mojom prípade to tak malo byť.

00556677
autor
17. jan 2021

@simona_11 ja nemam pravidelny cyklus Ms mi chodi ako chce ... radsej sa poradim s inym doktorom

simona_11
17. jan 2021

@00556677 ani ja som nemala pravidelný cyklus. A mám aj policisticke vaječníky aj viac mužských hormónov. A predsa len som otehotnela. Tie lieky u mňa naozaj pomohli. Ale určite sa porád a choď k dobrému lekárovi.

mimka223
11. máj 2021

Ahojte žienky potrebovala by som sa s vami o niečo poradiť😏chceme zo snubencom mať už babätko. Lieky duphaston beriem už vyše 2 roky mám próblem s hormónmi jak mi povedal gynekológ, že mam viac mužskych ako ženských a minuly rok v novembri som u ňho bola a povedal že je už všetko v normále ale stale ked neberiem lieky tak mi meška menzes alebo vobec nechodi, momentálne som v zahraničí a tu sú doktori úplne nanič, žienky ak ste s týmto mali skúsenosti prosím napíšte odpoveď... chcem mať uz babätko😔😔v júny mám ísť už na prefúk vajíčka no kto vie či to vôbec pomôže a dosť sa obávam že nebudeme mať babätko keď som taká problematická... ak ma niekto s tym skusenosti piste mi prosím alebo aj niejaká dobrá rada pomôže..

3petka
11. máj 2021

@00556677 no ja ho beriem od 16 dňa cyklu, a vďaka nemu u mna prebieha ovulácia a samozrejme mám pravidelný cyklus. Bez neho som ovuláciu vôbec nemala a totálne rozhádzaný cyklus...

iveta1616
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona_11
27. apr 2023

@iveta1616 vďaka týmto liekom mám momentálne už skoro 2r dcérku 😊 pomohli nám aby som otehotnela. 9rokov je ale dlhý čas a treba to riešiť tie lieky nemusia zabrať. Treba to podľa mňa už riešiť aj inde nie len u gynekológa