Ambulancia liečby sterility, Trenčín - MUDr. Kaščák. Máte skúsenosti?

matkamatko
27. máj 2008

Ahojte kočky, nenašla som tu takú tému, tak sa chcem spýtať , či ma niekto skúsenosti s tou ambulanciu a s doktorom Kaščákom. Prípadne aký bol v tejto ambulancii postup liečby. ak tu niečo také už je, tak ma prosím nasmerujte.Dakujem všetkým zapojeným snažilkám, tehulkám a maminkám.... 😉

paula1234
27. máj 2009

lenuska, urcite si musela este mnozstvo hormonov v sebe ked si tak rychlo otehotnila a hlavne si mala v sebe vsugerovanu zlost na to centrum a u neho si sa odosobnila, ale hormony boli v tebe este od cegysu, tie sa drzia v tele aj 6 mesiacov! Inak a tebe co pichali ked pregnyl je svinstvo? 😎

elle75
27. máj 2009

ona asi myslela ,ze je to silna davka 😀 , lebo v podstate vsetky lieky su "svinstvo" 😀 😀 . Ale tiez myslim ze sa jej to podarilo tymi liekmi tak ako pises

paula1234
27. máj 2009

Elle je to tak mam s tym skusenost a som toho zivym prikladom, lebo.... 😉 Kazdy hormon je svinstvo,...

lenuska11
27. máj 2009

Vsetky lieky su svinstvo, aj mne ho pichali pregnyl a vobec si nemyslim, ze je to silna davka, som epilepticka a liekom nech su akekolvek sa rada vyhnem, s lekarmi som si od detstva prezila svoje a stretla som sa skutocne so vselicim. Nech uz mi pomohlo cokolvek, ci psychika, alebo hormony- pomohlo to a to je hlavne. Doteraz som nemala problemy, ale od vcera som pn, stale beriem utrogestan na udrzanie babetka a teraz pribudli nejake lieky na krce sposobene bolestami brucha, mala som 3krat operovane creva, tak si to teraz vybera svoju dan. Jedine, co ma teraz trapi je, aby sme boli v poriadku a prajem Vam vela stastia, aby sa Vam podarilo po com tuzite a hlavne pevne nervy. Takze este raz- vela vela stastia a spokojnosti 😉

akatka
8. jún 2009

ahojte kocky, bola ste niektora z vas poslana na HSG vysetrenie ambulantne? Vobec neviem co ma caka a ako to prebieha, sa celkom bojim ☹

nanenka
10. jún 2009

ahojte baby. i ja chodim do cegys-u , zatiaľ asi len 3 mesiace. snazime sa s partnerom 9 mesiacov o baby, viem ze to nie je dlho, ale mam 37 rokov, tak nechcem nic premeskat. ja chodim k dr. Hlavacikovi, ale zatial nemôzem na neho povedat jedno krive slovo . bol velmi mily, vsetko nam vysvetlil. mne spravili hormonalny profil / bol ok /, partnerovi spermiogram / mierne znizena pohyblivost spermii ale vraj nic katastrofalne / a teraz ma objednal na laparoskopiu, HSK na 22.6. ak nepride mrcha / cakam ju teraz v piatok 12.6. ale asi pride, uz cely tyzden mam take pocity ako ked ma prist / takze uvidime co tam objavia a aky bude dalsi postup. vsetkym zelam vela stastia

vlocka25
11. jún 2009

Ahoj nanenka, ja tiež chodím do tejto ambulancie asi pol roka ku Kaščákovi. Zatiaľ som spokojná, som zvedavá akú liečbu mi nasadí a či bude úspešná. Ja mám vysoký prolaktín a štítna žľaza tiež haprovala. Čo je HSK? Tiež ti želám veľa šťastia / ja mám 32 takže tiež som neni najmladšia a dúfam, že sa nám obom skoro zadarí!!!/

nanenka
11. jún 2009

ahoj vlocka, HSK je hysteroskopia, cize prefuky vajickovodov. ja som mala tiez mierne zvyseny prolaktin, ale vravel Hlavacik, ze to nie je nic hrozne a da sa to ovplyvnit liekmi. tak teraz som zvedava, co ukazu laparoskopia a HSK . zajtra cakam mrchu a dnes som bola zvedava, ci nahodou nie som tehotna, tak som si urobila test ale zasa nic. no vsak nic sa nedeje, ideme dalej a snad sa raz dockame //

nanenka
11. jún 2009

ahoj akatka, myslim ze si to bola ty, co si pisala do temy laparoskopie, hysteroskopie a velmi pekne si tam opisala priebeh pri laparoskopii. môzem ti povedat, dost ma to ukludnilo, ale urcite este nejake obavy pretrvavaju a myslim ze tie najväcsie strachy este len pridu, pretoze mna to este len caka / 22.6./ a podala si mi tak dost presne informacie. mne tam budu robit aj HSK hned, takze neviem ako to je pri ambulantnom vysetreni, ale skus pozriet temu hysteroskopie-neopodstatneny strach. v suvislosti s laparkou by som sa ta chcela ale este opytat, ci si mala so sebou celu svoju zdravotnu dokumentaciu od obvodneho lekara alebo aj od svojho gynekologa, vysetroval ta doktor na prijmovej amb. a potom este aj na oddeleni ? ked ta prisli potom zobrat uz na izbu na vykon, mala si oblecene aj nohavicky alebo nie / kôli vlozke po vykone ? / . mozno sa ti zda, ze sa pytam hluposti, ale tak ma to napadlo. budem ti drzat palce na to HSG a aby sa nam vsetkym uz skoro zadarilo.

moncika15
12. jún 2009

ahojte, co sa tu nove udialo? ja mam po 2. IUI, su to len 3 dni a tak sa pomaly zotavujem,mala som to z nastrihom 😨 😖 . na tomto IUI sa podielali stiria xlapi tak dufam ze to tentoraz vyjde 😀 vysvetlim: dr. Kascak mi predpisal lieky,dr. Hlavacik mi robil folikulometrie a nejaky cudzi dr. mi robil IUI. a ten stvrty najdolezitejsi je moj manzel 😵
SPG je cim dalej tym horsi tak ak to teraz nevyjde manzel pojde na vysetrenie.

majte sa 🙂

akatka
12. jún 2009

Ahoj Nanenka,
kludne sa pytaj, pokial si pamatam tak odpoviem 🙂
No zdravotny zaznam som mala od obvodaka, od gynekologa nie... na prijme ma nevysetrovali, len sa par veci povypytovali a sestricka nas odviedla na oddelenie... tam nam zobrali krv, odvazili, zmerali tlak a sluzbukonajuca lekarka nas vysetrila... potom sme sli o poschodie nizsie este na sono... klistyr mi nerobili, co som bola prestastna, z toho som mala najvacsiu traumu 😀
Pred vykonom mi dali oblbujucu tabletku, ktora je super, lebo uz sa potom nevladzes vobec bat. A nohavicky som nemala, vyzliekla som ich este na izbe a potom na pooperacke som si vlozku objavila strcenu medzi nohami... Dokonca som po prebudeni sla aj na wecko s doprovodom sestricky, ale ta ma cakala na chodbe... Naozaj sa nemusis bat, a pokial ides do TN, tak personal je tam strasne mily. Lekari ani nevravim, drzim palceky a potom sa v tejto teme ozvi ako si dopadla. 🙂
papa

nanenka
13. jún 2009

ahoj akatka, dakujem za odpoved. ano idem do TN. i ja som stastna, ze nerobia ten klystir, lebo urcite to musi byt hrozne neprijemne . ja sa bojim dost narkozy, pretoze som este nebola nikdy uspata. ako si ju znasala ty ? ked ta prepustili, isla si s papiermi aj svojmu gynekologovi alebo na amb. ku Kascakovi ? dufam, ze to vsetko dopadne ok. papa

akatka
13. jún 2009

Ahoj Nanenka, ja som mala narkozu prvy krat v zivote a znasala som ju vyborne. Nebolo mi zle po prebudeni ani ma nebolela hlava, skratka nic... Najlepsie na tom bolo to, ze som bola stale unavena a podriemkavala som, co u mna nie je zvykom a tak mi tam ten cas aj rychlo ubehol 🙂 Ked ma prepustili, tak mi dali prepustaciu spravu a s nou som sla tusim po 4dnoch, uz si nepamatam, ale bude to v sprave k svojmu gynekologovi a ten mi aj vybral stehy. A potom som volala aj k Hlavacikovi, ze ci sa mu mam prist ukazat a on mi povedal, ze aby som mu priniesla aspon kopiu prepustacej spravy. A potom uz sme riesili dalsie postupy a riesoime doteraz, preto to HCG ☹
papa a prijemny zbytok vikendu 😵

bublinka11
15. jún 2009

Ahoj Akatka, nepamatas si, kedy si opisovala laparoskopiu v teme? Ja to tam nemozem najst a zrejme aj mne na jesen hrozi v TN nemocnici...dakujem!

nanenka
15. jún 2009

ahoj bublinka, akatka popisovala tu laparoskopiu v teme laparoskopia, hysteroskopia na strane 75, datum 28.februara. mna to caka o tyzden, v pondelok 22.6. mam nastup do TN.

bublinka11
15. jún 2009

Jej Nanenka, tak ti drzim palce...potom sa ozvi so svojimi skusenostami...
Ako dlho sa snazite a preco ides na laparo? Ak si to tu uz opisovala, tak prepac, nestiham vsetko citat...

nanenka
15. jún 2009

bublinka uz som nieco pisala ale nevadi... snazime sa cca 9 mesiacov a na laparo idem ku diagnostike, lebo hormonalny profil som mala ok, len mierne zvyseny prolaktin, spermiogram mierne znizena pohyblivost spermii ale vraj nic katastrofalne, takze ideme zistovat a patrat dalej. som zvedava ako to dopadne, urcite sa potom ozvem. a vy sa ako dlho snazite a co ti zatial zistili ?

bublinka11
15. jún 2009

Nanenka my sa snazime 13 mesiacov a sme obaja uplne O.K. Manzel ma vyborny spermiogram, ja tiez vsetko O.K...takze preto by som mala ist tiez na diagnosticku laparo...vela ludi ma od toho odhovara, ze to je zbytocne, ze mam blok v hlave, lebo na to velmi myslim...len ja nemysliet nedokazem a skusala som uz vselico...Uvidime, mozno sa ukludnim, az ked mi povedia, ze som O.K. aj vnutri...

nanenka
21. jún 2009

ahojte kočky ! takže zajtra nastupujem hospitalizaciu na laparku aj HSK. doteraz som bola dost kludna, ale vcera a dnes ma chytila už nervozita a premohol ma stres . drzte mi vsetky palce, ked sa vratim tak sa hned ozvem, ako to dopadlo ... dufam ze vsetko bude ok!

akatka
21. jún 2009

Ahoj Nanenka, ak ides do TN, tak sa naozaj nicoho neboj. Personal je tam strasne mily a sestricky su srandistky - tusim 2. Ja som si tam pobudla teraz vo stvrtok pol dna a spomenula som si na to, ked som bola tiez na laparke. Velmi rychlo ti to ubehne a vo stvrtok uz budes doma.
Drzim palce, aby vsetko prebehlo v najlepsom poriadku a pomohlo ti to 😉

nanenka
21. jún 2009

akatka dakujem pekne za povzbudive slova, snazim sa od toho odputat a nemysliet na to . potom sa ozvem, ako to dopadlo .

paula1234
24. jún 2009

Ahojte Moncika ako to ze ti robili IUI s nastrihom to som vobec nepochopila? 😒 😉

nanenka
25. jún 2009

ahojte dievčence, už som zasa medzi vami. robili mi laparku, HSK aj chromopertubáciu. výsledok však nič moc : mám vyvinutú iba ľavú časť maternice, pravá polovica je nevyvinutá a nepriechodný pravý vajíčkovod. pôjdem ešte na HSG vyšetrenie, to by to malo ešte upresniť a potom sa rozhodne o dalšom postupe. máte niektorá podobné skúsenosti s takou diagnózou ? inak dakujem za to, že ste na mna mysleli, ozaj to prebehlo všetko v pohode. pá pá

nanenka
25. jún 2009

ešte som sa chcela spýtať, či ste niektorá krvácala po laparke , ako dlho a ako vám potom prišiel menzes ?

paula1234
25. jún 2009

nanenka je mi to luto ☹ , naozaj mi nic nehovori to, co tu pises, ale neboj medicina a dr.su mudri, urcite na nieco pridu, aby si otehotnela! 😉 Vzdy musime verit, ze sa to podari, ja som pri prvom stale prosila panbozka a modlila sa, aby nam ho dal a ked uz som sa vzdala za mesiac som zistila, ze som tehu a ajteraz sa modlim a zajtra idem na 2.iui takze uvidime... 😉

nanenka
25. jún 2009

paula dakujem za podporu a určite sa nevzdávam a stále verím, že sa nájde spôsob ako sa dočkať vytúženého výsledku . ale klamala by som, keby som tvrdila, že nemám z toho trochu depku, ale vzápetí si poviem, že treba hlavu hore a ide sa dalej. ešte nie je nič definitívne . i ja budem tebe veľmi veľmi držať palce aby sa ti to tiež podarilo a aby ti to vyšlo. pa pa

paula1234
26. jún 2009

Nanenka neboj, bude ten vytúžený výsledok, a aj to ti verím, že máš depku, jauž jedno dieťatko mám a tiež ma niekedy pochytí depka, ale na druhej strane si poviem, že ďakujem pánu bohu aj za to jedno, ale povedali sme si, že tiež spravíme všetko čo je v našich silách aj pre to druhé, máme na to ešte 3 roky, keďže 40-tka sa blíži! Dnes nejaká nesvoje pred tým IUI, neviem som ešte v práci a o jedenástej idem.... 😉

nanenka
26. jún 2009

Paula o tomto čase už máš síce po IUI, ale veeeeeeľmi ti držím palce na rukách i nohách, aby ti to vyšlo a aby sa to podarilo. dávaj si na seba pozor a hlavne snaž sa byť kľudná a trpezlivá, bez stresu. ja viem, že sa to ľahko hovorí, ale už sa musíme len takto navzájom povzbudzovať a držať si palce. pá pá veľa šťastia

paula1234
26. jún 2009

Jeeeeeeeej Nanenka, dakujem si zlata, ano o 13.40 som uz bola doma a oddychovala, manzel sa venoval malemu prisli domov az o pol siestej, a normalne som si aj pospala, co sa u mna nestva, isla som odtial dobre naladena hlavne po podpore doktorov a sestriciek, vsetci mali dobru naladu...budem sa snazit byt trpezlive, musi to vyjst 😉

nanenka
27. jún 2009

paula mala si problémy aj pri prvom dieťati ? ako dlho ste sa snažili pri prvom ? z tvojej vizitky som sa dočítala, že už má 5 rokov. určite musí byť zlatý. veľmi ti fandím a verím, že onedlho ti bude takto pobehovať aj druhé zlatíčko ...