Anovulácia verzus ovulácia

1medvedik1
25. dec 2020

Ahojte. Gynekológ mi ide robiť vyšetrenia či nemám polycystické vaječníky.. Chceme bábätko tak to ideme riešiť. Cyklus mi trvá 29,33,35 dní. Minulý mesiac po vyvolávačke na 50 deň. Ale to bol extrém asi po dvoch rokoch.. Mám si merať teplotu, ovu testy atď. Tak som začala s ovu testami. Do 14 dňa cyklu bolo všetko v norme. A od 14.dňa ma začali bolieť bradavky, v podbrušku také ťahanie, ani nie bolesť. Len také ako pred menštruáciu ale úplne slabučké. Myslela som že bude ovulácia, ale testy neukázali nič a to mám dnes už 25.deň cyklu. Stále sú negatívne. Avšak citlivé bradavky mám približne od toho 14.dňa. Chcem sa len opýtať, môžem mať anovulačný cyklus? Aj keď som mala "príznaky" ako bradavky, podbruško, no negatívne testy? Ešte chcem dodať že hlien sa mi nijako nezmenil 🤷‍♀️ až teraz je trošku hustejši, kremovejsí, belší (ako býva po ovu) ale žiaden plodný, ťahavy predtým nebol .. Ale neviem teda. Môže byť aj napriek tomuto všetkému anovulačný cyklus a teda ovulácia neprebehla?
Môže byť anovullácia takáto? Alebo tie ktoré ste mali anovulačný cyklus ako ste vedeli že je anovulačný?
Ďakujem za odpovede.

miky25117
25. dec 2020

To či bola alebo nebola ovu zistis len meranim bt testy ti neukazu či skutocne prebehne

zuzanaete
25. dec 2020

Priznaky ovulacie mozu byt, telo sa chysta, ale moze sa stat, ze z nejakeho dovodu realne nenastane. Ako uz bolo spomenute, ovulaciu potvrdi jedine bazalna teplota alebo lekar.

1medvedik1
autor
25. dec 2020

@miky25117
@zuzanaete
Ďakujem Vám za odpovede. Objednala som si teplomer a od nového cyklu začnem.