Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Astma a plánovanie dieťatka

lienka1987
11. dec 2012

Ahojte, volám sa Lenka, mám 26 rokov a s priateľom by sme chceli tak o tri roky dieťatko, o tri roky preto, lebo ide tu o to, že som astmatička a už 16 rokov denne beriem kortikosteroidy na astmu, za spolupráce s lekármi sa ich snažíme eliminovať, resp. zbaviť sa ich úplne, zatiaľ to ide pomalymi krokmi🙂 chcem sa opytať či je tu niekto čo má podobnú skúsenosť resp. zažil niečo podobné. Snažíme sa znižovať dávky liekov, ale je to ťažké, lebo dlho bez nich nevydržím a začne sa mi zle dýchať, píska mi na prieduškách a tak. Alebo či má niekto overené nápady ako tomu trošku pomôcť napr. babské recepty, doplnky stravy a pod. príjmam akékoľvek návrhy 🙂

suuzi
11. dec 2012

ja ti neviem poradit, ale ak chces radu k doplnkom vyzivy, hod svoju temu na toto forum
http://rng.uforum.sk/

simonkazga
11. dec 2012

ahoj, som tiež astmatička, ako vidíš v 37tt. Mala som také šťastie (alebo takého dobrého lekára), že cca. pol roka pred otehotnením som mohla celkom vysadiť kortikosteroidy. Hneď ako som zistila, že čakám mimi mi môj pneumológ predpísal inhalátor Pulmicort Turbuhaler 200, totiž sú to kortikosteroidy, ktoré smú aj tehotné a dojčacie ženy. Skús sa poinformovať u svojho lekára. Kopec mamičiek má bábo a zároveň astmu. Prečo by si musela čakať ďalšie tri roky, ak sa môžete začať snažiť hneď resp. čoskoro? A najlepšia správa je, že vplyvom tehotenských hormónov cca. 95% žien je počas tehotenstva úplne bez príznakov. 😀 Držím palčeky 🙂

verion
11. dec 2012

@lienka1987 ja sa liecim na astmu od 15.tich a pred rokom som odmietla vakciny a liecbu lebo sme chceli babo... lekarka nebola nadsena ale ja som sa rozhodla ze to zvladnem a zvladam to 🙂 ale aj tak odkedy som otehotnela predpisala mi lieky pre kt. mozu aj tehotne... ani som ich neotvorila lebo odkedy som tehotna citim sa super 🙂 ako keby ma drobec vyliecil 😉 podla mna tiez zbytocne cakat...

majuskacechova
11. dec 2012

@lienka1987 ahoj. aj ja mam astmu a lieky som vysadila zo dna na den este vtedy ked sme zacali pracovat na babatku. hned sa nam to podarilo a fakt som bola cele tehotenstvo bez priznakov a citila som sa super. kojila som dva mesiace a potom som nabehla na liecbu. po porode som citila ze uz potrebujem lieky.
necakaj tak dlho, zbytocne to nenatahuj a sup sup, pustite sa do toho 😀 😀

lienka1987
autor
12. dec 2012

waw, potešili ste ma! 🙂 a príznaky ste nemali žiadne po vysadení, zabudla som napísať, že mám astmu II. stupňa??? Mňa aj gynekológ upozornil, že mám aspoň rok byť bez liekov nakoľko mám nimi 16 rokov zamorené telo. Tak to sa hneď opýtam na to pľúcnej a ten pulmicort som niekedy brala, ale nevedela som, že je aj pre tehotné, to mi lekárka nepovedala 😒 tak si to všetko zistim! ďakujem krásne za všetky rady a postrehy 🙂 priateľ sa potešil, že nemusíme čakať, ale aj tak ešte chcem dokončiť školu, tak aspoň ten rok počkáme alebo sa uvidí čo nám osud prinesie :D

lea641981
12. dec 2012

drzim ti palceky 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli