Bartholíniho žľaza a panenstvo

szaboildiko
3. okt 2021

Som panna a bola som operovana na bartolinovu žľazu.
Mám bolesti,stehy z vnútra a za týždeň som už minula 3 veľké duo balenia vložiek( 60 ks) a stále špinim,už to není čistá krv ale tmavy výtok čo neustále zo mňa tečie.
Menzes som dostala po 5 dňoch po operácii a v sobotu to skončilo.
Chcem sa spýtať ak som panna a som po operácii,stehy zvnútra či som neprišla o panenstvo?
Po druhé je normálne že stále špinim?som10 deň po operácii

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tritata
3. okt 2021

@szaboildiko mozem sa spytat ako sa ti to prejavilo

martinkatinka
3. okt 2021

Bartoliniho zlaza je vonkajsia, asi si to mala v nejakom horsom stadiu, pretoze to by sa malo len umrtvit, narezat a vycistit, plus antibiotika.
Ak mas nejake pochybnosti, volaj doktorovi.

opica_skorica
3. okt 2021

@szaboildiko o panenstvo prides jedine pohlavnym stykom.
A blana sa moze samovolne roztrhnut aj pri cviceni alebo jazde na koni,…. To neznamena, ze neni zena pannou.

peta2268
3. okt 2021

@szaboildiko môžem poprosiť info, kde Ťa operovali. Tiež by som to potrebovala poriešiť. Aj si platila, za tento zákrok alebo bol hradený s bežného poistenia?

asia83
3. okt 2021

@szaboildiko Bola mi vyberaná táto nešťastná žľaza, je fakt blízko panenskej blany. Nemuseli ju poškodiť, treba sa opýtať na kontrole. Druhá vec je, aký zákrok vám robili. Či ju len narezali alebo vybrali.

asia83
3. okt 2021

@opica_skorica Máte pravdu, no autorka to myslela inak.

mauduska
3. okt 2021

panenská blana je tak či tak roztrhnutá - sú v nej dierky na odtekanie menštruačnej krvi. A potom sa môže viac dotrhať pri športe alebo ak žena použije napr. tampón. Na tom, že si panna, to nič nemení, akurát to možno budeš mať na prvý raz potom ľahšie. 🙂
ale chápem ťa, tiež som mala takúto morálnu dilemu, či začať používať kalíšok alebo nie, presne kvôli blane. Potom som to zhodnotila tak, že na tom aj tak vôbec nezáleží a ak by na tom nejakému chlapovi záležalo, tak je dobrý idiot.

szaboildiko
autor
3. okt 2021

@asia83 vybrali,bola to operácia v narkóze

opica_skorica
3. okt 2021

@asia83 asi najskor tak, ze je panna a chce vediet, ci ma roztrhnutu panensku blanu.
No faktom zostava, ze pannou zostala i po operacii.

asia83
4. okt 2021

@opica_skorica Psychicky áno, ona sa pýta na FYZICKÝ STAV jej blany.

asia83
4. okt 2021

@szaboildiko Áno, ako aj mne. Pri kontrole sa na to treba opýtať doktorky alebo sa jednoducho pozrite. Panenská blana je aj vidieť.

yvanielka
4. okt 2021
yvanielka
4. okt 2021
szaboildiko
autor
4. okt 2021

@asia83 ďakujem
Môžem sa spýtať koľko vám trvalo po operácii zotavenie?
Aj u vás to bolo toľko špinenia a krvácania?
Stehy ste do kedy mala?
Ďakujem za odpoveď

opica_skorica
4. okt 2021

@asia83 s blanou či bez, to je nepodstatné.
Ide o to, prečo krváca.
A to je zodpovie iba lekár, tak šup šup k lekárovi.
Je pondelok.

madmena
4. okt 2021

Tak mne sa stalo to, ze som musela ist na operaciu odstranit polyp z krcka maternice a isla som tam ako panna. Doktorka ma este predtym upozornila, ze po operacii uz nebudem mat panensku blanu, ze sa to inak neda, z coho som bola nestastna. Keby sa to dalo previest laparoskopicky cez brucho, radsej by som si to dala tak, aj za cenu toho, ze to je dlhsie hojenie a este zostane jazva, no nerobi sa to inak, len zospodu. Psychicky som sa na to musela pripravovat dlhsiu dobu. Moralne som stale taka ista panna, nic sa nezmenilo, ale je to predsa len take divne, ze som si vlastne setrila panensku blanu na to, aby mi ju znicili chirurgovia. Je to ako taka facka osudu.
A neviem teda, ci po takejto operacii ma kazda zena vsetko zospodu opuchnute, ako som mala ja? Tri dni som to tak mala. Ci to bolo preto, ze som panna? Ci to bolo normalme? Neviem, ale velmi by ma to zaujimalo.

szaboildiko
autor
4. okt 2021

@madmena tie isté pocity mám
Ale hojenie,modriny to ne súvisia s pannenstvom

szaboildiko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz