Bartholiniho žľaza - liečba

karkulka89
3. mar 2024

Chcem sa spýtať vyliecil si niekto sám Bartoliniho žľazu? Alebo to treba iba chirurgický riešiť? Už to mám asi aj 2 týždeň. Vopred ďakujem

andreakotesova
3. mar 2024

U mna pomohli atb., zlaza praskla, no aj tak som musela ist na chirurgicke "cistenie"/odstranenie/"obšitie" otvoru.

karkulka89
autor
3. mar 2024

@andreakotesova a to vám dala kozna lekarka ? A ste boli v nemocnici ci ambulante? Ďakujem

veselo_neveselo
3. mar 2024

Mne ju raz len "otvorila" dr pri inom zakroku. Ale zas narastla. A uz som mala termin u chirurga na vybratie, ale praskla sama, vytiekla a odvtedy mam pokoj. Ale ja som ju nemala zapalenu, ani bolestivu, len sa tam proste drzala ta tekutina. Aj dr sa divila ze ma to vlastne neboli, ani to nechceli zoperovat, ze len ked robi tazkosti, ale mala som ju fakt ze velku 🙂
Skus si dat po par dni teply sedaci kupel, nech sa ta koza pekne uvolnuje, trosku pomasirovat okolo, áby sa uvolnila. Ak to mas ale zapalene, tak je asi lepsie chirurgicky, aby to nenarobilo viac skody tym zapalom. Predsa len, na tak citlivom mieste...

andreakotesova
3. mar 2024

@karkulka89 bola som s tým na pohotovosti a potom na kontrole tiez tam. Bola som v nemocnici po operácii cca 3-4 dni.

andreakotesova
3. mar 2024

@veselo_neveselo ja som mala veľkú bolesť. Úľava prisla až po jej samovoľne prasknuti po uzivani atb.

dominikamacakova
3. mar 2024

Mne pomohlo ísť do kúpeľov (len sa okúpať na dve hodiny do horúcej vody) a hneď to zmizlo