Biopsia krčka maternice pod celkovou anestézou

klaudi2016
29. sep 2020

Pekný deň prajem,chcem sa poradiť so ženami ktoré majú resp.maly podobný problém ako ja,som s toho úplne zúfalá a veľmi sa bojím.Cca pred mesiacom mi robili cytológiu kde mi vyšlo pap ll Hsil,následne má dr. poslal na kolposkopiu lenže tam nebolo nič vydiet nakoľko to mám vo vnútri krčka,takze má čaká biopsia pod celkovou narkóziou a potom podľa výsledkov liečba...Máte nejaká podobnú skúsenosť ?Viem že pri zlých výsledkoch sa odoberá z krčku maternice(konizacia),ale ja sa bojím aby mi nezobrali celu maternicu 😞.Môže sa stať,pri týchto mojich výsledkoch z cytolegie mi vyjde úplne najhoršia histológia a môžu mi odobrať maternicu?Mam jedného synčeka,ale chcem ešte aspoň jedno dieťatko😒.

lenussik1
29. sep 2020

Ahoj. Ja som si tým prešla pred 4 rokmi, bol november. Tiež mi pri bežnej cytologii zistili zmeny na krčku maternice, vzala mi ster ešte na LBC cytologiu, kde sa to potvrdilo s výsledkom SIN I HSIL. Následne mi robili biopsiu v celkovej narkóze, na výsledky som čakala veľmi dlho, pretože mi ju robili pred Vianocami a už vtedy som mala SIN II a HSIL. Výsledky boli až po novom roku a už to bolo v štádiu ťažký predrakovinovy stav. Teda mne to veľmi rýchlo postupovalo. 22.januara som ležala na onkológii a podstúpila som konizaciu LOOP sľučkou. Vlastne mi vyrezali časť krčka v tvare kónusu. Veľmi rýchlo sa mi to zahojilo, ale par týždňov som sa musela šetriť. Držím palce nech Vám to dobre dopadne 🙂

klaudi2016
autor
29. sep 2020

@lenussik1 Ach Božičku...😞a potom zákroku si otehotnela normálne bez problémov či máš už deti a nechceš ?A pred tým si nemala nejaké ťažkosti?Ja som jeden krát začala krvácať po styku a posledný rok mávam bolestivý menzes ,tak som išla na prehliadku s tým že si dám predpísať antiku lenže som zistila medzi tým ,že som tehotná.Druhe dieta som nechcela ešte ,nakoľko mám 3 ročného synčeka ktorý má autismus,takze s ťažkým srdcom som bola na UPT a pred UPT mi prišli výsledky z cytologie a dr.mi povedal že mám nejaký zápal ale že počkáme ako sa rozhodnem s tým tehotenstvom pokial by som si dieťa nechala tak zrejme by to neriešil až do pôrodu.Teraz aj banujem to UPT😢.Co známena SIN ll?Ja tam mám písané PAP ll a na to mi povedal Dr. aj sestrička že to je ,,dobré,, lenže sa obávam toho že keď to mám vo vnútri v krčku že to môžem mat už aj v maternici a budú mi musieť zobrať hneď celu😢

klaudi2016
autor
29. sep 2020

@klaudi2016 Ospravedlňujem sa že som hneď začala tykat 🙂snáď som neurazila...

20erika07
29. sep 2020

@klaudi2016 SIN ll neexistuje, je to CIN ll, a neboj sa ja som mala horsie vysledky a mam po tom vsetkom aj druhe dieta 🙂

klaudi2016
autor
29. sep 2020

@20erika07 ak sa môžem spýtať aké výsledky si mala?mna desí to že tom mám vo vnútri v krčku,bojím sa aby som to nemala v maternici😔

lenussik1
29. sep 2020

@20erika07 áno, ospravedlňujem sa, je to CIN, človek za tie roky aj zabudne.

@klaudi2016 mne sa to objavilo, keď dcéra mala 2,5 roka a po tom zákroku som tiež otehotnela. Síce sa nám vyše pol roka nedarilo a keď sa aj podarilo tak v 4.mesiaci sme o bábo prišli, ale hneď 2 mesiace na to som znova otehotnela a malá má teraz 1,5 roka. Ale je možné, že to vôbec nebolo kvôli konizacii, pretože manžel je otcom len druhej dcéry. Nestresuj sa zbytočne, všetko dobre dopadne, dôležité je, že sa to včas podchytilo 🙂

20erika07
30. sep 2020

@klaudi2016 ja som uz mala Ca in situ ,cize nulte stadium rakoviny, onkolog povedal ze polroka neskorsie a sirilo by sa dalej od krcka . Vo vnútri je horsie to je pravda , dufam ze ste u odbornika ak nie tak odporucam objednat sa bud do NOU v Ba alebo OUSA V Ba, tam sa s tym denne stretavaju ,vedia najlepsie .
Ked mala moja starka 1x rak.krcka pred 28rokmi, davali jej 3tyzdne zivota, a v OUSA ju zachranili a nechali jej vsetko. Po 23rokoch sa to vratilo, velmi agresivny nador, chodila poctivo na kontroly a nikto si nevsimol skor nador velky 6x7cm ktory bol uz prerasteny do mechura a konecnika. Zomrela mi 😭
Tym chcem povedat ak dr uzna ze vybrat maternicu tak vybrat, radsej byt s jednym dietatom a zdrava 🙏🍀❤

klaudi2016
autor
2. okt 2020

@20erika07 no ja som bola v Nitre na kolposkopii a tam mi dr.povedal že to mám v krčku takze je nutne ísť na biopsiu pod CA a podľa histologii sa uvidi čo ďalej.A Vám potom vybrali maternicu keď ste mali už take zle výsledky ?Dakujem pekne,snáď všetko dopadne dobre.🙏❤️🍀

iskrickaa
2. okt 2020

@lenussik1 Ahoj a mala si hpv pozitivne? Kontrolne cyto bolo uz ciste? Dakujem za odpoved.

20erika07
3. okt 2020

@klaudi2016 nie nevybrali, ja som tiez este chcela druhe dietatko 🙂 aj keby som nechcela tak urcite by som sa obavala vybrat v tak mladom veku, ale ak by to bolo nevyhnute tak ano. Radsej budem zit plnohodnotne ,ako si to nechat zajst dalej a potom podstupovat onkoliecbu :-/ kedy idete na tu biopsiu? Potom napiste ako ste dopadla, velmi drzim palce aby to nebolo az take zle ako sa clovek obava 🙏❤

lenussik1
3. okt 2020

@iskrickaa ahoj. Áno mala som pozitívne hpv, vlastne ja som mala hpv od kedy som začala pohlavne žiť a po konizacii už som to mala negatívne 🙂

iskrickaa
4. okt 2020

@lenussik1 Tesim sa, ze ti to preslo. Ja to mam aj po leep 😕

lenussik1
4. okt 2020

@iskrickaa v dnešnej dobe to už má takmer každá 2. žena a ani o tom nemusí vedieť. Dôležité je, že chodíš na preventívne prehliadky a sleduje sa to. Koľko prešlo odkedy ti robili konizaciu?

iskrickaa
4. okt 2020

@lenussik1 Vraj na preventivku chodi mizive percento zien. Leep som mala v januari, cin 1 a cin 2. V maji kontrolne cyto lsil a v septembri to iste.

lenussik1
4. okt 2020

@iskrickaa aha takže pomerne čerstvé...tak snáď sa to už skrz to hpv nevráti 🙄

iskrickaa
5. okt 2020

@lenussik1 Musim ist vraj na kolposkopiu a biopsiu, aby sa ukazalo, ci je tam len cin 1 alebo zase aj cin 2 😕

klaudi2016
autor
10. okt 2020

@20erika07 Ešte som sa neobjednala mala som toho veľmi veľa mám syna autistu a okrem toho som mala pred pár dňami rozvod takze to mám take pestré..Ďakujem veľmi pekne a určite dám vedieť..snad fakt všetko dobre dopadne ,ešte by som chcela aspoň jedno dieťa ❤️

klaudi2016
autor
16. okt 2020

Ahojte,takze som objednaná na 3.11.,potom už len čakať na výsledky čo je asi najhoršie.Ale bola tam taká príjemná mladá doktorka,ktorá mi povedala že tie výsledky nemám až tak zlé že to je len hraničné Hsil.Tak uvidíme čo ukáže hystologia.🙂

20erika07
17. okt 2020

@klaudi2016 ahoj super ,mas krok vpred aspon 🙂 a kde si bola v nemocke na biopsiu?

majka2804
17. okt 2020

Tiež som si tým prešla v auguste... v januári LSIL CIN1 a v júli LBC metódou HSIL CIN III a Ca in situ + HSIL HR - vysokorizikové... som v 33. týždni tehotenstva. Z onkológie ma poslal primár do fakultnej nemocnice, kde majú vybavenie pre predčasne narodené detičky a tam mi urobili biopsiu, ale šetrnú. Tým, že som bola cca v 23. týždni, tak mi hneď neodstránili polku krcka, ale len mi odobrali 3 vzorky z povrchu krčka, aby zistili, či sa to už začalo šíriť. Chválabohu, výsledok prišiel negatívny, v auguste nebolo nič rozšírené a tak malú nemuseli vyberať predčasne 🙏❤ momentálne sa na to snažím nemyslieť, s nikým o tom nechcem hovoriť, nedržím to v hlave. Čaká má sekcia v riadnom termíne a po šestonedelí mi urobia opakované stery a pôjdem na zákrok. Tým že čakáme 2. bábätko a ešte to Pán Boh tak zariadil, že máme 6r. chlapčeka a teraz čakáme dievčatko, tak po odporúčaní lekárov a mojím a manželovím rozhodnutím si dám všetko vybrať. Poznám ženy so šťastným koncom, ale aj s tým opačným a veru chcem sa tešiť z našich detí ešte dlho a byť tu pre nich a pre manžela. Stále verím, že sa to nešíri... do pôrodu mi ostáva ešte 5-6 týždňov, už sa teším na ten náš malý zázrak 😊
Najhoršie by bolo pre mňa, keby museli malú vyberať tak skoro, toto by som si nikdy v živote neodpustila, že ona je zdravá, ukážkové tehotenstvo a kvôli mne by ten plnohodnotný život nemusela žiť (alergie, dýchacie a tráviace ťažkosti). Som šťastná, že nerobili konizáciu, ale si to overili, či bude v takom štádiu tehu potrebná a tým mňa aj naše vytúžené a dlhoočakávané dieťa uchránili pred predčasným pôrodom.

Ak by si otehotnela po konizácii, čakal by Ťa šetriaci režim, ale to je najmenej, ak žena veľmi chce donosené dieťa.

Čo sa týka intim, od apríla nič, aby sme to nedráždili. Myslím, že je to normálne, ak sa chce predísť nežiadúcim prípadom.

Veeeeeeľmi držím prsty, nech to dopadne najlepšie. Možno niekto povie, že je to ,,blud" a že to nepomáha každému, ale treba pozitívne myslieť a hlavne strániť sa myšlienok na tú hnusnú chorobu a vyvarovať sa stresu, nerozčuľovať sa. Verím že budeš zdravá 🙂🙏❤ Všetky budeme zdravé 🙂

klaudi2016
autor
24. nov 2020

@20erika07 v PN ,cely zákrok úplne v pohode aj rekonvalescencia ...Dnes mi prišli výsledky,prestne na moje narodeniny a veru dobrej správy som sa nedočkala :(zajtra sa musím ísť objednať na konizaciu:(((

klaudi2016
autor
24. nov 2020

@majka2804 Ahoj,ďakujem pekne za povzbudivé slova.No dnes som si bola pre výsledky a zajtra sa mám objednať na konizaciu,nič iné mi nezostáva.Cely čas Id kedy mi zobrali vzorky som myslela pozitívne a snažím sa aj teraz,tak dúfam že po konizacii sa dá všetko do poriadku.Ja mám 4 ročného synčeka autistu,takze by som určite chcela ešte dve zdravé deti,snáď mi to Boh dopraje.Držím ti palčeky,nech ti tiež všetko dobre dopadne a aby ste boli obe zdravé ❤️

majka2804
24. nov 2020

@klaudi2016 Ďakujem veľmi pekne 🙂 Na jednej strane som rada, že už vieš, čo Ťa čaká a na druhej mi je to ľúto... Neobávaj sa, žienky po konizácii mali deti 🙂 Všetko bude v najlepšom poriadku, len nech odstránia tú časť, aby si si užívala život do staroby 🙂 Ja mám pozitívnu správu, o týždeň 1.12. rodím sekciou 😊 Dcérka sa narodí 38+6tt napriek všetkým problémom nám to tak Pán Boh zariadil ❤ po šestonedelí stery a konizácia a keďže možno nebude musieť byť hysterektómia, urobia mi sterilizáciu 🙂 mne už tehu neodporúčajú, nakoľko mi tehotenstvo zhoršilo štádium..
Ešte raz držím prsty 🙂

20erika07
26. nov 2020

@klaudi2016 ahoj, dodatocne vsetko najlepsie zelam k narodeninkam a hlavne vela zdravicka ❤💚🍀
Mozem vediet ake ti prisli vysledky z biopsie? Co povedal dr? Bude treba vela tkaniva odstranit? Neboj, stale je to super, ze o tom vies a budes to riesit a ze je to stale len konizacia a nie uz nejaka operacia kde by ti vsetko vybrali a nasledne nejaka chemoska a oziare 🙂 urcite po konizacii budes oki, verim tomu 🙏🍀💚

klaudi2016
autor
20. jan 2021

@majka2804 ahoj píšem až teraz,gratulujem k baterku aj môj synček je narodený 1.12.,Mne prišli výsledky z konizacie mala som tam už rakovinu,v nemocnici mi povedali že to je Ok že rakovinu som mala len na krčku že maternicu mám cistu,ale že pre istotu sa mám objednať na onkológiu a dnes som bola u svojho gynekológa s výsledkami a ten mi povedal že tie výsledky z histológie ešte nie sú kompletne že intyzden bude vedieť čo,že musia zistiť aká forma rakoviny to je,ale že je mala pravdepodobnosť že sa mi to rozšírilo no vraj je možné všetko,tak ja som teraz s toho úplne hotová,neskutočne sa bojím...Ale dúfam že to bude všetko v poriadku nič iné ki neostáva len sa modliť k Bohu.😢

klaudi2016
autor
20. jan 2021

@20erika07 Mne prišli výsledky z konizacie mala som tam už rakovinu,v nemocnici mi povedali že to je Ok že rakovinu som mala len na krčku že maternicu mám cistu,ale že pre istotu sa mám objednať na onkológiu a dnes som bola u svojho gynekológa s výsledkami a ten mi povedal že tie výsledky z histológie ešte nie sú kompletne že intyzden bude vedieť čo,že musia zistiť aká forma rakoviny to je,ale že je mala pravdepodobnosť že sa mi to rozšírilo no vraj je možné všetko,tak ja som teraz s toho úplne hotová,neskutočne sa bojím...Ale dúfam že to bude všetko v poriadku nič iné ki neostáva len sa modliť k Bohu.😢

20erika07
20. jan 2021

@klaudi2016 tak mala si to na povrchu krcku alebo vo vnutri.? Ak vies teda. Ak na povrchu a odstranili naraz vsetko tak by to malo ok. Strach a stres je najvacsi nepriatel tela, viem otrepana fraza ale kym este nevies kompletne vysledky, nestresuj sa, zamestnaj mozog niecim 😇🙏

majka2804
23. jan 2021

@klaudi2016 Veľmi držím palce, aby to všetko dopadlo najlepšie... mne to posunuli, urobia mi stery až v marci, no pevne verím, že sa mi to za ten čas nebude šíriť, keďže ja mám nádor vo vnútri krčka a je nezhubný, aj keď sa to kedykoľvek môže zmeniť... Budem na Teba myslieť, nech počuješ lepšie správy... ach... tak len sa drž ❤🙏

klaudi2016
autor
8. feb 2021

@20erika07 ahoj,mala som to vo vnútri,práve som prišla od dr povedal že to je na 99% v poriadku ale že aby sme si boli istý aj ja aj on že najlepšie je vybrať maternicu ale že keď chcem otehotnieť mám čo najskôr a potom von,poslal má ešte na konzultáciu k onkogynekologovi,musím myslieť pozitívne a čo najskôr otehotnieť...

20erika07
8. feb 2021

@klaudi2016 zaujimave ze na 99% hovori ze ok ale pre istotu aj tak vybrat maternicu :-/ ale spravne , ze Ta poslal na konzultaciu k onkogynekologovi 🙂 napis potom ako sa vyjadril, som zvedava 😇