Bolesť podbruška od ovulácie do termínu menzesu. Čím to je?

petra2505
1. jún 2009

Baby prosim vas mate skusenost s bolestou podbruska od ovulacie?Mam po nej asi tyzden a cca tyzden pred M a od soboty mam bolesti ako by som M mala dostat kazdu chvilu, ale je to bolest sem tam taka pichlava ako by som mala v bruchu jezka

petra2505
autor
8. jún 2009

Nemeska len mam po laparke , ktoru som absolvovala v januari a radi by sme sa po viac ako troch rokoch pohli dalej tak zaciname zvazovat co spravime ked to stale nejde, v piatok som bola na hematologii aby mi spravili este nejake vysetrenia.Test som si robila z dovodu, ze ma bolel zub a potrebovala som si dat tabletku a dalsi dovod je, ze hned ako zistim, ze som tehotna mam naklusat k svojmu gynekologovi aby mi nasadil tabletky na udrzanie a pichol protilatky som neg.

saskia1
8. jún 2009

Peťka, budem silno držať palčáky aby to vyšlo čo najskôr 🙂

petra2505
autor
8. jún 2009

Saskia dakujeme, ale my to uz bereme s rezervou 😉 Ty sa snazis urcite menej tak ja Ti prajem aby si sa nemusela snazit ani polovicu z toho co my 😉

bublinka11
8. jún 2009

Ahojte kocky, som rada, ze som nasla tuto temu. Ja mam rovnaky problem ako vy...od ovulacie mam bolesti podbruska, zacne to tak na 3-4 DPO, ja mam najprv pocit, ze som sfucana z nejakeho jedla, akoby ma creva boleli...a potom ta bolest prejde na maternicu a vajecniky. Je dost silna, ale prestane a pokracuje klasicke sfucanie, pobolievanie az do MS. Ja som skusala uz vsetko, vitaminy, caje, neviem, co by mi mohlo pomoct. Som z toho nervozna a zaroven nestastna, ze sa nam nedari otehu. Som podla lekarov zdrava, manzel tiez...
Chcela by som najst taku tehulu, co mala tieto problemy pred otehu...neviete o niekom?

bublinka11
8. jún 2009

Peti este taka otazka, ty si mala tieto bolesti aj pred laparkou? Lebo ja mam na nu ist a dufam, ze sa pride na pricinu...

petra2505
autor
8. jún 2009

Bublinka praveze nie, ja od laparky mam dost vsetko inak, predtym som mavala veeeeeeeeelmi casto cystitidu a teraz klop klop odkedy som po laparke som ju nemala, predtym som mala aj M taky iny celkovo vsetko ine a ked to mam napisat v skratke po laparke mam telo ako pubertacka citim sa tak fajn ako to nazvat - prefuknuta /robili mi aj prefuky pocas laparky/
No a teraz cakame ci sa zadari, ale tie bolesti podbruska som mala prvy krat ono ja som mala tento mesiac aj prvy raz v zivote taky straaaaasne vyrazny ovu test a teraz uz len cakat na piatok kym dorazi M a zacat znova 😉

bublinka11
8. jún 2009

No a si si ista, ze MS dorazi? Ja mam dostat az koncom buduceho tyzdna, takze vlastne mne by laparka mohla pomoct...
Len kym tam pojdem, tak prezivat taketo mesiace ma nebavi, skusim skocit na gyndu, ci na to neexistuju original nejake lieky, ja sa stale napchavam Ibalginom, ale to asi tiez nie je v poriadku...nejake receptiky nemate?

petra2505
autor
9. jún 2009

Bublinka som si viac ako ista, ze M dorazi a dnes mam taky pocit, ze pride skor ako ocakavam.

petra2505
autor
9. jún 2009

Kocky ako ste na tom? Vy uz budete mat po M a mozete sa znova zacat snazit, joj mna M len caka a este k tomu v takom strasnom teple 😒

saskia1
12. jún 2009

Ahoj Peťka, no ako dorazila M??? Mňa tie kríže ako som písala prestali bolieť, asi to bolo silnejšie prechladnutie..Ale som rada, že to nebolo nič vážnejšie. Vaječníky tiež nejako utíchli, takže budúci týždeň môžem očakávať aj ja menzes 🙄

petra2505
autor
12. jún 2009

Ahoj saskia, no dorazilo to dnes a uz si vybavujem resp.hladam druheho gynekologa, co bude ochotny mi spravit folikulometriu.Takze ideme dalej 😉

saskia1
12. jún 2009

Peťka som ešte neznalá v týchto veciach.. 🙂 Mohla by si mi napísať čo to znamená, čo je to za vyšetrenie?

bublinka11
15. jún 2009

Saskia to je meranie folikov kym dorastu do velkosti, kedy mozu prasknut.
Kocky tak mna uz tak velmi bolesti podbruska netyraju...asi zabrala moja vitaminova liecba, i ked neskor, ale predsa. Pridala som aj dost aktivneho pohybu.
Uzivam dlhodobejsie pupalku dvojrocnu, k nej mam este B komplex a sem tam si nasadim calibrum baby plan (kazdy treti mesiac). Tento mesiac to bolo ale aj tak dost silne, hned po ovulacii, ale fakt to ustupilo a ja mam uz 5 dni pokoj zrejme az do MS. K tomu som zacala kazde rano pit zensky caj. O tej pupalke som sa docitala, ze liecba zabera az po 4-6 tyzdnov brania, tak moze byt....
Prajem vam, nech sa aj vy citite lepsie ale hlavne, nech bolesti bruska prejdu v tehotenske nevolnosti!

kv3tka
16. jún 2009

ahojte babule...tak som spat....uz mam po mrche...dokonca i navsteve lekara....i ked ma velmi nepotesil ☹ ,najskor vraj nevidi problem,vsetko je ok...a snazenie druhy mesiac je vraj velmi malo...az po polroku zacneme hladat chyby...no potom mi spravil sono a vraj sa mu nezdaju moje vajecniky 😠 ...som 10DC a nevidi tam ziadne zrele vajicko....ovu mavam na 15-16den....a to by ho uz mal vidiet 😎 ...no nevidi,vraj mozem mat anovulacny mesiac,alebo polycysticke vajecniky ☹ ...a tym ma vylakal....na prehliadky chodim pravidelne...vela krat mi povedal,aha jake krasne vajicko 😀 a teraz toto
...s tym anovulacnym cyklom som zmierena,ale polycysticke vajecniky....
som mu vravela,ze sa mi to nezda,bo ovu citim presne...mam ju bolestivu,i ovu testy mi ukazuju //...

bublinka11
16. jún 2009

Kv3tka nestresuj sa...ja mavam ovu az tak 17 DC a dokonca aj na 12 DC mi povedal Dr., ze nevidi dominantny folikul. Potom som prisla na 15 DC a uz tam bol...a samozrejme, praskol az 17 alebo 18 den cyklu...on vie rast aj 2 mm za den. Ale zase moze sa stat, ze mas raz do roka anovulak...nepovedal ti, aby si prisla este na kontrolu?

kv3tka
17. jún 2009

ahoj bublinka...snazim sa nestresovat...ved anovulacny cyklus je normalny u kazdej zeny...no vylakal ma tymi polycystickymi vajecniky....bo tiez si myslim,ze na 10DC...je to dost skoro.... kedze dokazu za den narast aj 2mm....povedal mi,ze este 2mesiace to nechame tak a potom mi naordinuje Clostilbegyt....
vraj ma potom musi mat pod kontrolou kazdy mesiac,a to je u mna komplikovane kedze zijem a pracujem v zahranici....
I ked som mu spomenula,ze mi ovulacny test ukazal //....vraj su to zbytocne vyhodene peniaze!!! a ked som spomenula,ze ovu citim....sa usmial a povedal,ze je zvedavy,ci ju budem citit i tento mesiac.....potom mu poviem
....a mozno nemal len svoj den 😀

kv3tka
18. jún 2009

...kde ste vsetky....hmmmm ☹
...tak presne ako som uz pisala,dnes som 13DC...objavil sa plodny hlien,co je u mna priznakom blyziacej sa ovulacie....ktora by mala nastat o 2dni...i na ovu teste sa mi objavila slaba druha ciarka...zajra uz bude silnejsia ako i minuly mesiac a na 15den pride ovu...tak mi mozte vysvetlit preco ten Clostilbegyt...co mysel pod polycystickymi vajecniky,ze nemam OVU?

bublinka11
18. jún 2009

Kv3tka ja by som hned nepanikarila, ved z jedneho razu nemoze sudit. Co je to za lekara, ze ta takto vystrasi? Inak skus si pozriet temu PCO, co su polycysticke vajecniky, mozno sa docitas viac, ja ale viem, ze kocky, co to maju, maju problem aj s MS, maju ju nepravidelnu a ovu nemavaju, cize asi by ta mal skontrolovat este o mesiac. Aky ti navrhol dalsi postup?

kv3tka
19. jún 2009

bublinka...nepanikarim,len ma vylakal ☹ ....praveze MS mam pravidelnu,plus-minus 1den....sledujem sa priblizne polroka,zapisujem si kedy sa objavi plodny hlien,dokonca mavam dost silnu,teda bolestivu ovu....a vzdy si to zapisem do kalendara....je to kazdy mesiac 15-16DC....
ked na 10DC nevidel dominatne vajicko,usudil,ze mam PCO....a od noveho cyklu mi nasadil Clostilbegyt...a po dvoch cykloch sa mu mam prist ukazat,v strede cyklu...to bolo vsetko ☹

petra2505
autor
19. jún 2009

Caute kocky, ja mam za sebou dalsie vysetrenia na endokrinologii a hematologii, posunula som sa o obrovsky kus, v pondelok idem na kliniku hematologie lebo mi zistili, ze mam v krvi protilatky a to moze byt pricinou mojich pozitivnych tehu testov /ze som bola tehu, ale sa to v tele neudrzi/takze som zvedava, ale strasne, strasne dufam, ze uz coskoro budem mat // a aj ked mi je jasne, ze cele tehu budem musiet lezat spravim aj nemozne aby som bola mamca 🙂
Prajem vam vela sil, uspesne snazilkovanie a ten naj pocit v zivote - byt mamca 😉

kv3tka
19. jún 2009

jeeee Peti ahoj,tak to su super spravy,drzim palceky aby sa ti to podarilo v co najkratsom case...super a tesim sa s tebou,ze si sa posunula o taky obrovsky kus,ved bolo uz i na case 😉
tak sa drz a informuj nas

petra2505
autor
19. jún 2009

kv3tka dakujem za podporu, v pondelok podam info co mi povedali na tej klinike, ale dufam, ze to budu same poz spravy....aj ja drzim palce kazdej z vas aby sa vam to podarilo 😉

kv3tka
19. jún 2009

bublinka,vidis...dnes som 14DC a ovu test ukazal krasne //...cize do 24-48hodin by mala prist ovu....preto nechapem preco ten clostilbegyt,ked to podavaju zenam ktore nemaju ovu 😒

kv3tka
19. jún 2009

peti....dakujem za vsetky snazilky....a ty sa drz,urcite ta to v pondelok posunie tam,kde ma 😉

bublinka11
20. jún 2009

Kv3tka...pokial ti clostilbegyt neublizi, tak to skus...neviem, ja som ho nikdy nebrala, alebo chod naspat k Dr., nech ti spravi folikometriu, ved z 1 sona usudzovat, to sa mi nezda...

kv3tka
20. jún 2009

bublinka,no neviem,ci neublizi ale neviem,ci je spravne zbytocne dopovat telo hormonikmi...dnes mam ovu,presne ako vzdy,15DC...so vsetkym ako ma byt...snazilkovanie je v plnom prude...a navstevu lekara odlozim o par tyzdnou....

kv3tka
22. jún 2009

no co Peti....jak si dopadla,cakame na to info..... 😉

tinara23
18. okt 2010

ahojte baby, nechcem otvárať novú tému, ale je tu niektorá, ktorá má od ovu až do MS tieto príznaky : Cyklus mám 28 dňový, vždý prvé dva týždne po MS sa cítim úplne v pohode a potom sa to začne. Najprv bolestivé vaječníky a kríže, to viem, že prichádza ovu, pridružia sa bolestivé prsia, nafúknuté brucho, točenie hlavy a nevoľnosti (ale nezvraciam) a toto trvá až do MS a potom zase úľava. A takto dokolečka, lezie mi to na nervy. Keďže sa snažím o babo, tak niekedy si aj hovorím či to nie sú príznaky tehu, ale samozrejme, že nie.Dosť ma to obťažuje, lebo tie dva týždne sa citím otrasne.
@kv3tka vidím, že si už tehu, pomohol nakoniec ten clostil ?

krhlicka
24. okt 2010

Ahoj tinara, ja mam take priznaky, nie pravidelne kazdy mesiac, strieda sa to.
Od ovulacie ma boli v podbrusku, sem - tam mam citlive prsia, chodim casto cikat, som viac unavena,nafuknute brucho.
Takto som sa citila asi 4 cykly MS po sebe a vzdy som dufala, ze su to priznaky tehotenstva, neboli.
Vzdy som sa nevedela dockat terminu MS, nakupene testy s malou dusickou, ze snad to vyslo.
Snazime sa 7 mesiacov, uz som to prestala riesit. Podla lekara som v poriadku, ovulaciu mam pravidelnu.
Opakovane som mala zapaly mocovych ciest, co je podla lekara dosledok snaznia sa, po prelieceni sme sa snazili dalej. Sem tam na mna dolahne smutok, ze sa nezadarilo, ale ten prejde a poviem si,ze raz to pride. My este dietatko nemame, ale snad sa zadari a budeme sa tesit.

katkabg
24. okt 2010

@tinara23 UF TAK JA UZ MAM BABENO...A DOKYM SOM NEOTEHOTNELA NEMALA SOM TAKETO PROBLEMI...OD KEDY SOM PORODILA A ZACALA MAT OPAT MENSTRUACIU TAK PO OVU TO JE KATASROFA...AZ DO NESTRU.SOM NAFUKNUTA,BOLIA MA KRIZE A VAJECNIKY ANI NEHOVORIM DOKONCA SA MI AJ CISTY ROBIA KTORE PRASNKU PRI MENSTRUAACII 😠