Bolesť prsníkov po odstavení od dojčenia

14. apr 2020

Ahojte, rada by som sa poradila, ci nahodou nema niekto podobnu skusenost. Mam 20 mesacneho syna, kroreho som prestala definitivne kojit pred dvoma tyzdnami. Uz niekolko mesiacov som ale kojila len raz vecer pred spanim, niekedy ani to nie, takze to bolo pomerne bez problemov u neho aj u mna. Proste som prestala a tam to skoncilo. MS mam uz vyse pol roka pravidelnu a teraz som ju dostala par dni po ukonceni toho kojenia, uplne v termine tak ako vzdy. Zaroven sa snazime o druhe babo a kedze sa nam nedari uz niekolko mesiacov, zacala som tento mesiac pri zaciatku MS brat Femibion a pit caj z alchemilky na podporu otehotnenia. MS mi skoncila pred par dnami, podotykam, ze den pred nou som si robila aj test, kedze jeden den meskala a bol negativny. Asi po dvoch dnoch od skoncenia ma neskutocne zacali boliet obe prsia, ale naozaj silna bolest, ako keby som tam mala same modriny. Uz je to treti den a neprestava to. Vobec netusim, comu to pripisat. Ci by to mohol byt nejaky zapal z ukoncenia kojenia, ale to uz budu dva tyzdne a doteraz nebol problem. Tehotenstvo pochybujem, kedze MS teraz skoncila a aj test bol negativny. Myslite, ze by to mohla sposobivat ta alchemilka alebo Femibion? Mam ich radsej vysadit? Normalne by som sa objednala gynekologovi, ale v tejto situacii nechcem robit zbytocnu paniku a trepat sa tam kvoli nicomu. Budem vdacna za skusenosti alebo pripadne rady, co myslite, ze by mohla byt pricina.