Bolesti a domáci test na vyšetrenie moču

7. dec 2023

Dobrý deň, mám jemne bolesti tam dole. Citom, že to nie je úplne oka. Robila som si domaci test na vyšetrenie moču.
Čo to znamená ? Treba ísť k lekárovi alebo zvládnem doma ?

petulka3631
7. dec 2023

Zdravim...krv v moči, keďže je zafarbené na modro

ovaaa
8. dec 2023

Môžeš ma zápal močových ciest smer lekár.

simsalabim
8. dec 2023

Krv v moci, mozno aj bielkoviny na jeden krizik?, sla by som k dr, predpise ATB, minimalne Monural a bude dobre.

stanulienkat
8. dec 2023

Máš tam bielkoviny na dva kríže a krv .Len treba porozmýšľať, či nie si tesne pred, alebo po menzese- môže to byť skreslené. Ak nie si, tak treba ísť hneď k lekárovi a nasadiť antibiotiká. Ide vikend.

mysulkamysulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysulkamysulka
8. dec 2023

Ahoj, len chcem povedat, ze ja mam test, ktory mi ukazuje aj leukocyty a nitrit. Leukocyty znamenaju definitvne zapal a nitrity ci mas bakterialny zapal (nemusi byt vzdy pozitivne, ale leukocyty a krv su absolutny indikator zapalu mociaka). Vela mocovych zapalov odoznie aj bez atb, pokial nie su vazne. Musis lezat, oddychovat, dopriat si teplo, ja mam elektricku vyhrevnu deku. Pit vela uro cajov, ja napr. pijem Solubitrat (kupujem v AT), lebo nielen dobre chuti, ale je to extrakt z bylin, cize silnensi ako bylinkove caje. Neber vit. C, e-coli sa na tom zivi (brusinky sa maju pit ako prevencia zapalu, nie pocas) a antibiotikum...bez kultivacie mocu je to vzdy risk. Daj doktorovi moc na kultivaciu a skus vydrzat bez atb pokial nevyjdu vysledky. Mozno sa dovtedy aj vyliecis. Mozes mat E-Coli, ale napr. aj Klebsielu na kt. zabera uplne ine atb atd. A vytvaras si zbytocne rezistencie. Navyse kazde antibiotikum znizuje imunitu sliznic, takze budes nachylnejsia na dalsi zapal. Mne osobne, ako chronickej pacientke s mociakom, najviac pomaha pitie nefiltrovaneho jablcneho octu, tak 1 mensia PL na vyse 3 dcl vody s trochou medu, viackrat denne, hlavne po pohl. styku a pred spanim. Bakterie neznasaju bazicke prostredie v moci. Good luck, vela pi, vela cikaj, nohy v teple a ziadny sexik aj aspon 2 tyzdne po vylieceni ;)