Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Bolesti chrbta a snaha otehotnieť

juliet86
24. apr 2016

Caute baby.
Priznavam sa, ze materstvo bola pre mna vzdy velka vec. Mam 29 rokov. Zacali sme sa snazit, a mne sa zacali zdravotne problemy. Najprv caste infekty hornych dychacich ciest, tie ustupili po prelieceni a posledne4 mesiace bolesti chrbta.
Vyskusala som vsetko, masaze, chodim na fyzioterapiu, ortoped, neurolog, akupunktura, kranio sakralna terapia, denne cvicim, psycholog...
A stale napriek vsetkym peniazom a casu, ma sekne, potom sa z toho dostavam, a potom ma zase sekne.
Mimo tohto som uplne na totalku trapne zdravy clovek. Vzdy som sportovala, nefajcim, zdravom jem, nemam sedave zamestnanie.
Ten chrbat a bolesti viac menej zvladam bez liekov, snazim sa riesit pricinu. Mam tri ciastocne vysunute platnicky.
A mam uplne haluze ohladom toho, ze co teraz s tehotenstvom. Mam sa chranit? Mam to nechat na prirodu? Strasne sa bojim, ze otehotniem a budem mat problemy a takisto sa bojim ze neotehotniem, resp. ze aj ked by som sa dakym neviem akym zazrakom vyliecila tak sa bolesti mozu kedykolvek vratit. Ma niektora z vas taketo skusenosti? Ako riesite vlastne telo/zdravie plus tuzbu po dietati? Za akekolvek rady skusenosti a nazroy budem vdacna.

bobulazelena
24. apr 2016

@juliet86 vysunute platnicky budes mat do konca zivota...to sa neda vyliecit,len zmiernit bolesti, fyzioterapiou a cvicenim ( davaj pozor na cviky,niektore ti vyslovene skodia)
Vyborne je plavanie stylom prsia...no takze pokial sa citis fajn tak podla mna otehotnenie odkladat nemusis. A ked budes tehotna tak si davaj potom velmi pozor. Mozno ked uz budes mat brusko tak aj na PN by si mohla ostat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli