Bolesti hlavy a slabé tabletky od psychiatričky

lana11
22. júl 2017

Ahojte začala som mať problémy s bolesťami hlavy, ale to boli také bolesti že som musela isť na pohotovosť kde som z toho aj vracala. Brala som aj tabletky ktoré mi nezaberali, ráno som vstávala s bolesťou hlavy a nič nezaberalo. Mala som robenú MR, nič mi nezistili a tak som bola zúfala nevedela som kam mam isť, za ktorým lekárom lebo som pochodila kade tade a nevedeli mi pomôcť. Až nakoniec z tej zúfalosti som šla za psychiatričkou ktorá mi nasadila slabé lieky a bolesti hlavy sú preč. Neviem si to vysvetliť ako je to môžné že bolesti prestali až po nasadení AD.Čo vy nato ??

lulula12
22. júl 2017

No tak ked bolesti prestali, tak je dost pravdepodobne, ze to bude tymi liekmi od nej. Nepocitovala si nieco, co by ta molo trapit az natolko, ze by to malo taku reakciu? Inak si to totiz aspon ja vysvetlit neviem😒

pillipilli
22. júl 2017

@lana11 ahoj mna tiez trapili bolesti hlavy, nic nezaberalo a tak isto som zvracala tri dni. Potom mi poradila jedna pani v lekarni Nalgesin S ale zobrat dve tabletky naraz a mne to fakt pomohlo. Neverila som tomu ,lebo som poskusala milion veci,algifenove kvapky som slopala na litre ,aj nalgesin ale vzdy len jednu .
Inak mne povedal doktor , ze to mam pravdepodobne lebo mam dva krat vykrivenu prepazku v nose. Tak som si to dala zoperovat a hlava aj tak obcas zacina boliet...
Treba hladat pricinu ,ale to je beh na dlhe trate

updatevani
22. júl 2017

no to co opisujes je migrena podla mna 🙂... ja mam to iste na MR nic neni vidiet...ale trpim migrenami niekedy aj cely tyzden...inak pri bolesti mam stav ako by mi stahovalo oci trpne mi hlava a ked to neodhadnem a nedam tabletku hned na zaciatku tak aj zvracam vtedy nepomaha ze vobec nic ... zachranujem to cipkom od zvracania a za nim nasleduju tabletky cinie od neurologa su na predpis a studene obklady ... no pokial si dam migralgin hned ako zacne trochu hlava boliet tak je to OK...

lana11
autor
22. júl 2017

@lulula12 Tak stres mávam ale tak ako každý iný človek.

lana11
autor
22. júl 2017

@pillipilli Tak mne robili MR a nič nezistili ...

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani A ako sa to da zistiť či ide o migrenu?? Mne len z toho je smiešno že mi nič nezabralo iba lieky od cvokára 😀

pillipilli
22. júl 2017

@lana11 Migréna je chronické záchvatovité ochorenie, charakterizované atakmi pulzujúcej bolesti hlavy (prevažne na jednej strane) strednej alebo ťažkej intenzity, trvajúce obvykle 4-72 hodín. V 90 % prípadov je sprevádzaná pocitom na zvracanie, v 30 % zvracaním. Súčasťou záchvatov je precitlivelosť na vonkajšie podnety ako svetlo alebo zvuk. Záchvaty migrény bývajú sprevádzané i množstvom veľmi nepríjemných príznakov (vyššie spomínané vracanie a pocit na zvracanie, bledosť pokožky, potenie) a v neposlednej rade i úzkosťou. Medzi jednotlivými záchvatmi bolesti je pacient úplne zdravý, bez ťažkostí. Migréna má niekoľko typov: migréna bez aury (najčastejší typ – 80 %, aura je predzvesť záchvatu, typická aura sa rozvíja v priebehu 5-20 minút a odoznieva do 60 minút). Migréna s aurou môže byť zraková, čuchová, motorická alebo senzitívna), komplikácie migrény – chronická migréna (viac ako 15 dní do mesiaca po dobu dlhšiu ako 3 mesiace,), status migrenózus (záchvat trvajúci dlhšie ako 72 hodín), perzistujúca aura bez migrenózneho infarktu, migrenózny infarkt.

updatevani
22. júl 2017

@lana11 no ja som sla s tym rovno k neurologovi po opisani problemu bola jasna vec co mi je :D k cvokarovi ma teda nenapadlo s bolestou hlavy ist :D inak na prvej MR som mala nejake priechody ci co zhrubnute uz nepamatam presne to bolo 6rokov dozadu...a pred rokom som bola znovu a nebolo tam uz nic vsetko ok...bola som na kontrolu preto lebo 3 mesiace v takmer stale bolela hlava to som sa len zobudila hned tabletku som brala...neurolog povedal ze je to rapidne zhorsena... ale inak ja som zacala doplnat magnezium a zlepsilo sa to samozrejme nie hned...a inak ja reagujem na kazdu zmenu pocasia a menstruaciu :D tyzden pred a prvy den ms som odstavena :D dufam, ze si z toho vysla

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani tak ja som s tým tiež šla k neurologovi ale ten mi dal spraviť MR kedže bolo všetko ok tak povedal, že nevie čo s tým má on dalej robiť. Predpísal mi lieky od bolesti a viac za nim isť nemám lebo viac mi nepomôže takže som nevedela kam mám isť, kedže hlava ma bolela stále, aj po zobratí lieku takže už iba k cvokárovi.

updatevani
22. júl 2017

@lana11 no nechcela si vyskusat ineho? aku znacku liekov ti dal su na migrenu? ...isto by som vyskusala aj ineho neurolga ... neodsledovala si si v akom obdobi ta boli hlava a akeho typu mas bolesti?

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani Obyčajné lieky mi dal panadol,novalgin mi iba dal a ani mi nepovedal či to je migréna len povedal že nevie čo to môže byť. Za iným lekárom som nebola, objednala som sa ale na objednanie som čakala 3 mesiace a potom ked som tam šla tak lekár tam ani nebol, mal dovolenku a sestrička mi zabudla volať.

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani Hlava ma bolela hoci kedy mala som také stavy, že ráno ma hlava bolela, stupňovalo sa to, poobede som už vracala a nepomohli ani lieky. Keď som si ľahla bolo to ešte horšie lebo som ani ležať nemohla tak ma bolela hlava. A boli to také intervaly, že bolela ma hlava 2 dni v kuse potom týždeň pauza, potom zasa tak a dookola. Tie bolesti boli neznesiteľné proste nevidela som na oči, celá hlava ma bolela, trpla mi, aj krk ma bolel.

updatevani
22. júl 2017

@lana11 no ja to mam tiez tak niekedy tyzden dva nic potom zas par dni...a tak ako vravis ja som uz ani lezat nevedela priste nic a tiez mi vsetko trplo .... no novalgin, panadol mi absolutne nezaberaju to ako keby som nic nevzala... odbornik niesom no mne to vychadza na migrenu...inak mne zacali migreny ked som bola na zakrok v celkovej anesteze

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani Tak mne ta bolesť hlavy začala z ničoho nič.

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani a ty berieš magnezium a zabralo či ? ešte ťa tak bolí hlava?

updatevani
22. júl 2017

@lana11 jasne a striedam to s milgammou N ... bolesti sa mi zmiernili s minulym rokom to je neporovnatelne..vsak ja som uz zufala bola, ked som sa zobudila s tym ze ma boli hlava a ze zas tabletku musim brat som myslela ze sa rozrevem a z tabletiek ma uz napinalo ...

updatevani
22. júl 2017

@lana11 a hej este pred ms ma boli a ked sa meni pocasie ... uz sa toho nezbavim nikdy...ale stale je to lepsie ako denodenna bolest

simsalabim
22. júl 2017

@lana11 zda sa mi divne, ze by ti neurolog povedal, ze nevie, co robit, ked je MR v poriadku. Ja mam diagnozu migrena s aurou, dcera migrena bez aury. MR mame obe v poriadku - co je dobre, lebo tam nie je napr.nador a pod.a celkom iste nas lekar ( rozni, dcera chodi k detskemu) neodpinkal tym, ze nevie, co robit. Prvym pravidlom je skusit zistit vyvolavajuci faktor a vyhnut sa mu, ak sa da ( u mna to su 3 faktory - menzes, zmena pocasia a unava - a ked sa stretnu, mam silny, niekolkodnovy zachvat, ked musim lezat v tichu a tme a s kyblom pri posteli. Musim byt PN. Ak sa nestretnu, mam podstatne slabsi zachvat a horko-tazko fungujem). Pokial citim, ze prichadza zachvat, OKAMZITE podavam liek, necakam. Najst ktory liek u teba funguje, je ulohou teba a neurologa. Napr.mne pri slabom zachvate staci vcas podana kombinacia aspirinu a paracetamolu, pri silnom triptany. Dcere zabera nurofen, ale opakujem, podany OKAMZITE. Ak sa zachvat spusti, je tazke ho zastavit alebo zmiernit, hocicim. Bohuzial, stava sa, ze sa so zachvatom uz zobudim.... a neda sa nic robit, len vydrzat. Proti vracaniu pomahaju cipky Torecan, inak to treba len pretrpiet. To, ze ti AD pomohli, nie je divne - dcera mavala zachvaty 3x do tyzdna a nasafili jej jedny antihistaminika, u ktoruch sa zistilo, ze ako jeden z vedlajsich ucinkov je znizenie frekvencie zachvatov migreny. Isto to tak bude u teba. Urcite by som hladala komptentnejsieho neurologa.

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani počkaj ale berieš magnezium obyčajné alebo magne B6? a ta milgamma je čo ? čo su to za lieky?? od bolesti ?

updatevani
22. júl 2017

@simsalabim stotoznujem sa s tebou uplne...tiez mi pride divne ze ju odpinkal novalginom...

inka04
22. júl 2017

Mozu sa takto prejavovat i potravinove intolerancie/alergie, prip. histamin, odporucam dovysetrovat i to.

updatevani
22. júl 2017

@lana11 poslem ti foto ... hocijake aj magne aj magne b6 mne to odporucal neurolog a aj lekarnici 🙂

updatevani
22. júl 2017
lana11
autor
22. júl 2017

@simsalabim teraz pozerám na lieky čo beriem tie AD časté vedľajšie príznaky bolesti hlavy a mne tie bolesti prestali od kedy ich beriem sranda

lana11
autor
22. júl 2017

@simsalabim nemam dôvod klamať fakt mi iba toto povedal že všetko je ok a ked budem mať bolesti mam si dať novalgin ak mi nezabera jeden tak si mam zobrať viac tabletiek.

lana11
autor
22. júl 2017

@updatevani taký liek vôbec nepoznám

updatevani
22. júl 2017

@lana11 je to tiez jeden s vitaminov

gora8
22. júl 2017

@lana11 ak Ti zabrali antidepresiva, budu to bolesti z krcnej chrbtice, z napatia.

juliet86
22. júl 2017

@lana11 milgamma je vyzivovy doplnok ktory zlepsuje stav nervovuch drah. Ved hod do guglu a precitaj si komplet pribalovy letak. Napis ake antidepresiva ti dal a v akom mnozstve... mozno by som to odporucila skusit vyssie davky guajacuranu je volnopredajny. Plus navstevu kvalitneho fyzioterapeuta ak k tomu prispieva krcna plus napatie uzkost vo svaloch tak ti pomoze. Je normalne ze ad pomohli. Niekedy ich predpisuju aj pri bolestiach chrbtice atd. Drzim palce

lana11
autor
22. júl 2017

@gora8 vážne?