Bolesti hrdla

maculo
6. aug 2017

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na názor, či máte skúsenosť s podobnou situáciou a ako sa to vyriešilo, lebo v mojom okolí mi moc nikto nevie poradiť. Mám bolesti hrdla v podstate od rána do večera, nepríjemné také sklovité hlieny, dokonca mi už aj znovu začal mutovať hlas občas keď niečo hlasnejšie poviem alebo som už dlhšie rozprával (mám 24, takže pubertou to nie je 🙂), hrdlo je veľmi nepekné neuveriteľne červené. Trvá to 4 mesiace, výtery nepotvrdili ani vírus ani baktériu (bol som už u 3 rôznych krčných doktoroch) dvaja mi povedali, že to bude reflux, tretí si to nemyslí, ten mi ide dať von krčné mandle. Keď som bol na gastre na tú hadičku, tam sa moc reflux tiež nepotvrdil aj keď krčnej číslo 2 to názor na reflux ani trochu neoblomilo. Tie problémy s hlienom ale oveľa v menšom množstve som mal už možno 3 roky predtým ale nedával som tomu moc pozornosť, lebo niekedy sa to síce zhoršovalo ale niekedy aj vytrácalo. Ešte mi napadlo, že vlastne sa mi popritom začali robiť aj červené fľaky na tele. Má na to niekto nejakú radu alebo skúsenosť? Vopred ďakujem

kortinka
6. aug 2017

alergiu na nieco nemas? alebo nejake traviace tazkosti?

kortinka
6. aug 2017

alebo sa casto nebudis v noci?

eriksonka1234
6. aug 2017

@maculo presne toto plus bolest hlavy som mala ja,na CT mi zistili zapal klinovej dutiny,uz to mam zoperovane,trochu sa to zlepsilo,ale min.mesiac mi opat zacali zatekat a jasne,ze z toho boli hrdlo

lydia15
6. aug 2017

Moze to byt od klimatizacie

marina24
6. aug 2017

mám chronický zápal hrdla, môže to byť alergia, a oni somári ti idú vyberať mandle, tiež to môže byť z klimatizácie, obyčajným výterom sa nikdy nič nevyšetrí, to neviem koľko toho by si tam mal mať .D asi mili-ardy :Dto so žalúdkom nemá absolútne nič spoločné, kriste pane to sú odborníci na slovo vzatí :Dsa len smejem...
a to bude skôr chlamýdie/ mykoplazma- musia ti spraviť odbery krvi na tieto dve svinske baktérie, tie spôsobujú tieto problémy- VLASTNA skúsenosť( tri roky nevedeli prečo ma bolí hrdlo a ja som mala plucne chlamýdie plus alergie ),a tiež tútpo krv zobrať ,plus vyšetrenie podorbné u alergologa-
preliečiť atb, ak budä baktérie pozitívne, ktoré som napísala, z krvi,nasadiť atb cielené, plus ribomunyl ako prevenciu na pol roka...a vyhybat sa KLIMATIZACII a ked v enj musíš byť, tak riadny šál okolo hrdla aj v lete a mikinu na seba

maculo
autor
7. aug 2017

@kortinka beriem čosi aj na alergiu, lebo mi niečo našli, ale nič sa nezmenilo a čo sa týka spánku, tak celkom dobre spím. Čo by znamenalo to budenie? @eriksonka1234 aha, dakujem, skusim sa na to CT vypytat aj ja..bol by som rad, keby uz konecne nieco zistili, lebo najhorise je, ked sa nevie preco to je tak a tym padom ani liecba nema zmysel.. @marina24 ja uz to mam tiez asi chronicke ked to trva tak dlho :/ .. mam uz pokrk tych doktorov.. narazit na niekoho kto sa naozaj vyzna a nie len tipuje je velke stastie.. 🙂 krv mi brali ale neviem nakolko ju testovali, pravdepodobne mi len pozerali aslo aj crp .. kazdopadne dakujem za info 🙂

eriksonka1234
7. aug 2017

@maculo robili ti rozbor z tych hlienov?

marina24
8. aug 2017

@maculo pozri, ja ti radím všetko,čo som prežila ,so mnou nevedeli roky,čo robiť. Riadne popros lekára,nech ti vezme krv na mykoplazmu pneumonie a na chlamydiu pneumonie...a Toxoplazmozu a všelijaké taketo ine horsie ochorenia...podla mna to bude mykplazma, teraz jej je vsade plno...aslo a crp je tak na dve hovna,s prepacenim, to mi brali furt a mala som ukazkove hodnoty, a nakoniec som mrela na infekciu menom mykoplazma a chlamydie!!!ani vstat z postele som uz nedokazala
ak nahodou to bude OK,tie vysledky negative,co pochybujem,,,,tak potom smer alergolog ,nech spravi podrobne vysetrenia ...neber moj komentar na lahku vahu....musis si dat spravit tieto testy