Bolesti prsta a hnisanie

tana_123
8. jún 2017

Ahojte....moja dcera ma uz tyždeň bolesti prsta...stale si vypušťa hnis s prsta a strasne ju to boli a ma to trošku aj opuchnute chcela by som poradit co mam robit

zuzik307
8. jún 2017

@tana_123 ist na chirurgiu?

meusicka
8. jún 2017

@tana_123 z coho to ma? ma to pri nechte?
na zapal pomaha macat v repiku obycajnom, aleho harmanceku, nasvacovat biolampou.
moja mala si minuly rok obila z malicka necht, som jej davala na gazu med, alebo propolisovu mast a s tym jej obvazovali. hoci aj na noc.
pokial by sa to ale nezlepsilo, tak treba ist na chirurgiu, tam jej to sice nacnu skalpelom, ale aspon to vycistia.

meryika
8. jún 2017

Čím skôr na chirurgiu, budú jej to musieť vyčistiť. Nič iné nato nepomáha.

seblicek
8. jún 2017

Nezatrhla si náhodou nechtík alebo niečo také? Ja som to robievala ako dieťa a dlho trvalo kým ma od toho odnaučili. Ak to trvá už takto dlho to znamená, že sa jej to zapálilo a nevie sa jej to preto zahojiť, takže ako písali baby, treba ísť na chirurgiu čím skôr aby sa jej hnis nedostal od krvi, tam jej to vyčistia a bude dobre. 🙂

mirkakab
8. jún 2017

dcerka mala nahnisaný prst na nohe a pomohol jej framikoin.

tana_123
autor
8. jún 2017

@mirkakab boli ju to us tyzden a ma to opuchnute

mirkakab
8. jún 2017

@tana_123
aj naša to tak mala, ani chytiť sme sa jej toho nemohli, ten framikoin som jej dala na noc, obviazala a do rána bolo vidiet zlepšenie, dávala som jej to asi 4 noci a zatial dobre.

tana_123
autor
8. jún 2017

Ďakujem vam vsetkym

meusicka
8. jún 2017

@tana_123 pokial ju vies dostat k dr, tak s nou chod. moja ked si rozdruzgala ten prstek, nechela o dr. ani pocut. pritom ten prst vyzeral strasne, niekto zo slabsim zaludkom by ten pohlad nezniesol. takze drzim palce , ci uz zaberu babske rady a bylinky alebo lekar. inac framikoin je lokalne atb? takze ked ten alebo med, je to asi narovnako 🙂

tana_123
autor
8. jún 2017

Použijem framikoin dakujem dievčata

joja101
8. jún 2017

ak to ma zapalene tak zapal vytahuje aj repik.. normalne uvaris silny repikovy caj a nech si to v tom maca aspon dvakrat denne, mne to pomahalo aj ked mi zarastal necht a hnisalo mi to.. vzdycky mi to pekne vytiahlo za nejake dva alebo tri dni.. ale aj framikoin je celkom dobra vec na toto 🙂

bubbinaa
9. jún 2017

Repíkový zábal alebo čo ja viem tak laliové lupene. Je fajn ich namočiť do oleja, trocha požmoliť, dať na ranu a nechať celú noc previazané. Osobne som to neskúšala ale počula som už od veľa kamarátiek, že im to takto pomohlo, tak by som asi skúsila.

lubina
9. jún 2017

@tana_123 ak to ma pri nechte, je to panaricium a podla toho co pises by asi bolo dobre skocit na chirurgiu, aby jej to rozrezali a vycistili od hnisu...ako dieta som to mala dost casto a jedno dopadlo velmi zle, uplne prvy raz sme isli na tu chirurgiu neskoro a museli mi strhnut nechtik 😢...takze ak jej to uy hnisa, tak na chirurgiu a vycistit...

tana_123
autor
9. jún 2017

Diky😍

tomsta003
9. jún 2017

mne presne nato zabral nechtik lekarsky teda odvar v torom som si to mačala, a mast z nechtika lekarskeho ,mast som si urobila doma