Bolestivá ovulácia a snaha otehotnieť

limetka69
27. júl 2019

ahojte kočky, na začiatok píšem, že nie som snažilka 🙂 ale potrebovala by som asi radu nejakej ženy, čo má možno skúsenosť. Malý ma 3,5 roka, menštruáciu som donedávna mala pravidelnú 28 dňový cyklus, v strede okolo 14 dňa ovulka, podľa bolesti v podbrušku. Svoje telo poznám celkom dobre. Ale.... posledné 3, alebo 4 mesiace mám v čase ovulky bolesti, niekedy až na tabletku, niekedy pretrpím bez, no keď mám dostať mrchu, prídu ovulačné bolesti, opäť ma bolia vaječníky a mrcha nakoniec dojde na 35 deň. mám to chápať, že mám 2x ovulku v mesiaci? je to vôbec reálne? vďaka

limetka69
autor
27. júl 2019

ešte dodám, že mám 6 dní do mrchy a včera mi skoro otrhlo vaječník, som si myslela, že je to slepak, ale nebol. a pred týždňom som mala ovuláciu.

macusana
27. júl 2019

Ovulka nemôže nastať v takom veľkom časovom odstupe. Môže byť akoby dve ovu ale tesne za sebou. Zajdi na gindu či nemáš zápal zrasty. Určite to má vysvetlenie.

marticka85po
27. júl 2019

@limetka69 taktiež sa prikláňam ku zrastom. Tiež som ich mala a prejavovali sa kŕčovitými bolesťami v mieste vaječníka hlavne od ovulácie do MS.

limetka69
autor
27. júl 2019

@macusana
no pytala som sa gynekologa asi v marci, tak nemala som, a idem tam v septembri, tak mu opat poviem nech sa na to pozrie, aj ked tie bolesti su fakt ovulacne (pichalo ma len vcera, minule mesiace to bolo proste bolestivy spodok pri pohybe)
@marticka85po

marticka85po
27. júl 2019

@limetka69 mne tie zrasty zistili až pri laparoskopickej operácii. Pri obyčajnej prehliadke ti ich nemôže potvrdiť lebo je to v brušnej dutine. Takže ich mať môžeš aj nemusíš. Ja už napr.slepak nemám (vyberali mi ho keď som mala 20rokov a už vtedy som mala zrasty z neho) takže ja som vedela že bolesti môžu byť len zo zrastov. A teda vždy ma bolieval celý spodok tiež pri pohybe lebo sa to tam všetko napína

jania023
27. júl 2019

@limetka69 mam za sebou vela Ivf cize som bola monitorovana folikulmetriou a jednu vec mozem povedat a to je ze ked som mala ovu bolesti na 100% ovu bola podla mna tak som ovu nemala a foliky boli este mala na ovu. Cize tym chcem povedat ze jedine ako zistis ovu je bazalna teplota a zabudni na bolesti tie su zavadzajuce. Niekedy rast folikov boli aj 3-4 dni pokial prasknu
Ak mas 36dc tak mas ovu AZ niekedy 20-22dc pretoze lutealna faza je od 12-17dni a tvoj priemer je skor 14 cize dajme tomu ze 15 dni cize ovu mas medzi 20-22dc
Skus zajst na gyndu aspon 2-3cykly odsledovat s budes lepsie vediet ze co a ako.
Mne tiez uz asi 6 mesiacov hapruje cyklus raz pride ovu na 19dc a cyklus mam potom ze a raz na 19dc a potom mam 36 dnovy
Vseobecne sa hovori ze ak mas lutealnu fazu viac ako 18dni tak sa to povazuje za tehotenstvo cize teplota sa musi drzat hore bez akych kolvek liekov minimalne 18 dni a vtedy he to dobre znamenie
Drzim palce

jania023
27. júl 2019

@limetka69 oprava ovu raz pride na 9dc a raz na 19dc

kakatulik
27. júl 2019

@jania023 ahoj,už dávno som ťa tu nepostrehli.
No k tej bolesti....ja mám bolesť počas ovu,alebo tesne pred ňou. Tiež potvrdené. Doktor už videl žlté teliesko.

jania023
27. júl 2019

@kakatulik no ved preto pisem te to treba odsledovat aspon 3x za sebou cize 3 rozne cykli
Som analytik cize uvazujem o presnosti a vyvhafza mi z toho zeprva folikulmetria robena v case bolesti pred ovu hovori o «  nahode »
Druha o mesiac nato o «  pravdepodobnosti » a tretia o «  istote »
Naposledy co som bola u gyndosa tak som myslela ze umrem od bolesti v cakarni urobil folikulmetriu a zhodnotil ze mam anovulak cize nic😂
Ale podla teploty som ovu mala 3 dni predtym i ked on nevidel ani zlte teliesko nic tak to uzavrel ako anovulak a povedal teda upozornil ze bolesti su len «  fantomove » kedze som bola v case ovulacie tak si moj mozog ovu vytvoril po psychickej stranke.
Samozrejme mala som aj ovu bolesti a fakt bola ovu ale to bolo len zriedkava udalost.
Ked som otehu s malou tak nemala absolutne nic ani tuk iba egg hlien rak som uroba obu test a bol pozitivny tak som si pivedala v duchu ze haha dalsia ovu v prdeli a smarila ho do kosa a ani na sekundu som nemyslela nato zeby to mohlo vyjst🤪
Juj ale to bolo uz daaavno😂 to som bola este mlada a krasna, teraz som uz iba krasna haha
Inak ako sa mas?

pininka1
27. júl 2019

A neberies nejake lieky, alebo vitaminy? Ja si roky sledujem ovulku a keď sme sa išli snažiť o druhé dieťa tak som začala brať kyselinu listovú a ona mi urobila ešte jednu ovulku falošnu, trvalo to tri mesiace kým som zistila prečo niesom tehu aj keď sme to robili,kedy sme.mali, menzes mám nepravidelný vždy. Nakoniec som ju vysadila a na ďalší mesiac som už mala iba jednu ovulku a ak som otehotnela.

kakatulik
27. júl 2019

@jania023 aaale,tak furt nič,veľmi by som chcela prestať na to myslieť,ale akoooo. Stále pcham do seba všetko možné,už sa na tie vitamíny ani pozrieť neviem.
Mne to tie bolesti ale dosť sedia s teplotou aj ovu testami....ja ti fakt neviem....

jania023
27. júl 2019

@kakatulik takze este stale nic u teda?? U mna to iste tak pomaly ale isto to nechavam uz tak a chcem nechcem musim sa zmierit zo situaciou

kakatulik
27. júl 2019

@jania023 asi tak....

jania023
27. júl 2019

@kakatulik ty mas kolko rokov? Tusim si mlada mne uz taha na 40 ku😬
Ze sa skor dozijem vnucat ako dalsieho baba.
Ibak sme sa rozhodli ze hned ako kupime dom tak sa staneme nahradnymi rodicmi. Podame si ziadost a hotovo. Hlavne je ze mala nebude vyrastat sama. Vzali by sme si nejake dievcatko uz vecsie take 4-5 rocne. Len sa bojim ze sa jej rodina po par rokov spameta a vezme nam ju🤧🤧

eliska13
27. júl 2019

@limetka69 môžeš máš cystu, polypy, myom zrasty, alebo endometriozu čokoľvek niečo je vidieť na sone nieco, ak to je na zlom mieste iba laparoskopia.Endometrioza býva väčšinou aj obrovské bolesti kŕče pri menzese.od marca môžeš mať čokoľvek cysta narastie rychlo

kakatulik
27. júl 2019

@jania023 ale čo siiii,ja už mám po 40.tke. Ja by som si osvojila aj štyri,ale môj muž veľmi nechce a komplikuje to celé aj to,že ja mám trvaly pobyt v AT on na SK.

limetka69
autor
27. júl 2019

diki baby 🙂

topanka
13. sep 2019

Caute baby mali ste taky vodovy vytok a potom taky tahavy a troska krvy v nom ako bielok ??? Asi som ovulku a prasklo mi vajicko som tsk pocula mava to niekto ??.