Bolestivý močový mechúr napriek čistému moču

zuzka1120
10. aug 2017

Ahoj, ach prosím o radu ak má niekto podobné skúsenosti.
Snažíme sa o dieťa ale stále sú nejaké problémy.... Predvčerom som bola u gynekológa, že mám asi zápal močového mechúra pretože ma bolí a mám nepríjemné pocity pri močení. Povedal že mám moč negatívny. Poslal ma domov. Včera som bola na urológii, sestrička poslala na kultiváciu moč mám dostať zajtra výsledky, no dnes je to už naozaj neznesiteľné... Volala som sestričke, že mám zhoršený stav a povedala mi , že ona tomu nechápe pretože mám úplne na pohľad čistý moč.
Stretol sa s tým už niekto? 6e mal niečo s močovým mechúrom napriek tomu , že bol moč čistý?
ĎAKUJEM

maciatkolulu
10. aug 2017

@katulienkax lenze treba si ten clanok precitat az do konca a z toho vychadza,ze ti "tupaci" dr asi nie su az taki tupaci a niekedy sa pozieraju atb max zbytocne a od toho su aj ti tupaci....

pininka
10. aug 2017

@marina24 povedal mi to dost renomovany urolog a potvrdili mi to aj ini. Ked som sa ho pytala,ze preco sa mi to stale vrati,tak povedal,ze ani atb tu bakteriu neznicia,iba utlmia a akonahle dojde ku prechladnutiu, akoby sa znova aktivovala. Ze je to nieco podobne ako s mandlami, ze kym su,tak sa opakovane vrati angina. Ja niesom doktor, ale verim tomu co mi povedal. Samozrejme nie kazdy clovek to ma a tiez nie u kazdeho vznikne zapal mechura rovnako.

marina24
10. aug 2017

@pininka a akoze tu bakteriu neznicia ani atb? :(:( to je strasne. takze nemame nadej na vyzdravenie, my co to mame stale...zaujiamve vsak je velmi vies co? nikdy mi nenasli nijaku bakteriu v moci,ale mechur ma boli,reze, pali pri cikani, pravidelne..a nikdy neprislo na to preco. S chladom sa to extremne zhorsuje. Nesmie ma ofuknut, inak to nemam. Kedysi som mohla ako decko zmoknút aspon, prechladnut, mohla mi byt zima od noh a nikdy ma tak preukrutne nebolel mechur ako posledne obdobie.
Ale to asi potom musi byt zakerna bakteria, napriklad ta ureaplzma,alebo chlamydia asi,co hentak sa reaktivuje zakazdym nie? to nemozu byt klasicke bakterie,ako streptokoky, ci tak nejak, lebo tie mi bolo povedane, ze su normalne bakterie, ktore su vsade v mojom tele...ci? to ti uz lekar nepovedal?

nikipepo
11. aug 2017

Ja som takto bola a moč čistý, nedala som sa presvedčiť že tam nič neni tak dr potom s nevolou ofrflal že mi zobere ster s močovej trubice vraj ešte tam možu byť bakterie, ktore sa neukažu v moči a čuduj sa svete nebola to moja fantazia ale naozaj tam bola niejaka bakteria. Dal mi atb o tyždeň kontrolny ster a všetko bolo ok bolesti prešli.

pininka
11. aug 2017

@marina24 netusim co za svinstvo to je, ale dnes uz je kopec veci ktore su odolne proti atb, zial. Ale viem ze nedavno tu bola takato tema a tam niektore zeny davali nejaku operaciu, ze po nej uz mali pokoj. Mne to doktor nikdy nespomenul,tak to asi nebol moj pripad. My mame tento problem v rodine, takze to bude asi aj geneticky podmienene. A ja aj ako decko som mala hrozne bolesti, si pamatam ako ma mama drzala za ruky na wcku a ja som plakala. Litre urologickeho caju som pila.

zuzka1120
autor
11. aug 2017

@marina24 Ako to riešiš Marínka?

marina24
11. aug 2017

@pininka boze :( ja to mavam tiez odmala, my to vsak v rodine nemame :( extremne sa mi to zhorsilo po tom,ako som zacala sexualne zit. to musi byt dobre svinstvo v tom moc. mechure, ked sa to nevyhubuje atb :(
mas to tiez cely zivot stale ?ake mas pocity ?

@zuzka1120 Zuzka, nijako...:( co mozem robit ? snazim sa byt v teple,a kazdy den vypit dva tri deci aspon caju urol. vela pit,a sem tam hodim do seba brusnicu..ked to na mna ide tak dam si urinal, dam sa pod paplon a cakam,co sa stane,ked sa to neda vydrzat a neprechadza to po tyzdni idem k mudr. da mi atb,ktore vobec nepomozu,iba na par dni..a kolotoc sa zacina odznova...od aprila do oktobra mam celkom pokoj, relativny,(ano,chyti ma to aj cez toto obdobie,ale nie tak extremne silno),a v zime sa trasiem hrozou, ked napadne sneh a je mraz,lebo viem,ze zimu prezijem na atb a pod paplonom ....a budem mat strasne bolesti ...a tak...a nejako "zijem""..

pininka
11. aug 2017

@marina24 popravde,klopem na drevo uz som nemala asi tri roky zapal, ale fakt si davam velky pozor. A aj muzovi to stale pripominam,ze treba dodrziava max hygienu, lebo som to mavala casto po sexe. Vzdy ked mi to zacalo hned som si dala paralen,aby som nemala bolesti a rychlo pre urinal a pit urologicky caj, do ktoreho som sk miesto cukru davala zavatane brusnice. Ale vacsinou som aj tak skoncila na atb. Dokonca sa mi raz stalo,ze som mala taky slabsi zapal, pomohol aj urinal a za dva tyzdne som potom dostala taky,ze hned atb. Mne sa to najviac zacalo opakovat ked nam v robote vytopilo sklaf v pivnici. Tak to tam navlhlo, ze to neslo vysusit a akonahle sme tam isli prebrat tovar,hned som chytila infekciu.

zuzka1120
autor
11. aug 2017

@marina24 oooch, to je strašné :(
Držím palce nech ťa to konečne opustí a nech ti je dobre ❤

xstelinka
11. aug 2017

@zuzka1120 Ja som mala pred rokmi,4-5x po sebe v mesacnych intervaloch zapal mechura.Obvodna mi vzdy dala ATB a po 3.zapale ma poslala k urologovi.Ani u nej ani u urologa nic nezistili,moc vzdy negativna.Az som isla len na preventivku ku gynekologovi a postazovala som sa mu,zobral ster a moc a zrazu tam bola bakteria ecoli.Dal mi ATB konkretne na to + aj partnerovi.Tato bakteria sa bezne nachadza v tele len ked sa premnozi robi neplechu.Odvtedy mam pokoj(klopklop).

marina24
11. aug 2017

@xstelinka ja som mala zas enterokoka, ale nic mi na to nedal,povedal,ze to je Ok.ja mam kazdy raz inu bakteriu v moci,ale inak tato bakteria by sa mala najst aj v moci,ak je v posve...potom nechapem..mne vzdy nieco vykultivuju aj na gynde to iste,aj na urologii..
@zuzka1120 no veru je moj zivot strasny, to mas pravdu..mne uz nikdy nebude dobre,co sa tyka tohto,ale musim sa divat dopredu, lebo inak by som asi bola na spychiatrii zatvorena...nesmiem to uz brat tak tragicky..proste poviem si, ze su ludia,co maju aj rakovinu..nesmiem plakat

zuzka1120
autor
12. aug 2017

Žienky a neviete tento prášok Monural 3g prelieči úplne alebo to len ulavý na pár dní kým je to v tele a potom sa to vráti znovu? Nemáte s tým skúsenosť?

katkabg
28. jún 2019

Ooooo ja mam asi 3-4 krat zapal pocaku az piesok a ktv curam.......vzdy mam po ruke urolog.caj,antibiotikum Nolicin a urinal.Inak by som skapala.Mne staci kupat sa v jazere ci oslabena imunita a tam ma to chyti.Uz viem kedy to na mna ide Najviac mi pomoze urologicky caj a hooodne aj 6 litrov vypijem na den a hned to vycikam a vsetko sa mi precisti

zaba22
30. aug 2021

@pink_lady prosím ťa a ako sa to riešilo? Operácia?

pink_lady
30. aug 2021

@zaba22 nijak nakonec..otehotnela som aj tak

sunshine_18
30. aug 2021

Kúp si urinal acut forte v lekárni, ja mávam veľmi silné zápaly a to je prvá záchrana jedine co pomôže okrem ATB.. A ešte nejaký kvalitný urologický čaj