Borelióza. Máte skúsenosti s liečbou? Ako vplýva na tehotenstvo?

ritulka
19. nov 2007

Ahojte, som stale v snazilkach, pretoze som v aprili potratila a nejako ani nemoze snazilkovat, lebo mam stale boreliozu ☹ . Dokonca mam este horsie vysledky, ako ked ma zacala infektologicka liecit. Uz mi teraz ani nedala ziadne lieky, ze nie je uz co liecit 😠 . Mate niekto skusenosti s liecbou a ako to vplyva na tehotenstvo. Mne bolo povedane, ze s boreliozou je riziko otehotniet a ze preto som aj potratila. Diky za kazdu Vau odpoved a skusenost 😉 .

lady511
5. sep 2011

aj ja prispejem mojou skusenostou s týmto ochorením kedže som tehotná a prekonala som tuto chorobu...liečila som sa na nu približne 7 rokov...a ked som sa z toho dostala...tak som otehotnela....zatial sa nič nedeje,,,ale bolo to pre mna tažkké obdobie kedže mi tiže nevedeli zistit čo to presne je...brala som vela liekov a vela som pribrala,,,treba hlavne poslušne brat lieky,,a pozitívne mysliet

dafy
5. sep 2011

to čo som zažila ja v tehotenstve neprajem nikomu skoro 6mesiacov ležat v nemocnici nevediet vstat,otočit sa ,ist na toaletu,udržat pohar v ruke a byť odkázana na naše skvele sestričky čest vynimkam....a začat sa učiť chodit odznova ako bábätko s bruchom ako balon.... HROZNéééé najhoršie mesiace v mojom živote zvladla som to iba kvoli malej ináč by som sa asi zrutila ☹

renin
20. sep 2011

@dafy Teraz si na tom ako,je to v pohode?

sonka31
30. sep 2011

Babule, je nutne nejak upravit stravu, ked sa beru ATB kvoli borelke? Mlieko, sladke nie? Resp. nieco ine?

maminuska
30. sep 2011

Dievčatá ja som prežila boreliozu v tehotenstve, v 25 týždni mi ju diagnostikovali, postípal ma komár.
Nasadili mi pomerne intenzívnu liečbu, 10 dní mi pichali priamo do svalu penicilín a další mesiac som brala Penbene, dcéra sa mi narodila zdravá.
Ja som natrafila na primára infekčného v ZA, neskutočne dobrý človek , ktorý ma veľmi ukludnil a naordinoval mi to čo som mala.
Po polroku som mala ešte zvýšené protilátky , ale potom to už bolo OK.

renin
1. okt 2011

@sonka31 Ja som stravu upravila.Vylúčila som mlieko a aj sladké.Pijem veľa čajov, na imunitu Lapacho,Pestrec na prečistenie pečene.Jem prevažne zeleninu a ovocie,beriem vitamín C a B.Ja som už dobrala antibiotiká,je to síce lepšie,ale napriek tomu,že som zmenila absolútne všetko,tak by to mohlo byť aj lepšie.Ja mám proste niekedy z toho všetkého hroznú náladu.Pokiaľ teraz pôjdem na kontrolu,tak som si kúpila také prírodné lieky volá sa to Chlamydyl.Je to na doliečenie chlamýdii a boreliozy.To som našla tu na nete a kúpila v lekárni.Je to z bylín pozrite si to ak chcete.Vraj niekedy antibiotiká nedokážu zabiť borelie.Mne síce zaberajú väčšinou dobre,no neviem.Ja som na nete stále a hľadám niečo nové.Mne sa stále robí v kolenách voda.Je to už ale menej a prejde to za pár dní samo.Dávam si aj kostihojové obklady na kolená.Chcela som si kúpiť tinktúru z Topoľa čierneho,ale to v lekárni nemali.Ja som už tých antibiotík pojedla spolu 8 balení.

renin
1. okt 2011

@maminuska Som rada,že to bolo už OK.Dávaš mi nádej,že sa toho dá zbaviť.Ja proste neskutočne bojujem,len to moje telo,sa nechce umúdriť.

maminuska
1. okt 2011

@renin hlavne nech to nie je zmyslom tvojho života teda ako to dostať z tela von. Prestaň na to myslieť, treba sa uvolniť , máš tri krásne deti a treba sa hlavne upriamiť na ne , to však neznamená že sa zanedbávať po zdravotnej stránke. Ale trápiť sa pre veci ktoré aj tak nezmeníš je zbytočné.
psychika je veľmi dôležitá , jednoducho sa nastav na to že to zmizne a viac sa tým nezaoberaj 🙂 .Mňa ani nenapadlo že by som sa toho nezbavila.

renin
1. okt 2011

@maminuska A mala si veľké bolesti?

maminuska
1. okt 2011

@renin nemala som žiadne bolesti ani klbov ani hlavy, cítila som sa uplne fit, len som mala fľaky po tele.
Pre mňa bolo ťažšie to že som každé ráno chodila z Trenčína do Žiliny na injekcie, trenčianskemu infekčnému som nedôverovala a to som tak chodila 10 dní sama autom v 25 týždni. Nemala som strach o seba ale o moju dcérku ktorá mi v brušku rástla a sama sebe som si zakázala čítať akékoľvek články na internete.
Ale kto mi najviac pomohol bol Mudr.Štúr, ktorý keď videl aká som zničená obavami o babätko povedal že on toho veľmi veľa preštudoval o borelioze a drivá väčšina matiek rodí uplne zdravé deti aj ked sa nakazí v prvom trimestri , je však vhodné aby sa začala okamžite liečiť.

renin
1. okt 2011

@maminuska No,lenže ja som už mala veľmi veĺké bolesti.Nedokázala som ísť poriadne ani na WC.Preto sa bojím,či sa to dá ešte vyliečiť.Už je mi porovnateľne lepšie,ale tie bolesti a kolená plné vody,ktoré sa nedali ani zohnúť,neprajem nikomu.Pôrod bol oproti tomu nič.V noci som plakala a myslela si,že už zomriem.To naozaj nepreháňam.A len ma preháňali hore dolu po lekároch.

maminuska
1. okt 2011

@renin v ktorom štádiu ti prišli na to ? 1 ? 2 ?

renin
1. okt 2011

@maminuska No mne prišli na to neskoro.Proste začalo sa to tak,že mi opuchlo koleno a tak som išla k obvodnému.Ten ma poslal k ortopédovi.Ten si myslel,že mám meniskus a chcel ma operovať.To som odmietla,lebo som vedela,že to tak nie je no a potom sa to zopakovalo aj z druhým kolenom a členkami.Teraz to ustúpilo,ale ešte jedno koleno opucha v pravidelných intervaloch tak raz za 2 týždne.No a na kontrolu mám ísť o 2 mesiace.preto som si dala ten Chlamydyl.Ja som ma la napísané presne toto.Borelia burg.IgG 32 pozit.Borelia burg.IGm negat. Pravdepodobne protilátky po infekcii v minulosti.Bola som na infektológii v Leviciach.Ja si myslím,že to nemám ešte doliečené.No mám čakať na tie dva mesiace? Ja neviem.Aby sa to nevrátilo ešte horšie.

maminuska
1. okt 2011

@renin No a čo keby si skusila toho v ZA ? Mudr.Štúra. Myslím že ti na to prišli v tej dvojke, ktorá sa prejavuje opuchmi klbov a bolestami. Zrejme si nemala prejavy kožnej formy to je to prvé štádium v ktorom som bola ja , 30 % ľudí ho nemá a to je bohužiaľ smola.

renin
1. okt 2011

@maminuska No veru je to tak,je to smola,lebo človek ani nevie,čo má v sebe.Je to hrozne nespravodlivé,keď si celý život dávaš pozor na zdravie a takto skončíš.No teraz je toho nakazeného hmyzu veľa.Okrem kliešťov aj muchy muchničky,komáre.Keby sa to zakaždým prejavovalo tým fľakom.To si mala vpodstate veľké šťastie,že si ho mala.

sonka31
1. okt 2011

Kocky, ako spolu suvisia borelie a chlamydie? Ak je chlamydia negativna, co to znamena?

sonka31
1. okt 2011

@renin Vobec nepijes mlieko ani nic mliecne? Ci len pocas ATB mas na mysli?

renin
2. okt 2011

@sonka31 no ja keˇfd som bola u infektológa,tak ma poslal aj na Chlamýdie.Myslím,že som niekde čítala,že môžu spôsobiť tiež bolesti kĺbov.Negat.znamená,že ich nemáš.Ale môžu byť aj plúcne,aj gyn.Ja nepijem celkove mlieko.Jem mak orechy,ľanové semienka.Ale veľmi výnimočne si dám biely jogurt,alebo.Acidko,ale to len asi raz zya týždeň.Pijem sójové mlieko.Vraj mlieko dosť zahlieňuje a prekysluje a v takom organizme sa viac udržujú bacyly.No ke´d ja neviem,či robím dobre.Dosť som si teraz pokúpila kníh,ale aj tak sa niektoré informácie líšia.Ty máš boreliozu?

renin
2. okt 2011

Dostala som typ na veľmi dobrú stránku.Trochu som tam študovala a zatiaľ som našla toto.Prírodnou cestou sa dá pomôcť proti borelioze týmto:extrakt z olivového listu,Vilcacora,cesnak,zelený čaj,kurkuma,Dak hádam to niekomu pomôže.

jabluncanka
2. okt 2011

Můžu doporučit preparát/potravní doplněk PM Chlamydil extra...

renin
3. okt 2011

@jabluncanka No ten som si teraz kúpila Sú dva druhy,taký v modrom balení a ja mám ten trochu silnejší,ten je oranžový.Prosím ta,ako dlho si ho užívala,kým si postrehla účinok? Je tam napísané,že od 3 do 7 mesiacov.Naozaj ti pomohol a máš dobré výsledky? Napíš prosím niečo viac.

renin
3. okt 2011

@renin Ešte sa chcem spítať,klasická liečba antibiotikami ti nezabrala? Mala si aj iné doplnky výživy,alebo čaje?

annaola
4. okt 2011

Ahojte,aj ja mam Boreliozu. Neviem ako dlho, zistili mi ju na takej klinike alternativnej mediciny Eav pristrojom. To bolo zaciatkom roka, nasadili mi bylinkovu kuru,dietu. O par mesiacov som isla 1x na klasicke krvne testy a potvrdili mi vysoke hodnoty ( + helicobaktera) . Obvodacka mi dala na 3 tyzdne atb Duomox , ale po nich sa citim este horsie.Kedze zijem v IE, isla som tu na testy , cakam na vysledky.. Ale podla toho ako sa citim asi nic moc. A to som chcela buduci rok otehotniet ☹ Podla vsetkeho co som precitala, treba vzdy 2-3 kombinaciu antibiotik nasadit, ale mam pocit ze lekari o tom este nepoculi 😅

renin
4. okt 2011

@annaola No vieš oni určite o tom počuli,lenže my obyčajní ľudia sme pre nich nič.Takto to je vedia od ľudí ťahať len peniaze.No niektorý si potom zháňajú lieky veru aj zo zahraničia.Ja som si kúpila teraz Chlamydyl.Je to na CHlamýdie a Boreliozu.To mám zakiaľ nepôjdem na kontrolu.Mne bolo veľmi zle,ale tiež to nikoho nezaujímalo.Ja som vyskúšala všeličo.Asi tak mesiac je mi už lepšie,ale keby som si aj ja nepomáhala,tak neviem.Bolo aj tak,že som preplakala celú noc od bolesti.Každý deň si dávam kostihojové obklady na kolená a členky.kúpila som si aj čaj Vilcacora.Je dobrý.Chcela som aj Tinktúru z topoľa,ale ešte ju len objednávali.Skúšaj všeličo.Aj vitamín B aC.si kúp.a nenechaj sa odbyť.Doktori zabudli,že by mali byť pre ľudí.

annaola
4. okt 2011

@renin Vitamin C si davam veru poriadne, ked som mala bolesti tak aj 4 gramy denne. A pomohol. Este uzivam aj silny esxtrakt z cesnaku, Superenzym, vit. B . Ale aj tak sa mi v pripblizne rovnakych intervaloch objavuju silne bolesti vsetkych klbov, zhorsil sa mi zrak, obcas mam dvojite videnie, trpnutie ruk, akoby pomale ochrnovanie pravej strany tela- mam zhorsenu motoriku ruky, obcas akoby na pol sekundy zavrat. Ale musim uznat ze v irskej nemocnici je trocha lepsia starostlivost ako na SLovensku, dokonca konzilium zasadlo, a pre istotu ma objednali na lumbalnu punkciu ak z vysledkov krvi nezistia co potrebuju. Som zvedava ako to dopadne. Ak mi nedaju min tie 2-3 atb, tak si ich objedam z netu, Lebo bohuzial alternativna medicina je na tie potvory slaba, ako som zitila aj pri Helicobakterovi ☹

renin
4. okt 2011

Ja som posledne brala antibiotiká na mesiac.Mne sa tiež objavujú bolesti v pravidelných intervaloch.Ja to mám už len v kolenách a členkoch.Ale predtým to bolo hrozné.Ja miesto extraktu z cesnaku si dávam prírodný.Pokrájam si ho nadrobno a nechám postáť 20 minút a potom ho prehltnem ako liek.Vraj borelie neznášajú cesnak.Ale zase som čítala,že by sme nemali vitamín D,železo a tuším zinok,lebo vraj tým živíme borelie.Nevieš o tom niečo? vraj extrakt z olivových listov je dobrý,Vilcacora,alebo Samento.Pozri si stránku zdravie Sk.Mne bolo veľmi zle 4 mesiace a teraz je už celkom dobre.Len trochu vody sa spraví v kolene.Napíš čo si ešte zistila .Ja budem skúmať tiež.

annaola
4. okt 2011

@renin na svojom blogu mam hodene take zhrnutie informacii . ( Nie je to nijako graficky upravene, iba skopirovane, tak sa nezlakni, ale da sa to citat. http://moresuntolife.blogspot.com/ Este na http://www.borelioza.cz/ je uzasne vela informacii.
S tym zelezom mas pravdu , dokonca som prestala jest tak vela hrozienok, lebo ho tam je vela. A vraj aj niektory z vitaminov B by sa nemal, nepatam si ktory ( takze ak si kupujes komplex vit. B tak by ho nemal obsahovat) , Ako najnovsiu liecby som objavila zensen a echinaeu = uzivat dlhodobo.

annaola
4. okt 2011

@renin Este ma napadlo, citala som ,ze zhorsenie stavu a bolesti v pravidelnych intervaloch je kvoli tomu ze sa tie bakterie mnozia raz za 4 tyzdne ( nazory lekarov sa roznia, niektori uvadzaju 2 tyzdne, niektori dokonca 72 hodin)

annaola
4. okt 2011

Ospravednujem sa za pravopis, ponahlam sa, nemam cas na krasopis 😉

renin
5. okt 2011

@annaola No mňa to tiež tatko napadlo?že to bude asi tým rozmnožovaním.Ja už mám čoďalej menej vody a zápalové bolesti sú menej intenzívne.Len keby som sa toho zbavila.Teraz si trochu spevňujem kolená elastickým obväzom a pomáha to.