Bradavica na genitáliach

dadi5
26. máj 2023

Zdravím, pred veľa rokmi som mala HPV ,teraz sa mi objavil znova kvôli imunite a vyšiel mi tam dole jeden vyrastok ,prosím co by ho mohlo co najskôr odstrániť, už posilňujem imunitu aj všetko okolo toho ale ako sa zbaviť toho výrastku ďakujem

falbala132
26. máj 2023

ja som na to pouzivala Aldaru, ale odpadli iba vacsie. na mensie som pouzila Kolodium forte z lekarne, je to dost vypalovak, ale do 2 dni to odpadlo a uz sa nevratilo.

dadi5
autor
26. máj 2023

@falbala132 po tom koloide ste prosím nemala ,také ze vám to nejako uškodilo zdravej koze naokolo? Alebo len tu bradavicu stým potrieť?

falbala132
26. máj 2023

@dadi5 bolo to asi take, ako ked som si v puberte rozvrtla vyrazku na nose 🙂 teda najprv ranka, ale rychlo sa zahojila. nebolo to vobec nejake nekomfortne ani bolestive ani som nemala ziadne nasledky. a potrela som bradavicu, ale samozrejme to uplne netrafis, dostane sa to aj vedla, ale neboj sa toho, za vysledok to stoji 🙂

gabika0825
26. máj 2023

@dadi5 ale to neznamená hneď že ide o HPV. Ja som mala tiež výrastky a boli to molusky. Po prepichnuti a dezinfikovani to zmizlo a už sa nevrátilo. Ja som ale bola u gyn a tá mi potvrdila molusky, robila mi samozrejme aj testy na HPV a aj iné choroby.

dadi5
autor
26. máj 2023

@falbala132 no vyskúšam snáď mi to čím skôr odpadne lebo mam stoho už hlavu jak melón ďakujem za tip 🙂

falbala132
26. máj 2023

@gabika0825 ja si myslim, ze kazdy kto si kondylomami v minulosti prešiel uz ich vie na 110% rozoznať. Aj mne sa vrátili nečakane po 15 rokoch, začalo to jedným, a hned som vedela ktorá bije.

dadi5
autor
26. máj 2023

@falbala132 ešte keď môžem otázku veľmi to štípe pri tej aplikácií ci sa to dá vydržať? Ako často si to tam nanášať aby som.bola úspešná ako ty za dva dni 😀😊😊

falbala132
26. máj 2023

@dadi5 dalo sa to vydržať. Popravde mne to bolo jedno aj keby mi slzy tiekli, ja som jeden posledny 4 mesiace neúspešne natierala Aldarou a bola som uz tak zúfalá ze keby si to mam aj nožom vyrezať, tak to urobím 😅
A natrela som to iba 2x vecer, 3. den som to uz mala dost citlive tak ze reku dám si pauzu ale medzitým sa uz urobila chrasta a cele to odpadlo tak uz som nemusela opakovať 🙂