Canesten alebo Clortimazolum na svrbenie pošvy

julianka312
20. dec 2021

Poradte dievcata aka mast je lepsia na svrbenie posvy a ak aspon s jednou mate skusenosti tak po kolkych dnoch uplne preslo to svrbenie?

nelca84
20. dec 2021

@julianka312 podla mna najlepsie funguju clotrimazol tablety, mast je len povrchova

julianka312
autor
20. dec 2021

@nelca84 tablety som uz dobrala Dr pred aj tablety aj mast

mikadooo
20. dec 2021

@julianka312 ja dávam canesten. Ale ak to neprechádza, asi sa treba poradiť s gynekológom. Canesten viem že je na kvasinky, ja s tým mám problém, takže mne zaberie. Ak je problém v nejakej baktérii, tak by mi canesten asi nepomáhal 🤷. Preto myslím že treba asi skôr konzultovať s dr, nech spraví stery atď a zistí najprv príčinu.

julianka312
autor
20. dec 2021

@mikadooo u Dr som uz bola dva krat najprv povedala ze zapal dala macmiror potom o dva tyzdne som isla opat a ze plesen a pred tablety clorrimazol aj mast ale mam doma aj canesten tablety som uz dobrala

nikoleta2010
20. dec 2021

@julianka312 ahoj mne osobne pomohol proti svrbenie krém z DM drogérie belliema je lepší ako Canesten a ešte hneď v ten deň má prestali svrbiet a stipat

bluemoon24
20. dec 2021

Canesten a clotrimazol obsahují tu stejnou účinnou látku (klotrimazol) akorát mají dva různé názvy, protože to vyrábí dvě různé firmy - je tedy úplně jedno, co z toho si koupíš. Je to stejné jako např. Paralen/panadol - obě obsahují paracetamol. Zkus si v lékárně koupit gyno pevaryl (čípky + mast) nebo jestli by ti gynekologička nenapsala dafnegin 🙂