Časté zápaly močových ciest

dom_l
9. dec 2023

Dobrý deň
Chcela by som sa poradiť ,nakoľko začínam byť mierne zúfalá. Už cca 3 roky mám pravidelne zapáli močových ciest. Posledné 3 mesiace už 3x! Za to obdobie som vyskúšala cez antibiotiká, lieky ako doplnky z lekárne , ale aj prírodné cesty tinktúra, čaje, kvapky,brusnicové 100% extrakty a podobne. Cez leto som vydržala 4 mesiace bez zápalu ako náhle prišla zima tak zase to isté. Deje sa to zväčša po styku aj napriek tomu ,že mám načítane všetky veci čo sa má dodržiavať robiť a ako sa vyhnúť tomu aby sa zápal objavil a aj to dodržiavam. Pravdepodobne sa baktéria nedostane preč už ani antibiotikami a stále pretrváva v tele ( nečudujem sa ani že je tak imúnna) ako náhle príde podnet z vonku tak znova sa objaví. Za ten čas som to konzultovala aj s obvodonou, gynekológom a urologom. Urológ by ma hneď poslal na rozšírenie močovej trubice, keďže podľa jeho slov je úzka o pár mm ( po toľkých antibiotikách a zápaloch si myslím ,že by ju mal každý užšiu..keďže stále dookola pchám do seba antibiotiká a pokus-omyl čo zaberie a k tomu pravidelne zápaly, ak však nič nepomôže toto je asi posledná možnosť čo skúsiť i keď sa jej obávam)
Moja prosba je nájde sa tu niekto komu zabralo fakt niečo čím dal zbohom tak častým opakujúcim sa zápalom? Niečo čo efektívne zabralo? Prípadne skúsenosti s autovakcinou nakoľko je toto posledná možnosť čo by mohlo pomôcť..
Ďakujem za každú radu a pomoc🤝🏻

eternity24
10. dec 2023

@dom_l Áno, mala som také obdobie. Našťastie je to už preč. Robila som si taký väčší pohár, cca 3dcl.

dom_l
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz