Častý zápal močových ciest

lucinka196
20. apr 2022

Dievčatá, mate niečo čo vám zabralo na častý zapal mocovych ciest? Mam s tým problém skoro každý mesiac, nie vždy to stihne prerásť do zápalu, lebo už viem ako s tým zo začiatku pracovať a hneď nasadím čajíky a urinal tabletky atd.. ... pravidelne užívam aj tinkturu z kapucínky, ale stále stačí aby mi trosku nafukalo na kríze alebo na nohy a zase ma začne páliť pri močení ...
Dakujem.

vsauce_
20. apr 2022

Ja som dlho s týmto bojovala až jedného dňa mi to prešlo do zápalu obličky ☹ Jedine skúsiť sa ísť vyšetriť, či máš v poriadku hodnoty moču a krvi ak ťa to trápi dlhodobo. Mne sa to dosť spájalo aj s psychikou 😕

monicka976
20. apr 2022

@lucinka196 ja som si tym tiez presla, uz mam nastastie niekolko rokov pokoj ale zabralo az niekolko mesacne preliecenie antibiotikami a navsteva urologa, sirupy a caje vzdy len na chvilu potlacili priznaky vzdy sa to vratilo

ladybug138
20. apr 2022

@lucinka196 uff, moja maminka mala podobne cele roky, potom to zrazu prestalo, ale obcas sa to este objavi...ja to mam podobne s bolestou hrdla, stale dokola a staci mam nezakryty krk...skus dalej pokracovat v uzivani vitaminov, posilnuj imunitu a vyhybaj sa chodeniu naboso

tkjana
20. apr 2022

mne sa to opakuje asi každý rok, vždy to nejako poriešim doma, ale vždy cítim taký akoby diskomfort, nie pálenie, ale taký akoby tlak vnútri v podbrušku... a keď musím, tak to neviem dlho udržať, proste musím... tak takmer vždy mi na to dr dá nejaké atb jednodňové, alebo 3dnové a prejde... ale teraz mám novú dr, tá mi poradila nie urologický čaj, ale repíkový 1 x a harmančekový 1x na den... 2 litre iných tekutín a dala mi také probiotiká Uro-vaxom a musím povedať, že po 2 dňoch je to super... mám ich brať mesiac....
potom budem zvažovať aj nejaké preventívne vitamíny na posilnenie močových ciest....

stanulienkat
20. apr 2022

Veeeeela pit a nasledne cikat(preplachovat moc cesty), bavlnena bielizen. Ziadne tanga gatky. Teplo, cikat pred sexom aj po sexe. Udrzovat hygienu aj ty, aj partner.

simsalabim
20. apr 2022

@lucinka196 Urovaxom si neskusala? Predpise urolog alebo imunolog. kamoske velmi pomohol na e.coli infekcie posvy. Hovorila, ze imunolog vravel, ze sice je to primarne urcene na zapaly mocovych ciest, ale kedze to sposobuje rovnaka bakteria ako u nej zapal posvy, ze to skusia.

barborachors
20. apr 2022

Kyselina hyalurunova do steny močového mechúra. Aplikuje sa mini zákrokom. Opýtaj sa na to.

lucinka196
autor
21. apr 2022

Ďakujem baby. Vzhľadom na to, že ma to už nebaví, skúsim sa objednať na urologiu a uvidíme. Zatiaľ som to vždy riesile len s gynekológom ale evidentne to nie je postačujúce.