Cefzil a meškanie menštruácie, mykóza...

vanesadanielova18
28. máj 2019

Ahojte chcela by som sa spýtať ci niekto nemá skúsenosť s antibiotikami Cefzil?
Doktorka mi predpísala 10 dňové balenie ja som ich brala len 5 dni, beriem antibiotika skoro každý mesiac kvôli prieduskam, (no cefzil prvý krát) a nikdy sa mi toto ešte nestalo preto prosím o radu.
Menštruácia mi meska uz asi 8 dní. Aši predvčerom sa mi objavila aj vaginálna mykóza,(zrejme z antibiotík) najskôr som myslela ze z toho mi môže meškať ale keď som o tom čítala, vraj to nemá vplyv na MŠ. Tehotenský test som, si robila pred 3 dňami vyšiel negatívny. Ovplyvňujú prosím vás tieto antibiotika nejak menštruačný cyklus? Ďakujem za každú radu 🙏😊

veronikaszabova
28. máj 2019

@vanesadanielova18 ja mam pri antibiotikach vzdy posunuty menzes.
Btw preco si nedobrala antibiotika?

eliska13
28. máj 2019

@vanesadanielova18 nemyslím si brala som ho viac x a nikdy mi menzes nemeskal Snad Tá lieči aj Imunolog toľko ATB už tvoje telo nezvláda preto máš aj mykozu.

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

@veronikaszabova pretože son sa zlakla ze ak som nahodou tehotna aby to nemalo náhodou nejaký vplyv na dieťa, pohlavný styk sme mali asi dva krát bez ochrany.. No dávali sme si pozor.. :/

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

@eliska13 tak mykozu nemám stále, mam ju prvý krát od antibiotík 🙂.. Ale len z týchto...
Skúsim si správit test budúci týždeň a uvidím no..

lubik87
28. máj 2019

@vanesadanielova18 ohľadom toho ti povedať neviem nič ale dcérka.17m berie od piatka a ma strašnú hnačku aj napriek probiotikám a diéte ale na to som bola upozornena ...čiže.urcite.to.moze.mat vplyv..berieš probiotiká ?

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

@lubik87 Neberiem uz ani tie antibiotika a probiotka som nebrala.. Pretože nezvyknem mat hnačku z antibiotík.... A hnačka je ako vedľajší účinok liekov to som si čítala... Ale v mojom prípade o menštruácii tam nieje vôbec nič.. :/.. Veľa co som čítala recenzie od doktorov bolo ze antibiotika nemajú vplyv na menštruáciu.. Inde zase ľudia písali ze im meskala z antibiotík.. Ale o cefzile sa nič nepísalo.. A preto uz hľadám iný spôsob a napísala som sem 😊

lubik87
28. máj 2019

@vanesadanielova18 antibiotiká ti zabíjajú veskeru kultúru ty hnačku mať nemusíš ale odrazí sa to aj takto ako píšeš...mne bežné zo silných ATB aj keď beriem probiotiká mešká

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

Ja poznám veľa antibiotík pretoze ich beriem skoro stále niekedy každý mesiac niekedy raz za 3 mesiace a pomerne často.. Brala spm aj tie najsilnejšie ktoré môžu byť.. Aj 3 dňové silné a nikdy mi nemeskali preto sa teraz čudujem ze ako mi môžu meškať a este ktomu ked som ich brala len 5dni...

eliska13
28. máj 2019

@vanesadanielova18 ale ja som písala na margo toho, že nie je normálne brať stále ATB už máš zníženú imunitu a práve preto zase dostaneš ďalšiu chorobu a ATB.mala by si ísť k imunologovi

gabulienka623
28. máj 2019

Ja osobnú skúsenosť nemám, ale dcérka ich mala tento rok prvýkrát a celá sa z nich vysypala, tak sme ich hneď aj vysadili

lubiss
28. máj 2019

a co mate s prieduskami ked beriete stale atb ? :O

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

@eliska13 ja viem ze nieje normálne verte chodila som ku alergologicke, ktorá to stále dava len na fajčenie.., akurát že ja som mala s prieduskami problém aj predtým nez som začala fajcit

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

@lubiss stále zapal priedusiek, a jedine co mi doktorka predpise sú ATB..

eliska13
28. máj 2019

@vanesadanielova18 robili Ti odber krvi na imunitu?áno môže to byť aj z fajcenia, alergie, zníženej imunity, bakterii

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

@eliska13 robili povedali ze mam veľmi dobre výsledky...

lubiss
28. máj 2019

@vanesadanielova18 chlamydie robili? mykoplazmy...to nie je normalny stav toto

vanesadanielova18
autor
28. máj 2019

@lubiss viea co toľko vyšetrení mi robili ze ani neviem co mi vlastne robili 😂😂